Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért voltak ilyen gyávák...

Progizo kérdése:

Miért voltak ilyen gyávák 1999-ben parlamenti pártjaink Csurka István délvidéki felvetésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most találtam erről ezt az Origo cikket. Számomra megdöbbentő, hogy pártjaink, politikusaink mennyire gyávák és megalkuvók voltak az MSZP-SzDSz-től kezdve az MDF-en át a Fidesz-ig. És biztos, hogy nem változtak, ma is ugyanilyenek lennének, akik feladják a magyar érdekeket, nehogy a szomszédaink önérzete sérüljön, vagy visszakerüljön bármennyi is a tőlünk elrabolt területekből hazánkhoz. És még ezek merik magyaroknak nevezni magukat?! Miért ilyenek? Ezek a magyar társadalom egyfajta lenyomatai, kórképe?


[link]


"A MIÉP támogatókat keres ahhoz az elképzeléshez, hogy a koszovói válság rendezése után a vajdasági magyarok által lakott területet csatolják Magyarországhoz.

A Magyar Igazság és Élet Pártja szerint délen Zombor-Verbász-Szenttamás-Törökbecse-Nagykikinda-vonal által, északon pedig az országhatár által körülfogott területet kellene a koszovói békerendezés után Magyarországhoz csatolni - mondta Csurka István pártelnök-frakcióvezető.

Mint mondta, nem az egész, szerb többségű Vajdaság, hanem az annak alig egyharmadát kitevő, egy tömbben élő magyarok által lakott terület visszacsatolása a céljuk.

Csurka szerint az ENSZ által felügyelt egy-két éves visszacsatolási folyamatot szintén a világszervezet által ellenőrzött népszavazásnak kell megelőznie.

"Nem tudom elképzelni, hogy mindez a vajdasági magyarok túlnyomó többségében ne váltana ki hatalmas örömöt, és ne úgy döntenének, hogy ide tartoznak" - mondta Csurka. Szerinte "egy kis népvándorlás és egy kis áttelepedés" nemcsak Magyarország és Jugoszlávia egymáshoz való viszonyát rendezné, de tartós békeállapotokat is teremtene.

A MIÉP most Magyarországon keres híveket az elképzelésnek, e célt szolgálják majd a hét végén a trianoni "békediktátum" évfordulóján rendezett megemlékezéseik is.

"Nem tudom, hogy a nagy meleg, a balatoni bor vagy az a taps ártott-e meg Csurka Istvánnak, amellyel a kormánypárti frakciók a parlamentben felszólalásait üdvözlik" - mondta Juhász Ferenc, a Honvédelmi Bizottság szocialista alelnöke, a MIÉP elnök-frakcióvezetőjének a Vajdaság visszacsatolásával kapcsolatban tett kijelentésére reagálva.

Kijelentette: egy ilyen nyilvános bejelentés árt a Magyar Köztársaságnak és az összes határon túl élő magyarnak, ráadásul meg fogja nehezíteni a magyar részvételt a békefenntartásban, a jugoszláviai helyzet megoldásában.

Szerinte rendkívül rossz üzenet, ha egy parlamenti párt vezetője ilyen kijelentést tesz, amikor a helyszínen élők mérsékelt magyar álláspontot várnak.

"A határon túli magyar nemzeti közösségek autonómiája minden magyar politikai erő által képviselhető közös törekvés" - mondta Csapody Miklós (MDF).

A frakcióvezető-helyettes kijelentette: a külügyminiszter által tartott legutóbbi hatpárti tájékoztatáson is nyilvánvalóvá vált, hogy a parlamenti pártok támogatják a vajdasági magyarság autonómiatörekvéseit.

Az ezzel kapcsolatos koncepciók végleges formába öntése a vajdasági magyarság szervezeteinek feladata, képviselete pedig a magyar kormány dolga - mondta az MDF-es politikus.

"Csurka István súlyos kijelentése olaj lehet a tűzre, mert nem csak a vajdasági magyarokat veszélyezteti, de más szomszédos országban élő magyarok számára is veszélyeket rejt magában", mondta Szent-Iványi István (SZDSZ).

Sajnálatát fejezte ki, hogy a kormány nem határolódott el idejében a MIÉP kijelentéseitől, "sőt Orbán Viktor miniszterelnök hatpárti egyetértésről beszélt, amikor ebben nem lehet konszenzus".

Szerinte Csurka István bejelentése súlyos következményekkel járhat a magyar külpolitika egészére, hiszen más színben tünteti fel Magyarországot, mint amiért hazánk valóban részt vesz a NATO akciójában.

Simicskó István a Fidesz frakcióvezető-helyettese elmondta: a Fidesz elhatárolódik Csurka István álláspontjától. A Fidesz álláspontja nem változott ebben a kérdésben."



2021. jan. 6. 16:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Mert az akkori politikusok nemzetellenesek voltak. Meg ma is azok. De pl.: A Felvidék egy részét vagy Kárpátalját is visszalehetett volna szerezni a 90-es években, de nem akarták a vezető politikusok.
2021. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1.: "Mert az akkori politikusok nemzetellenesek voltak. Meg ma is azok."


De hogy lehetnek ilyenek???!!! A magyarság (persze, már aki) miért ilyeneket választ saját vezetőiül? Mi egy olyan nemzet vagyunk, amely saját maga ellen van?

Én teljesen le vagyok döbbenve...

2021. jan. 6. 16:18
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, te a határ melyik oldaláról származol?
2021. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3.: a benti, magyar oldalról. Miért?
2021. jan. 6. 19:19
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Milyen meglepő kérdező, valamiért sohasem a határon túliaktól olvasni ilyeneket. Talán, mert mi nem élünk ilyen álomvilágban, hogy persze ennek semmilyen hatása sem lett volna a többi országra.


Azért az meg van, hogy a 90-es évek messze nem voltak ilyen békésen, mint ma. Persze Csurka István is Pesten a Parlament kényelmébe aztán nagyon át lehet érezni, hogy mennyire vigyázni kell, hogy beléd ne kössenek, mert megszólalsz az anyanyelveden.


Már a horvátok fegyverrel való támogatása után is ment a revíziós vádaskodás a többi országtól.


Számomra az a megdöbbentő, hogy egyesek tényleg elhiszik, hogy a román, szerb, szlovák nacionalisták semmit nem csináltak csak úgy bólogattak volna egy ilyen bejelentéshez. Vagy esetleg ez lenne a nagy magyar nemzeti öntudat? Pár területet vissza a 2 millióan meg csak szenvedjenek és legyenek célkeresztek?

2021. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5.: szóval határon túli vagy, abból is a gyávább, megalkuvóbb fajtából. Mert ha nem lennél ez utóbbi te és még sokan, akkor 100%-os összefogás lenne az anyaországi és az elszakított magyarság között, és akkor politikai úton vagy erőszakosabban de kiharcolnánk a területvisszacsatolásokat közös hazánkhoz. Azért nektek is oda kéne ám tenni magatokat, nemcsak lapítani mint bélsár a fűben.


"Pár területet vissza a 2 millióan meg csak szenvedjenek és legyenek célkeresztek?"


Ja, hogy te a "mindent vissza" híve volnál? Nekem mindegy, én nem vagyok semmi jónak elrontója. De ha ez nem megy, akkor nem az volna-e a célravezető, ha legalább a még magyarlakta területek visszaszerzésén fáradoznánk? Csak mert még az is jobb, mint a semmi és a trianoni megnyomorítottság.

Végül még annyit, hogy addig örülj, míg vannak olyanok a magyar Országgyűlésben, akiknek fontosak az összmagyar érdekek és a területvisszacsatolás, hogy újjáépítsük hazánk régi nagyságát, erejét, gazdagságát, jelentőségét.

Persze Csurka sajnos már meghalt, és a MIÉP sincs már a Parlamentben, úgyhogy marad a "legmagyarabb" Fidesz-KDNP, amely csak szavazógépeknek használja a határon túli magyarságot.

Most jobb ezzel neked?

2021. jan. 7. 13:27
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem jobb, nem is szavazok a Fideszre, de akkor is jobb, mintha vernének, együtt közösen az EU-ba egy jobb világba.


Szerinted akik megerőszakolták vagy csak szimplán agyonlőtték az ártatlan szerbeket, horvátokat, bosnyákokat azok majd a magyarokkal kivételt tesznek? Ilyen személyek minden népbe lennének legyen az magyar, szlovák, román, szerb.


"Végül még annyit, hogy addig örülj, míg vannak olyanok a magyar Országgyűlésben, akiknek fontosak az összmagyar érdekek és a területvisszacsatolás, hogy újjáépítsük hazánk régi nagyságát, erejét, gazdagságát, jelentőségét."


Én ennek miért örüljek? Múltba vágyakozók a múltba is fognak ragadni. Én inkább a jövőbe tekintenék, új kor, új kihívásaira.

2021. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem szavazol a Fidesz-re; én sem teszem.

Amúgy meg a legjobb az lenne, ha az elszakított területeink és azok magyarsága újra az anyaország biztonságában élhetnének, annak határain belül. Ez a lényeg.


"Múltba vágyakozók a múltba is fognak ragadni. Én inkább a jövőbe tekintenék, új kor, új kihívásaira."


Én nem a múltba vágyakozom, hanem egy szebb jövőt akarok a magyar hazámnak és az összmagyarságnak. És ehhez pont az is kell, hogy ne legyünk valami gyáva, sehonnai népség, hanem olyan, amely bátran ki mer állni az érdekeiért és céljaiért.

És nem kérek az olyan maszatolásból, hogy "a jövő új korának új kihívásai teljesen értelmetlenné teszik a revíziót", mert ha egy gazdaságilag-demográfiailag-geopolitikailag erős Magyarországot akarunk, akkor vissza kell szereznünk azon területeinket, amik a miénk és igaztalanul csatolták el tőlünk. Csak együtt lehetünk újra erősek, vagy ez az ország és a magyarság örökre elvész. Ezt akarod? Vagy számodra van talán egy fontosabb kihívás is a jövőben, ami mellett ez egy kicsit sem juthat érvényre?

2021. jan. 8. 13:57
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor hajrá lehet csinálni egy pártot, amelyik tényleg törekszik a magyarság egységére, mert ma ilyen nincsen.
2021. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#9.: Nincs bizony; illetve sajnos csak nagyon kis támogatottságúak: a MIÉP, Jobbik, MHM léteznek most is, de kicsi pártokként. Ezen kellene változtatni és olyan helyzetbe hozni őket, hogy megvalósíthassák hazafias elgondolásaikat.
2021. jan. 9. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!