Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vezettek be további...

Miért nem vezettek be további kivételeket az éjszakai kijárási korlátozás alól?

Figyelt kérdés

Az elrendelés oka világos, bezárt kocsmák hiányában félő, hogy akár szabadban, akár a négy fal között potenciális gócpontok alakulhatnak ki (ugye a legtöbb házigazda nem tudja megoldani, hogy ivócimborái nála aludjanak).


De például az egyedül végzett szabadtéri sport (sportgyaloglás, futás, kerékpározás stb.) miért nem engedélyezett? Hogyan adhatom tovább a fertőzést, ha teszek egy 50 km-es karikát az alapvetően üres városban vagy épp az amúgy is teljesen kihalt lakott területen kívüli részeken?


Arról nem is beszélve, hogy sokaknak - a munkaidejükből és az oda-vissza utazásból adódóan - esélyük sincs ebben az időkeretben mozogni, pláne ha mondjuk gyerekeik is vannak.



#covidbullshit
2021. jan. 12. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

"De például az egyedül végzett szabadtéri sport (sportgyaloglás, futás, kerékpározás stb.) miért nem engedélyezett? "


Felteszem, azért mert akkor az ivócimborák felvennék a tréninget, elkocognának a haverhoz sportolás címén (ha nem lakik messze), buliznának, aztán hazakocognának sportolás jelszóval.


Vagyis triviális lenne ezzel kikerülni a szabályt.

2021. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Egy párttól, ahol olyan "sportos" személyek, mint Orbán, Semjén vagy Németh "sosemfogokhúsmentesnapottartani" Szilárd komoly funkciót tölthetnek be, nem kell többet várni. Már azon is csodálkoztam, hogy tavasszal lehetett menni ilyen címszó alatt, bár nyilván más országoktól vették az ötletet, aligha maguktól jutott eszükbe.
2021. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Magyarul én, a magányosan koborló ezek miatt a romkocsmázó extravertált barmok miatt nem mehetek ki az esti sétámra? Na ezt megjegyeztem! Különben nyilván a kutyának se jutott volna eszébe az éjszakát szabályozgatni. Nem is értettem, mire föl.


Egyébként majd nyáron a 35 fokra áthevült panelokba nem fogják tudni bezárni megfulladni a népet, mert abból forradalom lesz...

2021. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Mert szerintem a hibbantakon kívül senki sem fut vagy kerékpározik hajnali 2-kor......
2021. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Felejtsd már el ezt a hogyan adhatom tovább a fertőzést kört! Míg ezen futsz semmit sem fogsz megérteni, épp ahogy a fenti példa mutatja.


Fogadd el, hogy nincs semmilyen fertőzés és feloszlik a köd.

2021. jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 A rokonaim is ezt mondják. Igaz, ők vagy 130 kg-val és érrendszeri problémákkal küzdenek vagy egy pár kilós ládát nem tudnak egyedül arrébb tenni. Persze ők nálam sokkal jobban tudják, mi történt a VV aktuális részében, ez tény :)
2021. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az emberek 90 (!) %-ának lenne kész indoka, amely a tiedével azonos fajsúlyú! Az egyik mókust fésülne, a másik sárkányt eregetne, a harmadik tulipánt ültetne - és így tovább. Én például az előtt állok értetlenül, hogy az azonos háztartásban élő emberért miért nem mehet el kocsival a párja, - holott nem oszt, nem szoroz a fertőzés lehetőségén a tény, hogy egy levegőt szívva élnek egy zárt helyen. Ezzel ki lehetne küszöbölni a tömegközlekedés használatát is, - ami jelentős kockázat tényező a vírus terjedését illetően. Veled ellentétben én azonban felfogtam azt a nem túl bonyolult tényt, hogy nem lehet. Így jártunk!
2021. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
'Mert szerintem a hibbantakon kívül senki sem fut vagy kerékpározik hajnali 2-kor......' ezen felidegesitettem magam. Sokszor bicikliztem a korlátozások előtt 1 2 körül a varosban. Miért? Vagy éjszakai műszakból jöttem éppen, vagy....... Hát ugye én még tanuló vagyok meg a haverjaim is. Mindig az volt a szokasunk, hogy este 8-9ig tanultunk, mivel este már nem eredményes annyira tanulni. Utána tudtunk mindig kimenni tekerni, aztán volt, hogy 1ig beszélgettem néha. Sokszor aludtam be tanulás közben, volt, hogy éjfélkor keltem fel. Nem volt cigim aztán kellett elmennem a nonstop dohányboltba. Amikor hétvégenként buli van, akkor meg 3kor indultam általában haza. Volt, hogy felkeltem és annyira aktívnak éreztem magam, hogy elmentem futni egyet 1 körül. Én úgy gondolom ezek nem kattos dolgok, ezeket a dolgokat a munkán kívül ugyanúgy megcsinalom,csak 8 előtt. Ennek negatív hatása van a tanulásomra meg bioritmusomra. Ennek az éjszaka nem, nappal igen korlátozásoknak sok értelme nincsen. A fiatalok buliznak ugyanúgy, max. házibuli és nem hajnali2ig hanem 5ig maradnak a helyszínen. Tapasztalat. Haverjaimmal nem 9-12ig, hanem 5-8ig vagyok kint. Szóval. Utálom az egészet. Több kivételes eset kéne. A kutyázás idegesít,.. Ugye a kutyának van mozgásigénye, lehet vinni este is!! A kutya miért képez kivételt?? Azt nem lehet nappal elvinni sétálni?? Van mozgásigénye..... Velem mi lesz?? Nekem is van. Sok sportembernek van.
2021. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!