Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 60-as években legális volt...

A 60-as években legális volt az LSD Magyarországon?

Figyelt kérdés
Pl. pszichiátereknek, egyetemi laborban stb.

2021. jan. 10. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Hogy lett volna?

2021. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezt az ostobaságot kitől hallottad, kérdező?

Soha nem volt legális.

2021. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Régebben olvastam, hogy pl. Csehszlovákiában egészen a 60-as évek végéig legális volt.
2021. jan. 10. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy laborokban kísérleteztek vele, nem azt jelenti, hogy lakossági szinten legális élvezeti szer volt. Szerintem csehszlovákiában se, itthon meg végképp nem.
2021. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem tudták mi az nemhogy legális lett volna.

Én is olvastam olyat pl hogy a föld lapos mégsem hiszem el.

2021. jan. 11. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartál volna, akkor sem jutottál volna LSD-hez a vasfügöny mögötti országokban.

Nem volt legális, de nem is volt, legalább is értékelhető mennyiség nem volt (miből fizették volna ki?)

2021. jan. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

60-as evekben Magyarorszagon csak almodoztunk a nyugatrol ... 'reszegito coca~cola mamor' ... akkoriban nyugtato gyogyszerre ittak alkoholt a fiatalok, vagy technokol rapidot szivtak nylon zacskobol. Ez volt az akkori drog :)

Alkoholistak alma bort ittak diannaval (sosborszesz).


Igy mulattak a 60-as evek Magyarorszagan :D

2021. jan. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megerősítem, amit 7-es írt!

Ez volt még a '70-es, '80-as években is.


Pl. a Technokol ragasztót kinyomták zacskóba, amibe bele-bele szippantottak, ezt hívták szipuzásnak. Rendszeresen előfordult, hogy valaki a fejére tette a zacskót, hogy még intenzívebben érezze a szagot, és megfulladt (hogy az oxigénhiánytól vagy a ragasztó gőzétől, azt nem tudom).

A másik, hogy nyugtatóra ittak alkoholt. De olyat is hallottam, hogy alkohollal itattak át vattát, és a tarkójukhoz nyomták. Ezt főként kopaszra nyírt szovjet kiskatonák csinálták. Állítólag rövid úton totálisan le lehet tőle részegedni.

2021. jan. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt tiltólistás, mint ahogy sehol akkoriban, de nem is volt elérhető meg gyorsan tiltólistára került mindenhol. Itthon főleg azok a drogok mentek akkoriban amiket kórházakból ki lehetett lopni. Nyugtatók, morfium és társai. Rendes drogok nem nagyon kerültek ide.
2021. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csehszlovákiaban és Jugoszláviaban is kísérleteztek vele.
2021. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!