Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok kicsit sem...

Nem tartjátok kicsit sem felháborítónak, hogy a Fidesz a magyar lakosságon fogja kikísérletezni a virológusok által sem javasolt orosz és kínai vakcinát?

Figyelt kérdés
Én oltáspárti vagyok, és pl a Pfizert vagy a Modenát szívesen beadatnám magamnak, ha rám kerül a sor. De én őszintén emögött az ügy mögött is egy újabb mutyizást vélek látni, ti nem? A kormánynak csak az emberek szavazata kell, az jó formán mindegy, hogy mi beledöglünk-e az olcsó vakcináikba. Lényeg, hogy az ő zsebük legyen tele.

2021. jan. 20. 21:34
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%
Igen a kormánynak kell az emberek szavazata, de ami mégjobban kell nekik az a munkaerejük, hogy ne legyen költségvetési hiány. Vannak prioritások azért náluk is, a szavazóik lehet, de ők nem teljesen h**ék. Én nem látnám ennyire sötétnek a világot, igen vannak fenntartások az orosz és kínai vakcinákkal, nekem is van egy erős ellenérzésem, de EU-s kutatók vizsgálják be, olyat úgy sem fognak engedélyezni ami veszélyes. Amit Orbán előad, hogy majd az EU-n kívül szereznek vakcinát teljességgel kizárt, mert az EP-ben megszavazták hogy kizárólag az EU-n keresztül történhet az engedélyezés.
2021. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
60%

Embereken akaratuk ellenére kísérletezni nem lehet.

A magyar kormány nem adathat be csak úgy akármilyen vakcinát, azt az eu-s szabályok alapján szakembereknek jóvá kell hagynia. Ebbe a kormánynak nincs beleszólása. Ha pedig jóvá van hagyva, akkor nem igazán fordulhat elő az, hogy "beledöglenek".

2021. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Én laikusként kérdezem: akkor az nem történhet meg például, hogy magyar hatóságok engedélyezik, EU-s kutatók meg nem, de mégis azzal kezdenek el minket oltani?
2021. jan. 20. 21:42
 4/43 anonim ***** válasza:
31%
Teljességgel kizárt, abba maguk az orvosok sem mennének bele és csak ők olthatnak, nekik van ehhez joguk.
2021. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
34%
Nem. És mi ez a kettős mérce, hogy a kínai, meg orosz az szar, a pfizer meg tökömtudja mi pedig maga a tökély?
2021. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
55%

Na, most már ott tartunk, hogy a Fidesz elteszi az ellenzéket láb alól a vakcinákkal.

Egyébként megnyugodhatsz:

"Mivel Magyarország uniós tagállam, az EU gyógyszerhatóságának, az EMA-nak kell engedélyt adnia minden itt forgalomba hozott vakcina alkalmazására."

2021. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
22%
Elég egyszerű ha visszavezeted, az oroszokba az emberek nem bíznak mióta megszállták az országot. A kínaikba meg a rossz minőségű tucattermékeik miatt nem bíznak. Én alapvetően nem gondolnám hogy "rossz" vakcinát csinálnak, nem érdekük hogy kicsesszenek a saját lakosságukkal. Így is rossz helyzetben van az egészségügy Oroszországban és Kínában is, nem akarnak mégtöbb beteget. Nem logikus.
2021. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem akarok rosszhiszemű lenni, akkor azt mondanám, hogy a Pfizer nem tud eleget szállítani, és neki sürgősen kell a vakcina, hogy visszaállhasson már a normál kerékvágás. De az, hogy neki ebben üzleti érdekeltsége van, az nekem is megfordult a fejemben. A Pfizert én is beadatnám magamnak, a kínait kizárt.
2021. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
8%
Hogy te mit vélsz felfedezni, az teljesen irreleváns.
2021. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
33%

Nem Magyarországon fogják kikísérletezni ezeket, sokadikak vagyunk a sorban. Amire ideér esetleg az orosz vakcina, addigra máshol már több millió embert beoltanak. Az orosz vakcinát egy állami vállalat fejlesztette, de ettől még lehet jó, azonos technológiával készül, mint a brit vakcina. Az EU-ban még nem engedélyeztették, de ez már Merkel is kérte Putyintól.

Az emlegetett kínai vakcinában elölt vírusok vannak, ez elvavultabb technológia, több lehet a mellékhatás.


De egyébként nincs tökéletes vakcina. A Pfizernél is vannak hírek a mellékhatásokról, rosszabb hatásossági eredményekről. Ott is politikai nyomásra engedélyeztették gyorsan és majd most látjuk az oltási eredményeket. A felfuttatott tömeggyártás során készült vakcinák minősége is rosszabb, mint a korábban a bevizsgálásra leadott mintáké.

De az orvosokat, döntéshozókat is meg lehet érteni. A védőoltások alkalmazásának ugyan van kockázata, de ez jóval kisebb, mint a mellőzésük, nélkülözésük kockázata.

És ugye, ahogy előbb is írták szeretnék ösztönözni, hogy minél gyorsabban helyreálljon a régi komoly járványmentes rend, pörögjön a gazdaság. Izraelben is ezért tartanak már 20% átoltottságnál. Magyarország is várhatna fél évet, hogy meglássuk "más kárán" óvatosságból, hogy mik a tapasztalatok az oltások során, de nem hiszem, hogy érdemes várni. Egyébként az oltások főleg az idősekre, krónikus betegekre, gyengékre jelentenek veszélyt a tapasztalatok szerint, ahogy maga a vírus is. Ezért néhol már belátták, hogy a legjobb megoldás az egészségesek gyors átoltása lenne, így megszűnne a járvány és a legyengült, rossz állapotban lévő emberek sem lennének életveszélyben koronavírus szempontból.

2021. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!