Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a Momentummal,...

Egyetértesz a Momentummal, hogy kötelezővé kell tenni a koronavírus elleni oltást?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 4. 13:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%
Jahh, persze, Zsindex.)
2021. jan. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
85%
Nem értek egyet. Majd az emberek tudják. Aki akarja adassa be magának, aki meg nem az nem. Előbb adassák be maguknak a politikusaink. Ebbe már nem jeleskednek, hogy kivárják a sorukat. Aha persze. Egyből elment a bátorságuk. Mert félnek a mellékhatásoktól, mint ahogyan én is és még sokan mások is. Láttam pl. Tiffany Dover esetét is, hogy rosszul lett az oltástól és állítólag meghalt, de ezt cáfolják. Viszont volt egy másik eset szintén Amerikába, hogy arcbénulása lett az oltástól az ápolónak az oltástól. Azért ez durva... Meg nekem eleve gyanús, hogy kétszer kell adni nem is egyszer. Azért nem egy adag, mert túl erős és felerősíti a tüneteket. Milyen érdekes. Ebből látszik, hogy csak összedobták, mindegy alapon. Kevés idő volt a fejlesztésre. Várjunk még vele egy kicsit szerintem.
2021. jan. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
28%

#8

Ahogy eddig minden más oltás, ha nincs benne a kivételben, akkor megkapja. Ennek pedig az az oka, hogy így kialakul a nyájimmunitás.


#11

És hogy mondod meg a testednek, hogy amikor elkapod, akkor ne fertőzz meg olyat, akinek az egészségügyi állapota miatt nem lehet beadni? Más szavakkal, legrosszabb esetben megölsz valakit.

Ez nem egy szabadságjog.


#14

Feltételezem arról beszélt, amikor súlyos állapotban visznek kórházba, pl. nem vagy eszméletednél, akkor is adnak orvosságot.


#22

Érdekes, és a másik több millió esetet miért nem hozod ellenpéldának, ahol nem volt semmi.

Tudod a jelenlegi kötelező oltások közt is lehet pár tízezrenként egy súlyosabb esetet találni. Azzal kapcsolatban mégsem sírsz, pedig azok jelenleg is kötelezőek.

2021. jan. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Vuk-91 ***** válasza:
32%
Minél többen kapják meg, annál hamarabb túllehetünk ezen a helyzeten.
2021. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Kedves #20. Kérlek először nézz utána a dolgoknak. A Momentum politikusai mondták ezt, nem én találtam ki.
2021. jan. 7. 20:37
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen feleslegesnek tartom, hogy magamat beoltassam és egyébként sem bízom meg benne (mert a médiában csak az egyik oldalát mutatják a dolgoknak).


Jogsértő lenne kötelezővé tenni! Már az is egy bújtatott diktatúra szerintem, hogy oltási igazolással juthatunk hozzá dolgokhoz, amikhez eddig teljesen szabadon hozzáférhettünk.


Nem értem miért fáj valakinek az, hogy vannak akik nem akarják magukat beoltatni. Hiszen ha ők beoltatják magukat, akkor elvileg már nem lehetünk rájuk veszélyesek, nem? Akkor mi a probléma? Aki akarja oltassa be magát, aki meg nem annak ne legyen kötelező!

2021. jan. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
17%

"egyébként sem bízom meg benne (mert a médiában csak az egyik oldalát mutatják a dolgoknak)"

Nem, pont az a baj, hogy mindkét oldalát bemutatják. Mi terjed el a hírekben először? Ami szokatlan, pl. ha valaki allergiás reakciót kap a vírustól, ekkor jól megijed mindenki és jön a szakértő, aki elmondja, hogy ettől még nem lesz rossz az oltás.

Vagyis mindkét oldal megjelenik, ami miatt az emberek a saját hozzá nem értésükkel hoznak döntést, ami nyilván nem lesz jó döntés.


"Jogsértő lenne kötelezővé tenni! Már az is egy bújtatott diktatúra szerintem, hogy oltási igazolással juthatunk hozzá dolgokhoz, amikhez eddig teljesen szabadon hozzáférhettünk."

Most is vannak kötelező oltások, szóval ebben alapvetően semmi jogsértő nincs.

Ahogy diktatúra sem nagyon lenne, ha olyan dolgokhoz kötik, amik nem létszükségletek. Eddig is voltak olyan országok, ahova oltás kellett, bizonyos betegségekkel szemben.


"Hiszen ha ők beoltatják magukat, akkor elvileg már nem lehetünk rájuk veszélyesek, nem? Akkor mi a probléma?"

Pont az, hogy ha akarja is valaki, aki allergiás, az nem oltathatja be magát. Tehát vannak emberek - ahogy amúgy minden vakcina esetén voltak -, akik egészségügyi állapotuk miatt nem kaphatnak oltást. Te ezekre az emberekre veszélyes vagy (ezt úgy hívják, hogy közveszélyes). Ez az egyik.

A másik, hogy amíg a vakcina ára pár ezer forint, addig a kórházi ellátás, akár 20 millió is lehet. Szerinted melyik könnyebb kifizetni?

2021. jan. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
74%
hazugság a kérdés, a Momentum sose akarná kötelezővé tenni. Egy libsi párt nem kényszerít senkit semmire.
2021. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
ha ez igaz, akkor csalódás
2021. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
#28 kérlek informálódj mielőtt hazugozol... olvasd végig a linkelt cikket!
2021. jan. 11. 10:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!