Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ez a bugyuta felfogás...

Honnan ez a bugyuta felfogás magyaroknál, hogy van a Budapest meg minden más “vidék”?

Figyelt kérdés

Máshol nem nagyon látom ezt az egybitességet. Németeknél is leginkább vannak nagyvárosok, esetleg tartományi fővárosok, kisebb városok, meg vannak falvak, meg kb az ilyen falu méretû városok számítanak talán vidéknek.

Amennyire az angolokat ismerem szintén hasonló. Nálunk meg olyan mintha a fővárosnak lenne országa.



#főváros #vidék #Földmûvesek #Földnélküliparasztok
2021. jan. 27. 07:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Történelmi és földrajzi okok miatt elsősorban, országon belül központi helye van és mindig is központi szerepe volt. Ez a mai napig így van, minden szempontból (gazdaság, kultúra, stb). Vidéki nagyvárosban nőttem fel, de sose éreztem rosszul magam amiatt, hogy vidékként gondolnak a településemre, hiszen tényleg videken van. Az, hogy vki pejoratívan használja ezt a jelzőt, azzal meg nem kell foglalkozni, mert az csak azt minősíti, aki mondja.
2021. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a budapestiek látják így
2021. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Végül is igaz. Bp központú ország vagyunk. Megfigyelheted, ha valaki itt feltesz egy kérdést, mondjuk hogy hol vehetne ezt vagy azt és nem írja meg, hogy merrefelé lakik az országban az 100%, hogy bp-i.
2021. jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
29%
2-es, csakugyan? Tudtad, hogy az általánosítás az alacsony intelligenciával rendelkező emberek körében jellemző?
2021. jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%
Aki járt már normális helyen az látja, hogy Budapest is vidék. Egy porfészek, csak a benne ülő politikusok azt hiszik, hogy a világ közepe.
2021. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Mert kb. így lehet felosztani az országot. A legtöbb cégnek, közigazgatási dolognak Budapesten van a központja. Budapest lakossága majdnem kétmillió, aztán a második legnagyobb Debrecen kétszázezerrel.


Mutass egy várost Németországban, ahol ennyire nagy lenne a különbség.

2021. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert Trianon óta Budapest egy hatalmas vízfej lett ebben a kicsi országban.


Engem egyébként halálosan idegesít, amikor a "vidéki" kifejezés. Miért van szükség megkülönböztetni mindenkit, aki "nem pesti"? Nem baj, próbálok nem foglalkozni vele. Úgyis csak a szó használóit minősíti.

2021. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem hibás a kérdésed megfogalmazása.


Ez a "bugyuta" felfogás nem a magyarokra jellemző, hanem a budapestiekre!


Kérdem én mint pécsi: mit kapok én vagy a városom Budapesttől, vagy akár magától a kormánytól, amire elengedhetetlenül szükségem/szükségünk lenne?


A nagy büdös SEMMIT!


De a kormány tartja a markát az adókért, sarcolja az önkormányzatot, tehát csak ELVESZ!


Erre büszkék a Budapestiek? Én inkább szégyenleném.

2021. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként ez a fajta gondolkodás korábban a nem budapesti lakosság körében is megfigyelhető volt. Nem véletlenül mondják, hogy "felmegyünk pestre".
2021. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
úgy hogy a főváros hatalmas vízfej, és a lakosság 20%-a ott él
2021. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!