Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Várható még a nagy vagyoni...

Várható még a nagy vagyoni különbségek miatt a"cselédvilág" kialakulása idehaza?

Figyelt kérdés
Sok helyen,már az egyszerűbb munkákat sem a tulajdonos végzi./takarítás,mosás,fűnyírás/

#vagyoni különbségek
2021. jan. 15. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szűnt meg az a "világ".

Mindig is itt volt.

2021. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A szocializmusban nem láttam azért ilyet.Akkor szünet volt.
2021. jan. 15. 14:41
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Képezd!

Egyeseknek még az átkosban is volt "cselédjük", csak többnyire nem így nevezték -kivéve egy-két művésznőt.

Gondolod a kiskatonák által épített Cinege-villát Cenegéné maga takarította?

2021. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak hatalmas vagyoni különbségeknél van, az én takarítónőm pl. többet összetol takarításokból, mint az én fizetésem. Csak nekem az időm drágább, ezért kifizetem heti 2x.
2021. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, és ez egyre csak rosszabb lesz köszönhetően a Fideszes csinovnyikoknak.
2021. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Cseléd?

Nagyanyám óránként 2500 forintért takarít.

2021. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A Móricz Zsigmondi cselédvilág már nem jön vissza, találkozni se tudnának kiskatonákkal a Vidámparkban, mert azt lebontották, és nincs sorkatonaság se.
2021. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
a szocializmusban is voltak "cselédek", nem is értem, megint mire akarsz kilyukadni. Most tudod mennyiért takarítanak egyesek? Már én is gondolkoztam, hogy mellékállásban bevállalnék 1-2 házat, lakást. Tudod, mennyit képesek fizetni? Ez nem cselédmunka!
2021. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen,lehet egyre többen fognak a jövőben takarításból,fűnyírásból élni,mert időhiány lépett fel.

Mostanában vettem észre,hogy a környékünkön már egyedül én nyírom a füvet,nem nyíratom.

Ezt a nagymamámék idejében hívták így,most meg furcsa ha ezt mondom ki.

2021. jan. 15. 14:54
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont divat külföldön vállalni au-pair állásokat, ami bentlakás a házaspárnál külön szobában és gyerekre vigyázás mellett takarítás-főzés a gyerekre, leckéket vele megcsinálni, vinni-hozni suliba stb.
2021. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!