Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzéki összefogás...

Ha az ellenzéki összefogás nyerne te mit szeretnél, hogy maradjanak a mostani családtámogatási formáknál, ahol munkához van kötve a pénz utalás vagy térjenek vissza az alanyi jogon járó juttatásokhoz?

Figyelt kérdés
A Fidesz tudatosan nem emelet a családi pótlékon, helyette bevezette az ingyenes étkeztetést (hogy azok is kapjanak valamit akik nem dolgoznak de ne pénz legyen az) és a családi adókedvezményt.

2021. jan. 24. 13:16
A kérdező szavazást indított:
Kormány párti vagyok, szerintem jó ez a támogatási rendszer, hogy nem adnak pénzt azoknak akik nem dolgoznak.
Kormány párti vagyok, de jobb lenne ha alanyi jogon kapnának a gyerekek után pénzt az állampolgárok.
Ellenzéki vagyok, szerintem jó ez a támogatási rendszer, hogy nem adnak pénzt azoknak akik nem dolgoznak.
Ellenzéki vagyok, jobb lenne ha alanyi jogon kapnának a gyerekek után pénzt az állampolgárok.
Hozzászólásban kifejtem.
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Természetesen alanyi jogon járó alapjövedelmet támogatom. Nagyon utálok dolgozni.
2021. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
De semmiképp sem gyerekek után! Így is eget veri a túlnépesedés!
2021. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1,#2


Maradjunk a családtámogatási résznél szerintem. Arról mit gondolsz, a gyerekek után alanyi jogon kell járjon a plusz pénz, esetleg feltételekhez követve vagy ha a túlnépesedés miatt aggódsz akkor egyáltalán nem?

2021. jan. 24. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A nagyon sok rossz és káros intézkedései mellet voltak kevés jó döntései is a fidesz-kormánynak.

Azokat kár lenne megsemmisíteni, mert akkor ugyanolyan semmirekellő társaság venné át a hatalmat, mint amilyenek ezek voltak.

A jót meghagyni, a sz@rt eltüntetni!

2021. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Momentum szimpatizánsként és az RLM kezdeményezés támogatójaként, hiszem és vallom, hogy a gyerekek után alanyi jogon kell járnia a pénznek.
2021. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Gyerek után semmiképp!
2021. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kemény munka után kaphasson mindenki segélyt, mindenféleképen, csakis gyermekáldáshoz kell kötni a támogatást, így helyes az egész.
2021. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb döntése volt Orbánéknak, hogy a "gyerekgyártási" segély helyett átálltak a munkaalapú támogatási formákra. Ritkanagy hülyeség volt korábban a legalsó rétegeket belekonzerválni a munkanélküli állapotba. A Covid előttig az volt az utóbbi évek jellemzője, hogy gyakorlatilag csak az nem dolgozik, aki nem akar, ha pedig munka van, akkor családi kedvezmény is van. Amikor az ellenzék bedobja ötletként, hogy vissza kellene hozni a 2010 előtti segélyezést, akkor azért a 3-4 gyerekes, multinál dolgozó, átlag feletti bruttó bért kereső anyukák garantáltan csengőfrászt kapnak, és rohannak a Fideszre leszavazn. Én is inkább az ő véleményükre adok, mint azokéra, akik mást sem tudnak, csak a segély reményében gyereket csinálni. Ezt ajánlanám az ellenzéki pártoknak is, amikor azon gondolkodnak, hogy kellene az adórendszerbe belenyúlni.
2021. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Építőiparban melózva végig néztem azt, hogy a piac jórészt benyelte ezeket a pénzeket. A kivitelezői díjakon át az alapanyag árakig. Sőt már a mostani lakásfelújítási anyag ár növekedésről megy a diszkurzus. Nagyon átgondolatlanul nyúltak ebbe a bele szerintem. Akik nem akarnak élni ezekkel egyszerűen kiárazódtak a piacról. 30 milliós panel árak? Ne vicceljünk már. Én remelém, hogy egy kormány váltás esetén az összes ilyet kivezetik. A szocpol sem tartott örökké. Közel a 30-hoz nekem ez az egész inkább csak ártott, de az ismerőseim többségének is. Aztán ez az én véleményem. De rengeteg kivitelezővel beszélve sztem közel járok az igazsághoz.
2021. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!