Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki most regisztrált Covid-19...

Aki most regisztrált Covid-19 oltásra, mikor kerülhet sorra?

Figyelt kérdés

Heti 60 000 (?) vakcina jöhet hetente elvileg Ausztriába ( [link] gondolom akkor Magyarország is hasonló mennyiséget kap majd.


Nagyjából 1 millió (?) regisztrált lehet, vagyis 16 hét után sorra kellene kerüljön, aki most regisztrált, ami ~4 hónap, vagyis május környékén már olthatják azokat, akik a mai napon regisztrálnak?


Keresgéltem sokat, de regisztráció után nem kaptam visszajelzést, hogy mikor lesz az oltás várhatóan, illetve nyilvánus adatot sem találtam arról, hogy hányan regisztráltak eddig és mennyi vakcina fog érkezni várhatóan.



2021. jan. 7. 14:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%

#19


"Kapcsolatban kívánok maradni Magyarország Kormányával."


Te ezt hol olvastad, a szajerjozsi.hu-n? :D

Mert a vakcinainfo.gov.hu-n ilyen nincs.

2021. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Olyan adatok gyüjtéséhez amit amúgy si tudnaik? Max egy email címmel gazdagodnak hondolom.
2021. jan. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
82%

┌─ "Kapcsolatban kívánok maradni Magyarország Kormányával." Te ezt hol olvastad, a szajerjozsi.hu-n? :D Mert a vakcinainfo.gov.hu-n ilyen nincs. ─┘ 21-es válasz, 2021. jan. 7. 20:40

Nem nincs a [link] –n, hanem te nem nézted meg, vagy letagadod.

„A̲m̲e̲n̲n̲y̲i̲b̲e̲n̲ ̲Ö̲n̲ ̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲r̲a̲ ̲i̲s̲ ̲k̲a̲p̲c̲s̲o̲l̲a̲t̲b̲a̲n̲ ̲k̲í̲v̲á̲n̲ ̲m̲a̲r̲a̲d̲n̲i̲ ̲M̲a̲g̲y̲a̲r̲o̲r̲s̲z̲á̲g̲ ̲K̲o̲r̲m̲á̲n̲y̲á̲v̲a̲l̲, az űrlap végén található „Hozzájárulok, hogy későbbi kapcsolattartás céljából a megadott kapcsolattartási adataimat visszavonásomig kezeljék az adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint” gombra kattintással Ön önkéntes hozzájárulását adja…”

Képen: [link]

Az elérhetősége: [link] /adatkezelesi-tajekoztato

És, ugye, a sikeres regisztrációhoz be kell jelölni, hogy „Megismertem és elfogadom az adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat…”, abban pedig benne van.

2021. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
36%

Na álljunk meg egy szóra. Te ezt írtad, hogy van ilyen opció az oldalon: "Kapcsolatban kívánok maradni Magyarország Kormányával.", amit a regisztrációhoz kötelező bepipálni.

Én erre írtam, hogy NINCS ilyen kötelező opció!!

Ami az adatvédelmi tájékoztatóban van, ez a rész:

"Amennyiben Ön továbbra is kapcsolatban kíván maradni Magyarország Kormányával, az űrlap végén található „Hozzájárulok, hogy későbbi kapcsolattartás céljából a megadott kapcsolattartási adataimat visszavonásomig kezeljék az adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint” gombra kattintással Ön önkéntes hozzájárulását adja, hogy további kapcsolattartás, véleménykérés, tájékoztatás, illetve elektronikus levél küldése céljából a közölt kapcsolattartási adatait (név, lakcím, e-mail-cím, telefonszám) Magyarország Kormánya megbízásából a Miniszterelnöki Kabinetiroda a GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pontjára figyelemmel a hozzájáruló nyilatkozata visszavonásáig kezelje. Ez esetben adatait az adatok átadását követően az Idomsoft Zrt. (1134 Budapest, Tüzér utca 41.), mint adatfeldolgozó tárolja."


Az a második bepipálós mezőre vonatkozik, erre: „Hozzájárulok, hogy későbbi kapcsolattartás céljából a megadott kapcsolattartási adataimat visszavonásomig kezeljék az adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint”.

DE EZ EGY NEM KÖTELEZŐ MEZŐ!!! Minden további nélkül lehet regisztrálni ennek bepipálása nélkül is!

Képen: [link]

2021. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

Bala'zs, Bala'zs!

A 19-es válasz írója azt kérdezte, hogy mi szükség van rá a regisztrációhoz, nem pedig azt, hogy miért nem lehet enélkül regisztrálni? Az előfordulásának szükségességét kérdőjelezte meg.

Te viszont szó szerint leírtad, hogy a vakcinainfo.gov.hu-n ilyen nincs a „"Kapcsolatban kívánok maradni Magyarország Kormányával." Ez nem igaz, a 23-as válasz írója bemutatta ezt.

Utána egy szóra megállásnál azért hosszabban magyarázod, hogy van, de nem kötelező választás. Rendben van, így van. Senki sem írta, hogy kötelező a regisztrációhoz, csak azt, hogy van, illetve megkérdőjelezte a létének a szükségességét.


Én, tovább megyek. Mi szükség van arra, hogy Magyarország kormánya megbízásából a Miniszterelnöki Kabinetiroda biztosítson regisztrációs lehetőséget, és adja át az adatokat a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) részére? Ha a kormány, mint kiemelt ügyet, végzi a szervezést, irányítást, akkor miért csak gyűjti és továbbítja az adatokat? Azért, mert a NEAK nem, csak a Kabinetiroda tud megfelelő színvonalú regisztrációs felületet biztosítani? Hát…

Az irányítószám alapján nem jelenik meg a helységnév, majd a helységnév beírása és a közterület kezdetének beírásakor nem kínálja fel egyre szűkülő mennyiségben a településen így kezdődő közterület megnevezéseket, kiválasztáshoz. Pedig, az adathelyesség, egységesség biztosítása ezt megkívánná; ne írhassák pl. elírás miatt hibásan akár a településneveket is, de különösen a közterület neveket. Láttad már, hogy az emberek hányféleképp írják a gyakori Rákóczi, Kossuth, Széchenyi neveket a közterület nevekben? És mennyire fontos lehet a pontosság akár abban is, hogy út, vagy utca. Például, a közeli nagyvárosban van azonos névvel út és utca is; nem boldogok miatta a postások és futárok.

A telefonszám elvárt formáját - ami a különböző helyeken igen eltérő - nem adják meg; nemcsak súgóban nem, hanem még akkor sem, ha a beírtat nem fogadja el a regisztrációs felület.


És, én sem értem, hogy miért nem lehet az EESZT felületén regisztrálni? Akár, ügyfélkapu regisztráció nélkül is; hiszen a Kabinetiroda biztosította lehetőségnél sem garantálja senki és semmi, hogy valós adatokkal regisztrál valaki. Itt legalább az ügyfélkapus bejelentkezők adatai garantáltan jók lennének.

2021. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
32%

"A 19-es válasz írója azt kérdezte, hogy mi szükség van rá a regisztrációhoz, nem pedig azt, hogy miért nem lehet enélkül regisztrálni?"


De nincs rá szükség, ez egy opcionális lehetőség!!


"Kapcsolatban kívánok maradni Magyarország Kormányával." - ok, ilyen tényleg van, de ezzel nincsen probléma. A probléma azzal van, hogy #19-es válaszban úgy próbálta bemutatni, mintha ez valami kötelező dolog lenne, ráadásul felhozta a krumpliosztást is. Ez gyakorlatilag félrevezetés, majdhogynem hazugság.


A többire nem válaszolok, ne haragudj. Ez tipikusan az a tökvakaró, a mindenbe csakazértis belekötő ellenzéki stílus, amit a kedves ellenzéki képviselőink csinálnak 11 éve. Ha országgyűlési képviselő lennék és valaki ilyenekkel jönne, mint te, hát annak én is csak azt boldog karácsonyt kívánnék.

Egyébként aki egy ilyen szögegyszerű űrlapot nem tud normálisan kitölteni, hát az szrja összeg magát szerintem.

2021. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
33%

Még mindig nem a kitöltése a "gond",hanem a hasznossága... :)

SEMMI valós értelme,és haszna nincsen a regisztrációnak.

Ezt,a "Győrfi" promóció is elmondja.A regisztráció alapján értesítést kapsz,ha...

Regisztráció nélkül is értesítenek,ha

a kiemelt,veszélyeztetett személyek központi adatnyilvántartása alapján oltást kaphatsz.

Ha egészséges vag,akkor pedig majd valamikor,...HA igényled.(önkéntes,ugyi) :)

2021. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
69%

"Ez esetben adatait az adatok átadását követően az Idomsoft Zrt. (1134 Budapest, Tüzér utca 41.), mint adatfeldolgozó tárolja."


Micsoda?! Ez egy újabb Kubatov-lista, de a kormányhívekről?!

2021. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!