Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Édesapám 8 kilót fogyott...

Édesapám 8 kilót fogyott mióta begörcsölt az epéje, a háziorvos szerint nem kell műteni mert nem életveszély a koronavírus miatt csak a sürgősöket műtik. Ilyen tényleg van?

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A halasztható műtéteket tényleg nem végzik el hónapok óta. Volt egy ilyen időszak tavasszal is, meg ősszel is elkezdődött, és még nem oldották fel.

Erre vonatkozott a kérdés?

2021. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 hónap alatt fogyott 8 kilót, szerintem az nagyon sok. És már a mozgásán is látni ahogy lép ahogy leül, és még táppénzre se írta ki az orvos így megy dolgozni. Vagy a táppénzt a betegnek kell kérni?
2021. jan. 3. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:

A műtét halasztásakor azt mérlegelik, hogy elmaradása okozna-e közvetlen életveszélyt, vagy súlyos egészségromlást. Ezeket a fogalmakat én nem tudom tartalommal megtölteni, mert nem vagyok orvos.

Táppénzre csakis a háziorvosa veheti, ezt vele kell megbeszélnie apukádnak, ha úgy érzi magát. De a táppénzre vétel sem jelent önmagában sürgősségi okot.

2021. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint van.Esetleg meg lehet próbálni másként megoldani a problémát:

[link]

2021. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Menjetek magánorvoshoz sűrgősen.Amíg tragédia nem történik..Az állami egészségügytől ennyire futja, vagyis lehet halálig dolgozni.
2021. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Más is van. Én márciusban már alvadt vért köptem. Háziorvos elérhetetlen volt, körzeti ügyelet a mentőkhöz irányított, magánkórház nem fogadott az aktuális rendelkezések miatt. Csoda, hogy találtam egy ORVOST, aki meg is vizsgált és gyógyszert is írt fel.
2021. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
A legjobbakat kívánom édesapádnak! Sajnos ez van, ilyen a Fidesz rendszere, a szándékosan tönkretett és pénztől megvont egészségügye. Nyugodtan meghalhat tőlük bárki, a pénzt inkább stadionra költik meg haverok zsebébe tömik, amiből kórházakat, gépeket és orvosokat kéne fizetni. Így fizetheted a TB-t, cserébe semmilyen ellátást nem kapsz, ha nem akarsz meghalni menjél magánhoz, már ha maradt annyi pénzed hogy azt kifizessed. Ez ma 2021-ben Orbán Magyarországa. És még mindig hatalmon van.
2021. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 árokpart ***** válasza:
Kérdező! Ne a háziorvoshoz menjetek, hanem vigyétek be apukádat a legközelebbi kórház sürgősségi osztályára. Ott több orvos is egyszerre vizsgálja és ha ők úgy látják akkor egészen biztosan meg fogják műteni.
2021. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!