Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövedelem nélkül maradt...

Jövedelem nélkül maradt kisvállalkozók, elbocsátott munkaerő! Ti ilyenkor idegesek vagytok, amikor korlátozásokat és/vagy azok meghosszabbítását jelentik be?

Figyelt kérdés
Mármint olyan korlátozásokat amik ellehetetlenítenek tevékenységedtől.

2021. jan. 28. 14:23
A kérdező szavazást indított:
Ilyenkor nagyon dühös vagyok, nem értem minek kell ezt
Ilyenkor nagyon dühös vagyok, de ugyanakkor meg is értem a szükségességét
Ilyenkor kicsit dühös vagyok, nem értem minek kell ezt
Ilyenkor kicsit dühös vagyok, de ugyanakkor meg is értem a szükségességét
Egyáltalán nem érint meg érzelmileg
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
A zenekar dobosa kottából Beethoven 5. szimfóniáját home office gyakorolja.
2021. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok kicsit sem dühös de ettől még érdektelen sem vagyok a problémájuk iránt.

Akiknek a munkáját, munkahelyét veszélyezteti vagy szünteti meg annak segíteni kell. Ettől még nem állok be hisztizni hogy ne is legyenek korlátozások, mert sajnos az ok amiért be kellett vezetni az még nem szűnt meg.

2021. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Inkább érdekesnek tartom, hogy milyen gyorsan változik meg az emberek sorsa egyik pillanatról a másikra.

Néhány éve még az volt a munkáltatók szlogenje, hogy ha nem tetszenek a munkakörülmények és a bérek, el lehet menni, másik 100 ember vár a helyedre.

Aztán megindult a tömeges elvándorlás, hirtelen már úgy sem találtak munkaerőt, hogy egyre többet és többet fizettek nekik.

Most pedig teljes iparágak omlanak össze, az emberek kezdik elveszíteni a munkájukat, megint az a helyzet állt elő, hogy a járványt túlélő munkáltatók szabják a feltételeket.

Egy biztos: ha jól mennek a dolgok, érdemes néhány havi tartalékot felhalmozni, mert ki tudja, mi lesz később.

2021. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

#3 A kulcsszó itt mindig a "ha jól mennek a dolgok".

HA a gazdaságban jól mennek a dolgok akkor a cégeknek van mit eladni és ehhez akkor munkaerő kell. HA keresik a munkaerőt és van bevételük akkor tudnak jobban is fizetni és a munkavállalók el is tudják érni hogy jobban legyenek megfizetve.

HA viszont rosszul megy a gazdaság, nem vásárolnak az emberek, nincs pénz, rosszul megy a cégeknek, akkor kevesebb munkaerőre van szükség. Ilyenkor a cég kénytelen is válogatni és meg is teheti, hogy keveset fizet.

Az elmúlt években ezért nőhetett egyszerre a munkavállalók száma is meg a reáljövedelem is, mert jól ment a gazdaság.

2021. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Az első kettő közt kellene választanom, de nem tudok, ugyanis:

Ilyenkor nagyon dühös vagyok, és meg is értem az okát, de nem a szükségességét. Tudom, hogy ez arra megy ki, hogy tönkretegyék a középosztályt, a kisvállalkozókat, és kiépítsenek egy totális kontroll alat tartott, modernkori rabszolgatartó társadalmat a megfelelő digitális pórázzal. Az intézkedések ürügyeként feltételezéseket hoztak fel, holott egyértelmű, hogy a korlátozások semmiféle eredményt nem hoznak, többet ártanak mint használnak. De ez is a cél.

2021. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

#5 "Tudom, hogy ez arra megy ki, hogy ..."

Nem, nem TUDSZ te semmit, csak HISZED ezt a butaságot.

2021. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
#6: Te meg azt a butaságot hiszed, hogy a vírus miatt volna, illetve hogy mindenkinél okosabb vagy és jogod van másokat kioktatni. Tele lett a net olyanokkal, akik imádják alaptalanul minősíteni, becsmérelni másokat, miközben szentül meg vannak győződve arról, hogy a politikusok most márpedig igazat mondanak.
2021. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!