Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetne, hogy a 60év feletti...

Lehetne, hogy a 60év feletti (tényleg veszélyeztetett) korosztályt beoltják, aztán feloldanak mindent?

Figyelt kérdés

60 év felettiek be lennének oltva.


Onnantól ki fertőz kit?

Mert a 60 évnél fiatalabbak, ha elkapják, abból már nem lenne ilyen halálozási adat, kórházi adat, mert nem igazán dönti le őket.

Ha 30 vagy 40 éves ember elkapja és alig vannak tünetei, kb. megfázás vagy még az se (ismerősi körömben mindenkinek max. ennyi volt), akkor kit fertőz meg:

másik 30-40-50 évest, akinek nagy valószínűséggel nem lesz komolyabb baja

vagy

60 év felettit, akinek lehet komolyabb baja, DE NEM LESZ, MERT BE VAN OLTVA


Így fel lehetne oldani minden korlátozást.



2021. jan. 20. 21:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem fogják megvalósítani
2021. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%
Most ez milyen kérdés. Meg van rendelve a vakcina, de nem tudják az egész világnak elég gyorsan legyártani. Attól, hogy itt hőbölögsz, nem fog előbb ideérni az oltás.
2021. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
79%

Ez a terv, igen :)

Csak az a gond, hogy nincs elég vakcinánk.

2021. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem, az a terv, hogy mindenkit be akarnak oltani?

Már egyetemistákat oltják, lehet regisztrálniuk és pár napra rá mehetnek az oltópontra. Egyetemistákat, akik ha elkapják, valószínűleg észre se veszik, sőt valószínűleg sokan közülük tünet nélkül átmentek rajta (tudom milyen és mennyi házibuli volt egyetemisták között végig a korlátozások alatt). Oké az időseket fertőzhetik.

De akkor nem volna értelmesebb, csak az idősekre koncentrálni. Őket elérni kommunikációban, háziorvosuk, levél stb. keresztül. Nekik adni az összes bejövő vakcinát. 60 év felettieket beoltani és aztán feloldani a korlátozásokat.

2021. jan. 20. 22:01
 5/24 anonim ***** válasza:
48%

Megfeledkezel arról, hogy a krónikus betegek is veszélyeztetettek. És szerintem sok elvileg nem veszélyeztetett sem szeretne lutrit játszani, hogy lazán kiheveri vagy benyeli a "hosszú covidot".

Jelenleg egyik oltás sem jelent 100%-os védelmet, amíg nincs meg a nyájimmunitás, addig olyan túl nagy engedményekre azért ne számítsunk, főleg olyanra, ami az oltatlanokra is vonatkozik.

2021. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Hol oltanak egyetemistákat?
2021. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

"kb. megfázás vagy még az se (ismerősi körömben mindenkinek max. ennyi volt)"


Akkor elég mázlista ismeretségi köröd lehet (valószínűbb, hogy szándékosan ferdítesz) ugyanis nekem is van nem is kevés ex-covidos ismerősöm, és többségük nem "ez csak egy nátha" tünetekről számolt be, hanem fejfájásról, lázról, rettenetes köhögésről, fáradékonyságról, szaglás elvesztéséről, izomfájalmakról stb.

Egyik se halt bele, nem, de messze nem az "ez csak egy nátha" kategória volt.

Én is elkaptam, én lázas nem lettem, de hidegrázásom volt, fájt a fejem, szúrt a szemem, szédültem (ez ritka tünet), kapart a torkom, és brutális köhögési rohamaim voltak pár napig. Sokszor voltam náthás, ez annál sokkal rosszabb és marandóbb a náthán pár nap alatt túl vagy, én a coviddal majdnem két hetet kínlódtam.

2021. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%

#4 Mi ez a kamuzás túl sokat ittál?

Hol oltanak egyetemistákat?

Mellesleg a gyerekem egyetemista, átesett rajta a barátnőjével és nem volt egy sima megfázás ahogy állítod. Ahogy a nálam sokkal fiatalabb testvéreméknek sem. Nekem viszont csak 2 napig tartott 50 évesen. nem tudod kiszámítani kinél milyen hatása lesz.

De tuti hogy ha kiderülne hogy a fiatalokra veszélyesebb te lennél aki tombolva követelnéd, hogy az idősebbek tegyenek meg mindent a védelmedben.

Van oltóanyag, azt oltják be aki szeretné és akkor amikor lesz elég védőoltás hozzá. Hiába pattogsz attól nem fog gyorsabban megtörténni.

2021. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Semmi agresszívat nem írtam. Teljesen nyugodt vagyok.

Miért pörögtök így fel? Tőlem az oltatja be magát aki akarja.


"Tisztelt Hallgatók!


A mai naptól bármely képzésben résztvevő aktív hallgató (egyelőre kivétel a határon túli, TAJ számmal nem rendelkező hallgató) tud regisztrálni a védőoltásra a Modulo rendszeren keresztül.


Külön Neptun üzenetet már nem küldünk az érintett hallgatóknak, hiszen a január 15. napjától mindenki jogosult időpontot foglalni. Kérem mindennap nézzék a CooSpace rendszert. Itt publikáljuk a friss oltási időpontokat és az arra vonatkozó jelentkezési határidőt.


A legközelebbi időpont:


2021.01.22. (péntek), helyszín: I. sz rendelőintézet, Tisza L krt 97."


Ez Szegeden egyetemistáknak küldött körüzenet. Ott van, h bármelyik hallgató...

2021. jan. 20. 22:51
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom mivel Egészségtudományi fősuliról van szó így a hamarosan frontvonalba kikerülőket le akarják oltatni...
2021. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!