Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszik kötelezővé a...

Miért nem teszik kötelezővé a home office lehetőségét, akkor ha megoldható lenne?

Figyelt kérdés

Törvényileg kötelezővé tenném, amennyiben megoldható a home office, akkor maradjon otthon és csak tényleg akkor menjen be a munkahelyre, ha kell.

Olyan helyen dolgozok IT-sként, ahol kell a jelenlét, mert az irodaházban bent van alap esetben 300-500 ember vagy több, de ez most leredukálódott 100 emberre, akiknek nem is kellene bejönniük. Irodisták vagyunk, ugyan úgy működik minden, de a vezetőőség elvárja, hogy legyenek bent legalább 2-3 napot hetente, felváltva. Nekünk IT támogatásként jelen kell lennünk, mert ők is bent vannak.


Viszont ezt több helyen is hallottam, hogy hasonló módon oldják meg. Gondolom ezért van reggel fél 8-kor annyira tele a 4-6 villamos, hogy nem is biztos hogy felférnek az emberek.


Ha 3 napot ugyan olyan hatékonysággal végig tud dolgozni valakit, otthon a céges laptopján, akkor miért erőltetik arra, hogy 2 napra bejöjjön, ha ugyan azt otthon is megtudná csinálni?



Off: tudom sok ember megzavarodna, ha heti 5 napot kellene otthon lennie, de most aki teheti az ingyen parkol - így is dugó és parkolóhely hiány van - illetve a tömegközlekedésen nem, hogy 1,5 métert nem lehet tartani csúcs idpszakban, annak örülök ha nem 20 cm van köztünk.



#kötelező #tétel #COVID #törvényileg.
2021. jan. 30. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem informatikusokkal van tele a villamos.
2021. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tudom, de rengeteg irodista - nem azokat kell kiszolgálni informatikailag - könyvelőktől kezdve, bérszámfejtők, mérnökökig és project vezetők és még sorolhatnám, rengetegen vannak bent nálunk az irodában, akik otthonról is tudnak dolgozni

informatikus kb csak pár darab. Hogy a rendszer zökkenőmentesen üzemeljen,, helpdesk és hálózatisok jórészt nem programozók, inkább üzemeltetés.

2021. jan. 30. 21:08
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Jó lenne ha minél több home office-os lenne, akiknek kedvezőbb úgy.
2021. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1) Kiderült mennyire hatékony a Home office és mennyire nem. Ez cég függő, de ilyen hosszútávon egyik cég se akar csökkentett hatékonysággal dolgozni, az áprilisi #MaradjOtthon már májusban elmúlt

2) Nem mindenki tudja megoldani a távmunkát, rendes mérnöki tervezéshez rendes teljesítményű számítógép, nagy és nagyfelbontású monitorok kellenek, a pánikszerűen bevásárolt eldobható laptopok meg a használhatatlan tempójú IT hálózat remoteban ehhez nem elég.

3) Munkán kívül szinte sehova se lehet menni. Így aztán aki nem akar megőrülni a bezártságtól az dolgozni jár.

2021. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Amérnökök trombózist szoktak kapni az irodában, több ilyen ismerősöm is volt régebben, van aki meg is halt. Ennél azért jobb lenne ha hazavihetnék a gépüket a gépjárműjükkel, vagy a cégessel.
2021. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én a saját irodánk tapasztalatait látom:


Egyrészt az otthonról dolgozók általában nem elérhetőek, későn válaszolnak, nem a munkával foglalkoznak. Csomó dolog amit 2 perc alatt el tudnánk intézni elúszik napokra.


Plusz a kedvencem, amikor az otthonról dolgozók folyamatosan a bent lévőeket ugráltatják valamivel, mert scannelni kellene, nyomtatni kellene, ezt kellene azt kellene. Gyakorlatilag a saját feladataikat passzolják le a másikra.

2021. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy én hozzátenném, kifejezetten örülök a home office-nak, mert akik csak egész napos traccspartira jártak be azok voltak az elsők, akik éltek a "hómoffisz" lehetőséggel. Így azóta lehet nyugodtan dolgozni az irodában... :D


Korábban is sokszor maradtam bent estékre, mert akkor lehetett legjobban haladni.

2021. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Legalább kiderült hogy akkor ők se bent, se otthon nem jó munkaerők. Csak ez bent fel sem tűnt, mindenki ül a gép előtt, minden rendben...Pedig elvileg nem az ülés ténye az ami a jó munkavégzés jellemzője kellene hogy legyen.
2021. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, rengetegen dolgoznak úgy, hogy 80%ban semmit nem csinálnak bent az irodákban, erről kb statisztikát is tudnánk csinálni IT oldalon(azt nem tudjuk megmondani, hogy milyen oldalakat böngész), ha egy forgalmat lekérdezünk. Open office esetén jobb a helyzet mint, aki saját irodával rendelkezik. Viszont nem monitorozhatjuk a munkatársakat. Viszont rengeteg munka megoldható otthonról, az más kérdés, hogy mennyire veszik komolyan.
2021. jan. 30. 22:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az open office borzalmas. A végtelen térben mindig van valaki, aki beszélget. Ha meg nem, akkor alig mer megszólalni az ember munkával kapcsolatban, mert 50 embert zavarhat meg vele.


Ismerősem:

Banki munkások: Lassan már egy éve home office-ban vannak.

IT fejlesztő: Fél évent egy-két napot kell bemennie.


Én is otthonról dolgozok, de már évek óta. Nem laptopon, nem egy monitoron. De ezt is meg kell tanulni. Eleinte én is elcsúsztam az idővel. Van olyan volt kollégám, aki szintén évek óta otthonról tolja, de mindig elcsúszik.

A legtöbb ember valószínűleg elmondja, hogy milyen sokat dolgozik home office-ban, talán még el is hiszi, amit mond, de valójában a többség nem képes otthonról dolgozni.

2021. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!