Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényt, hogy magánvállakozó csak másodállásban lehessen valaki?

Figyelt kérdés
Tehát ne lehessen olyan, hogy valaki főállású magánvállalkozó és abból él meg, hanem csak akkor lehet valaki magánvállakozó, ha mellette van egy "normális" munkahelye, ahova bejár, és emellett a magánvállalkozása max keresetkiegészítésként funkcionálhat.

2021. jan. 14. 20:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
78%

Akkor viszont nem vagy több szemét embernél, ha a saját egyéni tapasztalataid alapján ítélsz el minden vállalkozót. Bedurciztál, mert XY nem fizetett ki, aztán itt hisztizel, hogy mindenki xar. Hát mert neked, meg a fiadnak... senkit nem érdekel, ez anektodális érvelés, amivel nem lenne gond, ha megmaradna annak, de te itt valami buta paraszt módjára levonod azt a következtetést ebből, hogy akkor mindenki ilyen.

Ilyenek mindenhol vannak, nem csak vállalkozóknál.

Amúgy amint elmondtam, nem viszonteladó. Tervez és szervez is. Megkérdezhetném, hogy te milyen kategóriában dolgozol, valószínűleg én is tudnék mesélni, hogy milyen tapasztalatok voltak melósokkal, alvállalkozókkal, megrendelőkkel, gyártókkal, de ez nem jelentené azt, hogy mindenkit lehordok néhány rossz tapasztalat miatt, úgyhogy nem is mennék bele. Gondolom nálad is csak savanyú a szőlő.

2021. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
78%
27. A Sücho csak egy a sok közzül. Alumíniummal foglalkozik inkább. Alukönigstahl meg hasonlók. A fa nyílászáróval meg csak a baj van. Ebből is látszik, hogy dobálózol a xarral, de érteni hozzá, az már nem olyan egyszerű ugye?
2021. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 peca1000 ***** válasza:
69%

Ezek szerint nekem van egy új BMW-m, kokózom, számolom a nagy lóvékat, és lóf....aszt se csinálok.


Èrtem.


De jó nekem :)


Kár, hogy nem igaz.


Dolgozok akkor is, amikor te otthon henyélsz kérdező.


Lakásom nincs, örökségből vettem egy Daciát, reggeltől estig dolgozom, 4 év után most kezd látszani az eredménye.


Előtte több gyárban is dolgoztam, közmunkás is voltam pics...ányi bérèrt.


Úgyhogy ne pics...ogj kérdező, hanem vállalkozz, vagy maradj a munkahelyeden.

2021. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
83%
Fhu hát te kedves kérdező vagy 12 éves vagy, vagy megragadtál ott. Nem fizettek ki téged? És? Akkor minden vállalkozó szar? Én építőipari vállalkozó vagyok, 3 alkalmazottal. Volt, hogy egy kft engem sem fizetett ki karácsony előtt, bírósági ügy van belőle, 800ezerrel lóg. Karácsonyra mégis mindhárom alkalmazott megkapta a a fizetését, kalácspénzzel együtt. Mi meg februárig anyoséknál ettünk egyszer egy töltött káposztát, többi nap meg kb kenyéren és vizen éltünk. De februárra dolgoztunk annyit, hogy újra nullán legyünk. Most akkor utáljak minden kft-t, mert egy nem fizetett ki, plusz minden alkalmazottat, mert az utolsó pénzem is nekik adtam oda?
2021. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
84%
Én is vállalkozó vagyok, olyan munkát végzek, hogy elkérhetek érte annyi pénzt, amiből minden megvan, félretenni, befektetni is tudok. Mindig mindenkit kifizettem. Volt megrendelő, aki nem tudott fizetni, nem gond, néhány milliót tudok nélkülözni pár hónapig, nem mondom azt azóta sem, hogy előre fizessék ki a munkámat.
2021. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha lenne ilyen törvény, akkor hogy vennél magadnak kiflit, te szerencsétlen? Még a Tesco is egy vállalkozás, minden eladó dolgozna valami állami cégnél (hol???) délután meg menne a vállalkozóhoz(Tesco) másodállásban.

Pék, autószerelő, benzinkút üzemeltető, mindenféle bolt, étterem, szálloda, edzőterem, ez mind vállalkozás.

2021. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pont ez a baj a "politikai elittel" is, - hogy kong a Parlament ülésterme, mert aki nem éppen egy bizottságban ücsörögve dolgozik vagy a büfé környékén hempereg, az többnyire a vállalkozását, vállalkozásait menedzseli JÓL FIZETETT "munkaidőben"! Mindenhol vannak, csak a munkahelyüknek kikiáltott helyen nem! -És ezek az emberek elvárják, hogy amennyiben abban a kegyben részesül valaki, hogy dolgozhat, az becsülettel rokkanjon bele a munkába!

NEM!

2021. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
33%

"vagy megtermeled a fizetésedet, a járulékaidat, meg a hasznot."


Akkor minek kéne egy pöcs vállalkozó fölém, hogy el kelljen tartani?

2021. jan. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
90%
38! Nem kell. Lehetsz te is vállalkozó és akkor magadnak csinálsz mindent. Viszont gondolom nem vagy vállalkozó és akkor van egy rossz hírem. Vagy egy állami cégnél dolgozol és akkor a vállalkozók adóiból kapod a fizetésedet, vagy vállalkozásnak dolgozol és termeled neki a bevételt, amiből kapsz valamennyi fizetést.
2021. jan. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

38/ 39/ Sokak azért munkavállalók, mert egyszerűbb. Nem kell kockáztatni a saját pénzüket. Nem kell szervezniük, nem kell érteniük a marketinghez, a cégvezetéshez. Nem kell kihúzniuk az első egy-két szűk évet, amíg felfut és ismert lesz a vállalkozás. Ezért is mondják valakire, hogy vállalkozó szellem, hogy mer kockáztatni és szereti a szervezőmunkát, ami ezzel jár.

Kivéve, ha az államigazgatásban, vagy egy multinál van egy haver, rokon, aki már az első perctől szállítja a megrendeléseket, mert akkor nincs kockázat (ezek között már van sok tisztességtelen).

Az alap és általános eset az, hogy a saját egzisztenciáját teszi kockára a vállalkozó. Ha sikerül nyereségessé tenni a vállalkozást, akkor már élvezni akarja kicsit.

Csakhogy mindezt egyes munkavállalók nem tudják, nem látják. Ebből születnek az ilyen kérdések is, ami alatt mi válaszolunk.

Ha megszűntetnék a magánvállalkozást, akkor alapítanak helyette egy BT-t. Akkor majd a BT-ket kezdik el kritizálni.

Azt is értelmetlennek tartom, hogy határt szabjanak, ilyen 200 milliós anyagi feltételre és egyéb ötletekre gondolok. Van, aki kicsiben kezdi, kis pénzből és úgy épít fel egy nagy vállalkozást, mert normális esetben így megy. Szinte az összes amerikai tech cég garázscégként indult és ma hol tartanak? Ma a legnagyobb cégek. Nem Reagan, Clinton, vagy Bush tápolta fel őket állami megrendelésekkel, hanem önerőből, kockáztatva, jó ötletekkel, vagy ügyes döntésekkel jutottak el oda, ahol most vannak.

2021. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!