Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen tempóban halad az...

Milyen tempóban halad az oltás? Kb. mennyi ember lehet most beoltva? Neten nem találtam erről semmit...

Figyelt kérdés
2021. jan. 9. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország kormánya mindent megtesz a sikerért, sínen vannak a dolgok.
2021. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hét elején 21 ezer embert írt egy újság. Azóta én se olvastam újabb adatot. Tartok tőle, hogy azért nem közlik, mert vontatottan megy.
2021. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak mert Kásler ezt mondta:


“Ha az átoltottság kellő mértékű, ami 50% vagy a feletti, akkor meg lehet szüntetni a járványügyi intézkedéseket“


Magyarul ez azt jelenti, hogy a fél ország amíg be nem lesz oltva? Mert akkor még minimum öt évig itt kínlódunk. :)

2021. jan. 9. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony!

Mi kéne ahhoz, hogy minél hamarabb sok embert beoltsanak? Mennyire adottak ehhez a feltételek nálunk?


Először is az, hogy legyen itt elegendő vakcina. Ideális esetben 15 millió adag legyen az országhatáron belül, mert az kétszeri oltás esetén 7,5 M ember oltására elég, az pedig bőven elég ahhoz, hogy megfékezzük a járványt (legalább 60%-os átoltottság kell). Mi az Unión keresztül kapjuk a Pfizer-BioNTech vakcináját. Az Unió ismét a töketlenkedés magasiskoláját produkálja, ezért ilyen kevés a vakcinánk. Nagy-Britannia pl. többet tudott szerezni, mert ők már kiléptek. Orbán ezért próbál Oroszországból és Kínából szerezni. Oroszországból jön, de kevés. A kínai vakcinánál még nem zárultak le a vizsgálatok, hogy megfelelő-e. És ahogy Orbán nyilatkozik, nem fogunk a közeljövőben sokat kapni sehonnan.


Másodszor az, hogy szervezetten menjen az oltás. Ebben bizony nincs mivel dicsekednünk. Nálunk még csak most kérdezgetik a háziorvosokat, hogy az ő rendelőjük lehet-e oltópont. Hónapokkal ezelőtt tudni lehetett, hogy lesz oltás, sőt azt is, hogy a Pfizer vakcináját -70 C fokon kell tárolni. Réges rég meg kellett volna lennie a logisztikai tervnek, hogy hova viszik a beérkező szállítmányokat, ki fogja beadni stb. Az oltásra való központi regisztrációnak se látom értelmét, ui. sokkal ésszerűbb lett volna, ha a háziorvosnál regisztrál mindenki, ha egyszer ők adják be az oltást. Így lehetne tudni, hogy melyik rendelőbe mennyi vakcinát kell szállítani.


Harmadszor: akadálytalanul tombolnak az oltásellenesek, és sok embert elbizonytalanítanak. A Pesti úti idősek otthonában pl. oltást szerveztek, és a dolgozók 70%-a, ill. az otthon idős lakóinak alig több, mint fele oltatta be magát! Ezt nagyon alacsonynak tartom! Abban az otthonban, ahová tavasszal beszabadult a vírus, és aratott a halál! Én, akit semmi se köt ahhoz az intézményhez, emlékszem rá, az ottani dolgozók és lakók meg már elfelejtették??? Erre az alacsony oltási hajlandóságra nincs mentség!

Nem tudom, országosan mi lesz a helyzet, de csak néhány elszigetelt hangot hallok, akik az oltást propagálják. Nem Szlávik Jánosnak meg Győrfi Pálnak kéne magánvéleményként hangoztatnia ezt, hanem a kormánynak, amelyik a migránsok miatt tele tudta plakátolni az egész országot, hogy véleményét hangoztassa. Neki most, egy nagyságrenddel fontosabb kérdésnél minden lehetőséget föl kéne használnia, hogy az oltás szükségességéről meggyőzze az embereket.


És az ellenpélda: Izrael!

Kb. ugyanakkor lakosságú ország, mint mi vagyunk. Az egészségügyi ellátásuk állítólag egyik legjobb a világon. És ami a legfontosabb: okos, összetartó emberek lakják. Náluk a hét elejéig 1,6 millió embert oltottak be! Naponta átlag 140 ezer embert oltanak! Egy kis időre kifogytak a készletek, most már megint van újabb, és újból pörgetik az oltásokat. Az oltáselleneseknek sincs akkora hangjuk. Ők is Pfizer-BioNTevh vakcinát használnak. Hogyan jutottak hozzá, ha egyszer az Unió nem képes eleget beszerezni? Úgy, hogy ők hajlandóak voltak magasabb árat fizetni érte (tehát gyakorlatilag rálicitáltak a többi megrendelőre). Ráadásul - mivel így legelöl fognak járni az oltással - a náluk tapasztaltak (esetleges mellékhatások vagy a járvány visszaszorulásának üteme) fontos információk lesznek a gyártó számára. Ők tehát afféle referenciaországként ajánlották magukat, ezért is kaptak nagy mennyiségben oltóanyagot.

És mivel őnáluk hamarabb meglesz az átoltottság, mint bárhol a világon, hamarabb fogják a korlátozó intézkedéseket is feloldani, hamarabb indul újra a gazdaságuk is. Állítom, hogy amennyivel többet fizettek a vakcináért, az busásan meg fog térülni nekik abban, hogy a gazdaságuk előbb indul újra. Szóval ahol ész van a politikusok fejében, ott a járvány megfékezésében is sikeresebbek lesznek.

2021. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó akkor mész a vendéglátósokkal, és a többiekkel? Szépen szószerint csődbe mennek? Belerokkanna az ország ekkor adó kiesésbe. :)
2021. jan. 9. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, találtam egy nagyon jó cikket, ami megválaszolja a kérdéseinket.

Ennek alapján némely korábbi állításom korrekcióra szorul.

Itt a link:


[link]


Hosszú a cikk, de érdemes elolvasni!


Néhány mondatot idéznék belőle:


"Szerdára az oltások december végi megkezdése óta összesen 21 ezer egészségügyi dolgozót oltottak be Magyarországon, .... péntekre pedig 42 549-et."


"...az Európai Unió országai között Magyarország jelenleg a középmezőnyben áll a beadott oltások lakosságarányos számában, valamivel az uniós átlag fölött..."


"A tagországok között magasan vezet Dánia ..."


"Lakosságarányosan egyébként Izrael a globális éllovas. Ennek a sikernek a fejlett és kiterjedt egészségügyi rendszertől a gondos előre tervezésen és a hatékony elosztáson át az elsőbbségért fizetett magasabb árig számos összetevője van, amelyek egy külön cikket is megérnének. Mindenesetre Benjámín Netanjáhú miniszterelnök azt mondta, a 9,3 milliós lakosság minden 16 éven felüli tagját be tudják oltani március végére, azaz mindössze három hónap alatt."


"A vírus útját álló és a beoltatlanokat is védő közösségi immunitás kialakulásához szakmai konszenzus szerint legalább a népesség 50-60 százalékának kellene védettséget szereznie. A 9,77 milliós lakossággal számolva ez 4,9-5,9 millió főt jelent."


"Körülbelül kétmillióan már találkozhattak a vírussal Magyarországon, így minimum 3 milliót be kell még oltani ahhoz, hogy a járvány konszolidálható legyen. ..... Számításaim szerint ez 3-4 hónap alatt véghez vihető lenne..." (Falus Ferenc)


"Legalább 3-4 millió beoltandóról beszélt az RTL Klubnak Rusvai Miklós virológus is, szerinte ez „talán év végéig érhető el”."


*******


Reméljük, inkább Falus Ferenc, nem Rusvai Miklós jóslata válik valóra. Én nagyon reménykedem, hogy tavasz végére túl leszünk ezen!

2021. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tegnap 22:18

Most olvastam amit mondtál. Inkább hiszek Falusnak, mert Kásler hiteltelen. Egy bohóc. Szó szerint. Ha megnézed amiket eddig bejele azoknak a 95-99%a nem teljesüt. Egy háttér politikus. Mint írtam: Nem egy Varga Mihály, nem is egy Pintér kaliber(ha érted mire gondolok) hozzájuk képest egy tutyi mutyi( fidesz ide vagy oda). Megmondom őszintén nem is tudom, hogy egyáltalán minek tartják? :) Csak, hogy legyen valaki, de valójában egy igazi bábu...

2021. jan. 11. 05:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogyha még fél évig vagy tovább ezt tartják bedől az ország. Ehhez nem kell gazdasági szakembernek lenni...
2021. jan. 11. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!