Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok a melegházasságot...

Támogatjátok a melegházasságot? (Miért?)

Figyelt kérdés
Ha igen, miért igen? Ha nem, miért nem?

2021. jan. 2. 16:34
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
88%

így is úgyis együtt élnek.

akkor meg felesleges álszenteskedésnek tartom,hogy törvényesen nem tehetik.

a másik az örökbefogadás.

van állami gondozott ismerősöm...

12 évesen folyamatosan megszökött az intézetből,hogy ne erőszakolják meg az idősebbek.

azóta eltelt 30 év és gondolom,vagy legalábbis remélem,hogy ilyesmi ma már nincs,de akkor is,csak jobb lenne 1 állami gondozottnak 2 fura palival,vagy nénikkel,mint egy ilyen helyen.

a következő az állami gondozottak felnőttkora.

ahogy én tudom 18 évesen azt mondják nekik,hogy a viszont látásra mehetsz.

egy család pedig,még ha olyan fura is mint 1 meleg pár,az ott lesz neki mindig.Az egész életében,nem pedig csak 18 éves koráig.

2021. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 hypno ***** válasza:
23%

Én támogatom a melegeknek a házasságnak megfelelő jogi kategóriához való jogát, de ezt ne nevezzék házasságnak. Találjanak ki rá valami más szót.


Hogy érthetőbb legyen, számomra a melegek házassága olyan mint a vegán kolbász. A kolbász húsból készül. Attól, hogy növényből csinálnak valamilyen ételt, ami ízében, állagában hasonlít a húskészítményre, attól az még nem az.

2021. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
25%

Nem támogatom!


Egy férfi és egy nő házasodjon meg csak, ez így van jól! Ne legyen az 10 év múlva, hogy mikor a férfi a házastársát emlegeti egy férfire gondoljunk. Őrizzük meg ezt a hagyományt!

2021. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
58%
Támogatni nem támogatom ,szerintem inkább az élettársi viszony lenne elfogadható.
2021. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
26%

Számomra a házasság az, amit definíció szerint is jelent a vallásban és az európai kulturában: A házasság az európai hagyomány szerint egy felnőtt férfinak és egy nőnek jogilag elismert és szabályozott életközössége. (wiki).


Aki jogokat akar magának, az az élettársi kapcsolat jogi hátterét akarja kiterjeszteni, nem pedig a házasságot átdefiniálni. Aki a házzaságot akarja újradefiniálni, az nem csupán jogokat akar ennek a közösségnek, hanem két lábbal bele is akar rúgni egyet azokba, akiknek fontos a vallás vagy az európai kultúra.


Ez is pont olyan, mint a Pride, ahol elvileg a saját büszkeségükért vonulnak fel, közben homoszexuális horti szobrot provokálnak és a szélsőjobbereket provokálják, mert nem csak jogok kellenek nekik, hanem polgárháborús hangulat is.


És aki nem ért egyet pl. a házasság szó újradefiniálásával vagy a széljobberek provokálásával, arra meg rásütik hogy homofób. Hiába nem azzal van a bajom, hogy jogokat akarnak (abban még támogatnám is ezt a közösséget), ha nem értek egyet a provokálásukkal, akkor már homofóbnak titulálnak.

2021. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
19%
Horthy**
2021. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
20%

13 vagyok,


Család= Apa+Anya+Gyerek(ek)


Két apuka, anyuka az nem család, hanem valami teljesen más!

2021. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
75%
"az élettársi viszony lenne elfogadható" Ez már régóta meg van Magyarországon is
2021. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
78%
A házasságnak semmi köze az egyházhoz. Soha nem is volt köze hozzá. Katolikus szektás baromság kitalálása előtt is házasodtak az emberek meg nem katolikus szektások is házasodnak. Eleve a katolikus házasság nem is érvényes. Nem fogadják el sehol. Ezért értelmetlen erről beszélni. A házasság egy vagyon közösség két egymással együtt élő embernek. Ennyi és nem több.
2021. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

#12

Ez egy nagyon jó válasz szerintem.

2021. jan. 2. 17:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!