Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért országosan határozzák...

Miért országosan határozzák már a minimálbért, miért nem régiókra osztva?

Figyelt kérdés
Miért ugyanannyi a minimálbér Budapesten mint faluhelyen? Budapesten kitermelhető, sőt ott még többet is lehetne adni, de faluhelyen bizonyos munkákra nagy ez az összeg kitermelhetőség szempontjából.
2021. jan. 30. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alföldi tanyán meg 20000 ft lenne, nem, pityu?!
2021. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 20000 Ft, de ilyen 70000 Ft sok munkára elegendő lenne! Mezőgazdaságban egy pályakezdő fiatalnak mire fel adjon az ember olyan sok pénzt? Ha beletanul akkor emelkedik , de ki is kell azt a pénzt termelnie a munkásnak ezt sokan nem értik!
2021. jan. 30. 08:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A minimálbérnek ugyanolyannak kell lennie az ország minden területén. Számomra ez kábé olyan mint az, hogy mindenhol ugyanazt az orvosi ellátást kell kapnod.


Falun és városban ugyanazt az adót fizetik.

2021. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most csak ami hirtelen eszembe jutott, az az, hogy leleményes ember ám a magyar... Ha Mucsaröcsögén 70 ezer lenne a minimálbér, akkor a budapesti vállalkozó okosba beleírná a munkaszerződésbe a munkavégzés helyének Mucsaröcsögét, vagy valami egyéb trükkel fizetne csak 70-et Budapesten.
2021. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Na ez megint a döbrögi. Sajnálna a minimálbért a saját dolgozóitól, legszívesebben ingyen dolgoztatná őket, hisz évente 2x kapnak 1-1 malacfület és tepertőt, hozzá sörikét
2021. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Többet is adok mint a minimálbér, annak aki megérdemli! De egy kezdő aki sokszor csak kárt csinál az elején az hol érdemel ennyi pénzt??


Nem hinném, hogy egy fél disznó az malacfül lenne! A sör és üdítő meg minden nap van nem csak évente kétszer!

2021. jan. 30. 09:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy erre kibújik a szög a zsákból :D Te komolyan ennyire ostoba vagy, hogy naponta felteszed ugyanazt már vagy fél éve és nem tűnik fel, hogy senki sem ért veled egyet? Nem csoda, hogy szarul keresel, ha egész nap a gyakorin lógsz ahelyett, hogy dolgoznál. Az embereid meg remelem hamar rájönnek, hogy egy lúzer a főnökük
2021. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy egész nap itt lógok mivel csak hétvégén vagy ritkán hétköznap este vagyok itt!


Azt meg egy szóval nem mondtam, hogy rosszul keresek! Szerinted 10+ emberrel, ekkora felelősséggel és ennyi munkával én minimálbért keresek??


Pont erről beszélek! Mindenki annyit kellene kapjon amennyit megérdemel! Én aki felépítette ezt a vállalkozást és sok családnak ételt teszek az asztalra ezzel , rengeteg munka és befektetés volt benne az nyilván a minimálbér sokszorosát fogja keresni! De akinek még ott a tojáshéj a fenekén az mire fel akar százezreket keresni??

2021. jan. 30. 09:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted 10+ emberrel, ekkora felelősséggel és ennyi munkával én minimálbért keresek??"


Pontosan. Különben miért is sajnálnád tőlük a pénzt? Én pályakezdőként már magas pozícióban dolgozta., most 2 évvel később még msgasabban vagyok, 10 ember dolgozik alattam, de én nem hogy csökkentem a fizetésüket, hanem az a cél, hogy folyton növekedjen. Te egy szánalomra méltó, kapzsi gyökér vagy, akinek semmi üzleti érzéke, az ilyeneket nem szabadna hagyni, hogy vállalkozzanak, de valószínűleg úgy sem tart sokáig a pályafutásod :)

2021. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező általánosítása arról, hogy minden kezdő dolgozó csak kárt csinál a cégnek nagyfokú tudatlanságra vall. Inkább 100 pályakezdő, mint egy a kérdezőhöz hasonló mentalitású "profi".


Több olyan cég van amely állami támogatást kap a pályakezdők alkalmazása révén még ha csak mnimálbért is fizet nekik.

2021. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!