Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényt, hogy magánvállakozó csak másodállásban lehessen valaki?

Figyelt kérdés
Tehát ne lehessen olyan, hogy valaki főállású magánvállalkozó és abból él meg, hanem csak akkor lehet valaki magánvállakozó, ha mellette van egy "normális" munkahelye, ahova bejár, és emellett a magánvállalkozása max keresetkiegészítésként funkcionálhat.

2021. jan. 14. 20:15
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

nem azt írtam, hogy "csak" bűvészkedik a számokkal, azt írtam, hogy a vállalkozó nem csinál semmit, ami az országban lakó emberek érdekeit szolgálná, mint mondjuk egy pék, egy nővér, vagy egy bolti eladó, hanem megfelelő időközönként vesz, majd ad el vagyontárgyakat vagy részvényeket, korrupt politikusokkal és bűnszervezetekkel karöltve.


Egyrészt erkölcsi, másrészt stressz-alapú okokból nem jönne be nekem ez az életforma.

2021. jan. 14. 20:40
 12/41 A kérdező kommentje:

"Nem. Hiszen lehetetlen mert van olyan vállalkozás amit nem lehet masodállásként vinni."


Azt vállalkozó helyett állami cég csinálná.

2021. jan. 14. 20:41
 13/41 anonim ***** válasza:
84%
Ja. A 12es válaszod bizonyítja hogy egy kommunista retardált vagy aki nem tanult közgazdaságtant.
2021. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
81%

"Azt vállalkozó helyett állami cég csinálná."


Ez a rendszer remekül működik Észak-Koreában

2021. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%

Kérdező, úgy látszik alapfogalmakkal nem vagy tisztában.

A pék, a bolti eladó mind ilyen vállalkozásokban dolgozik, ezek a cégek adnak nekik állásokat és FIZETÉST is, amiből aztán meg TUDNAK élni. Ha nem lennének vállalkozások, az állam egyedül nem tudna annyi munkahelyet adni!


"megfelelő időközönként vesz, majd ad el vagyontárgyakat"


És? Hogyan lenne a bolti dolgozónak, az értékesítőnek munkája, ha egy vállalkozó nem ezt a tevékenységet űzné?

Ez olyan, mint amikor azt mondod, hogy csak a fizikai munka igazi munka, a szellemi nem. Pedig ez már régen nem így van.


"korrupt politikusokkal és bűnszervezetekkel karöltve."


Hát ezt nem tudom honnan vetted, lehet sok krimit vagy szappanoperát néztél, de a vállalkozások 90%-a tisztán végzi a tevékenyégét ebből a szempontból. Tudod miért? Három betű: NAV.


"másrészt stressz-alapú okokból"


Az előbb még úgy vázoltad fel az egyszerű dolgozó életét, ami borzasztó stresszes és kiszámíthatatlan (lerobban a kocsi, stb.). Akkor ez miben stresszesebb?

2021. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
75%
Amerikában erre mondják hogy "nézd meg Kubát, nézd meg Venezuelát, ezt akarod itt is?"
2021. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2021. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%
Eltévesztetted a házszámot. Nem éppen a magánvállalkozók (vagy kisvállalkozók) ügyeskednek. Inkább a nagyvállakozók, akiknek több vállalkozásuk van, nem ritkán valamelyik politikai csoporthoz köthetők és trükköznek a támogatásokkal, az adókkal. De ugye az állam is kiket szívat? A KATA-s kisvállalkozókat, akik most nem lehetnek beszállítói egy nagyobb cégnek mert állítólag így adót csalnak, idén lett az a törvény, hogy ha 3 millánál több bevételük jön egy cégtől, akkor arra 40% extra adót tesznek. Ugyanakkor egy Kft, vagy mini-Zrt esetében érdekes, hogy már nem baj, ha az szinte csak egy cégnek számláz. Ami adót a kisvállalkozók "elcsalnak" (mert nem csalnak el semmit), az pitsafüst ahhoz képest, amit az oligarchák lenyúlnak túlárazással, a piaci helyzetükkel való visszaéléssel, más országban adózással külföldi leánycégeiken keresztül. Talán inkább náluk kellene kopogtatni, de náluk még az állam sem mer.
2021. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy még ha nem minden vállalkozó adócsaló gengszter, tényleg vannak, csak ők vannak kevesebben.
2021. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van egy normális munkahelyem a földhivatalnál, másodállásban magánvállalkozó vagyok és érdekes módon telkek adásvételével foglalkozom. Most jöttem haza a díleremtől, még megszámolom a mai kenőpénzemet, aztán lefekszem, mert 9-re mennem kell az új BMW-ért.
2021. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!