Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok kicsit sem...

Nem tartjátok kicsit sem felháborítónak, hogy a Fidesz a magyar lakosságon fogja kikísérletezni a virológusok által sem javasolt orosz és kínai vakcinát?

Figyelt kérdés
Én oltáspárti vagyok, és pl a Pfizert vagy a Modenát szívesen beadatnám magamnak, ha rám kerül a sor. De én őszintén emögött az ügy mögött is egy újabb mutyizást vélek látni, ti nem? A kormánynak csak az emberek szavazata kell, az jó formán mindegy, hogy mi beledöglünk-e az olcsó vakcináikba. Lényeg, hogy az ő zsebük legyen tele.

2021. jan. 20. 21:34
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként az oltások főleg az idősekre, krónikus betegekre, gyengékre jelentenek veszélyt a tapasztalatok szerint, ahogy maga a vírus is. Ezért néhol már belátták, hogy a legjobb megoldás az egészségesek gyors átoltása lenne, így megszűnne a járvány és a legyengült, rossz állapotban lévő emberek sem lennének életveszélyben koronavírus szempontból."

Igen, sajnos az én kezelőorvosom azt mondta, hogy nem oltathatok. Rákos vagyok. De azt meg hiába várom, hogy majd a lakosság oltat, mert senki nem akarja. De ahogy elnézem, nem is nagyon sietteti senki.

2021. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Őszinten szerintem sincs sok ertelme az idosekkel kezdeni, akiknek 0 a gazdasagi sulyuk. Egeszsegugyi dolgozok utan en a 18-65 kozottieket oltanam elso korben, akiknek dolgozniuk kene. Ha ok megvannak, nyithatna az orszag, es utana jöhetnének az idosek,majd a 18 even alattiak. Meg egy erv:mindig is a fiatalokra fogtak, hogy mi terjesztjuk a virust, mert mi elunk igazan tarsadalmi életet. Akkor miert nem velunk kezdik az oltast? Asszem Indoneziaban igy megy.
2021. jan. 20. 22:28
 13/43 anonim ***** válasza:
61%
Nyugati vakcina jöhetne, azzal oltatnék ha cserébe vége a hómofizásnak, de orosszal nem oltatok.
2021. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
68%

"Igen, sajnos az én kezelőorvosom azt mondta, hogy nem oltathatok. Rákos vagyok. De azt meg hiába várom, hogy majd a lakosság oltat, mert senki nem akarja. De ahogy elnézem, nem is nagyon sietteti senki."


Sajnálom, mielőbbi gyógyulást kívánok. Én fiatal vagyok, bevállalnám az orosz vakcinát is, akkor nem kellene attól félni, hogy megfertőzök mást, a szüleimet is nyugodtabban látogathatnám. Viszont olyan szempontból nem bízok az oroszokban, hogy a hírek szerint ott is komoly kapacitásgondokkal küzdenek. Ha elkezd felfutni a gyártás, akkor is nyilván először a belpiacot, szoros szövetségeseket látják el és a távoli megrendelők csak később jönnek. Bár ez lehet pénzkérdés is, de nem hiszem, hogy nagy licitálási verseny lesz.

2021. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
27%
"szoros szövetségeseket látják el" amiből olyan sok nincs... Pláne, hogy Kínának megvan a saját vakcinája.
2021. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
64%

""szoros szövetségeseket látják el" amiből olyan sok nincs... Pláne, hogy Kínának megvan a saját vakcinája."


Nincs sok, de Belarusz, Örményország, Kazahsztán, Üzbegisztán, Tádzsikisztán, Kirgizisztán is 80 milliós piac, bár Közép-Ázsiában már a kínaiak is nyomulhatnak.

2021. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyik javasolja a másik nem javasolja, most komolyan mintha azt mondanád azért annak hiszek, mert ő mondta előbb.
2021. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
48%
2! "A magyar kormány nem adathat be csak úgy akármilyen vakcinát, azt az eu-s szabályok alapján szakembereknek jóvá kell hagynia. Ebbe a kormánynak nincs beleszólása. Ha pedig jóvá van hagyva, akkor nem igazán fordulhat elő az, hogy "beledöglenek"." Ezt meg honnan vetted? Vagy most találtad ki? A magyar lakosság oltását olyan vakcinával végzik amit a magyar hatoság jováhagyott. Akármit jováhagyhat!!! (Lehet tisztára tudományos, orvosetikai, vagy akár politikai alapu. És ahogy' látszik is nálunk erösen politikai akarat érvényesül a járványkezelésben.) Csak amit jováhagyott annak a következményeit nem kérheti számon az EU-tol!! Amit az EU hagyott jová annak a következményeit az EU-tol számonkérheti. ENNYI a különbség.
2021. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
De.
2021. jan. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
65%
Az összes vakcinával emberkísérlet folyik, nemcsak az orosszal meg a kínaival, mert egyiket sem tesztelték rendesen.
2021. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!