Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért pont az idősekn...

A Fidesz miért pont az időseknek akarja beadni a bevizsgálatlan, EU-ban nem engedélyezett kínai vakcinát, amikor alapból nem is adható 60 év felett, és a cég vezetői is lemondtak?

Figyelt kérdés
Így akarnak eltenni minket láb alól? Vagy csak a mutyi járulékos vesztesége vagyunk?

2021. jan. 16. 11:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Az oltási terv szerint meg úgy alapból is az idősek vannak nagyobb veszélynek kitéve a vírussal szemben, így mint veszélyeztetett korcsoport ők vannak elől a listán akik rászorulnak a vakcinára.
2021. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Mert ők a veszélyeztetettek, és miattuk van lezárva minden?
2021. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Bevizsgálatlan vakcinát senkinek nem fognak beadni. Merkel is az oroszokkal tárgyal mert nyugati vakcina nincs annyi amit beigértek
2021. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%
Most vizsgálják a magyar orvosi egyetemek a kínai vakcinát.
2021. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
3. nem tárgyal Merkel az oroszokkal. Ezt a hülyeséget csak az origo meg a többi propaganda média terjeszti azért, hogy elhitessék az emberekkel, hogy az orosz oltás jó lesz mert a németek is azt akarják beszerezni. Szó sincs erről. Merkel felajánlotta Putyinnak, hogy gyártsa a vakcináját Németo-ban, ami a német munkavállalóknak jó, mert őket alkalmaznák, meg a német államnak is, mert ott fizetne a gyár adót, stb... Egy szimpla beruházásról van szó, nem arról, hogy az orosz vakcinával akarnának bárkit is beoltani. Pláne, hogy nincs is engedélyezve Európában.
2021. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
8%

Nekik már úgyis mindegy.


Én is előbb beoltattatom idős szüleimet, és ha nem lesz semmi bajuk megyek én is. Kérek naponta tőlük helyzetjelentést, megnézem nem e nőtt ki harmadik kar, nem e világítanak, nem krákognak e furcsán és ha minden stimmel akkor majd én is oltatok.


Úgyhogy ha esetleg látogatja nyugdíjas az oldalt azoknak mondom, hogy ne féljenek felvenni, abban van a vitamin.

2021. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5%

Kár ebbe politikát erőltetni, kedves kérdező. Bevizsgálatlan vakcinát senki sem fog kapni, légyszi ne is próbálj ekkora ostobaságot terjeszteni! Amit adnak, az rövid távon biztonságos lesz, hosszú távon meg pont annyira lesz biztonságos az amerikai, az orosz, meg a kínai vakcina is (fogalmunk sincs mennyire, majd 10 év múlva derül ki). Abban azért biztos lehetsz, hogy az oroszok meg a kínaiak sem annyira hülyék, hogy ki akarják irtani a saját egészségügyi szakembereiket meg a hadseregüket (akik az elsők között megkapják a vakcinát), ja meg azt sem gondolnám, hogy az Egyesült Arab Emírségek azért választotta a kínai vakcinát, mert nem volt pénzük az amerikaira. :) Merkel is azért tárgyal az oroszokkal, mert a politikai pályafutása előtt természettudós volt, nem egy vírustagadó, konteós kisnyugdíjas, aki DK-s Facebook-csoportokból gyűjti az információit.


A kínaiak egyébként infrastruktúrában és a kutatásba tolt pénzben simán világelsők, logikus a legjobb vakcinát épp tőlük várni (ez teljesen komoly, vagy húsz éve világelsők, nagyon komoly szakemberekkel és laboratóriumi körülményekkel). Az külön vicces, amikor a hosszú távú mellékhatások miatt épp a 65+ korosztály aggódik, amikor ők pl. már holtbiztos, hogy nem fognak gyereket szülni...meg lehet, hogy már túl sokáig már élni sem, a vírustól függetlenül. Ha én huszonévesen nem problémázok, meg nem kezdek bele laikus okoskodásba, meg oltásellenességbe, akkor legyetek szívesek ti is beoltatni magatokat, mert ha nem akarunk százezres halálozást, akkor csak így érhetjük el a nyájimmunitást.

2021. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7: Azért szerintem jogosan kétkedik az ember, ha egy diktatúráról (Kína, Oroszország) van szó. Tudjuk, hogy ezeken a helyeken gyakran születnek politikai döntések. Teljesen átlagos, hogy kutatók véletlenül kipotyognak az ablakon (összeszurkálva), politikusokat mérgeznek meg, börtönbe vágják az ellenkezőket.

Kína a vírust is tagadta az elején, 1 évig nem engedte be a WHO szakembereit, majd kiderült, hogy sokkal több a fertőzött, mint bevallották. Ez Oroszországban is így van.

Sem az orosz, sem a kínai oltás dokumentációja, kutatási részletei nem nyilvánosak! Ezért nem lehet őket komolyan venni. Nem is engedélyezte az EU.

2021. jan. 16. 12:26
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Hadd hulljanak! Ami a nyugdijbol igy megmarad az is mehet a magyarember haveri zsebekbe.
2021. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
6%
Érthető a kétkedés, persze. De ha le van tesztelve, ha engedélyezve van, ha lehet vele oltani, akkor légyszi ne kelljen mér a nyugdíjasok óvatoskodását hallgatni, mert ha nem baj, inkább a magyar és nemzetközi tudományos körnek hiszek (lévén én sem értek hozzá). Amúgy tudsz egy olyan vakcinát mutatni, amelynek nyilvános a dokumentációja? Mert ha a pfizeré sem nyilvános, akkor kicsit gyenge érv lesz, hogy a kínaival csak az a baj, hogy kínai. Ez nem egy cipő, ez egy tudományos teljesítmény, és még egyszer: ebben kína világelső. Igen, sokkal jobbak az amerikaiaknál is. Erre írtam, hogy ez nem politikai kérdés, kár belekeverni. Ha engedélyezik (erről nálunk sokkal okosabb emberek döntenek), akkor oltasd be magad a társadalom érdekében! Én is így fogok tenni, mert jobbat nem tudunk.
2021. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!