Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen állapotúnak tartod a...

Milyen állapotúnak tartod a magyar vidéket?

Figyelt kérdés

Ugye a Fidesz többször hangoztatta, hogy a magyar vidéket fel kell karolni és új életet kell bele lehelni.


Az lenne a kérdésem, hogy ti milyennek látjátok a magyar vidéket?

Szép, reményteli jövője lesz, vagy stagnálás, esetleg pusztulás?

Vannak ott beruházások, mint Budapesten; valamint az emberek jobban élnek, mint 7-8 éve? Az utak is jobb minőségűek, vagy stagnál a helyzet, esetleg akár romlik?



2021. jan. 31. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Kérdés, hogy a vidéki nagyvárosokról van szó, vagy a falvakról. Győr, Székesfehérvár, Debrecen hatalmasat fejlődött ez elmúlt 20-25 évben, a kis falvakból viszont sok fiatal költözik el, mert kevés a munka.
2021. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Nyugaton a vidék stagnál, Keleten határozottan romlik. Nagyvárosok vonzáskörzetében javul, de az infrastruktúra nem tart lépést vele.

Nem élnek számottevően jobban, de rosszabbul sem. Változás politikai szelektől függetlenül nem lesz, mivel a probléma sem politikai eredetű.

2021. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
41%
Lefingott
2021. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Magyarország fejlettnek tartott nyugati részéből költöztem el Budapestre.

Jobb a helyzet,mint mondjuk Baranya megyében, Nógrád megyében, de Budapesttől egy nagyon fontos szempontból nagyon messze van.Ez pedig a munkaerőpiac, bérszínvonal.


Van 1-2 jól fizető multi, mint az Audi, akik budapesti bérszínvonalat adnak, aztán kifújt.

A többi cég még bruttó 500 ezernél is forgatja a szemét, amikor vele szemben egy több év tapasztalttal, diplomával, 2 nyelv kommunikációképes ismerettel rendelkező jelölt ül az interjún.


Ha szeretnél normális karriert, jó munkalehetőségeket, akkor Budapestre mész.



Persze, az infrastruktúra, mint autópályák, vasút az fejlődik.Azzal nincs akkora baj.

2021. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Van hova fejlődni.
2021. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én röviden talán úgy jellemezném,hogy még sokat kéne fejlődnie.

Sok minden változott,de -az előttem szólóhoz hasonlóan- én is többet vártam volna az elmúlt 30 évben,a rendszerváltás óta.Az utak fejlesztése zajlik,és azzal talán már nincs is nagy lemaradásban a vidék,de az emberi szemlélettel azzal azért komoly bajok vannak.Ezen túlmenően a munkahelyekkel már komoly bajok vannak,mert kevés is,és nem kínálnak egy fiatalnak komoly alternatívát a maradásra.Kisebbek a bérek,mint a városokban,a kultúrális,és a szellemi élet pedig nagyon beszűkült.

Nagyon alacsony a magyar vidék fiatalokat megtartó képessége,és ez nagy baj,ezen mindenképpen változtatni kéne a mindenkori kormánynak.

2021. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg pusztulas van ... kisember nem tud ervenyesulni ezert varosias eletre vagyik ami annyit tesz, hogy feljar valami varosba dolgozni, falun meg csak el ... de nincsenek kis gazdasagok, mert nem tudnak megelni a nagyok mellett. Sajnos ez a helyzet.


Lattam oltan horgasztavat nogradban ... 3 tulajdonos ... egyike volt a foltterulet ahol a to volt ... masike volt a viz ami a toban volt ... harmadike volt a hal ami a toban volt. A harom tulaj nem tudott megegyezni, a vizes elzarta a csapot, a halas lehalaszta a tavat ... es volt halasto, nincs mar semmi.

2021. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a rokonság Somogyban, Tolnában, Baranyában illetve Baja környékén lakik.

Ott kifejezetten siralmas a helyzet és egyre rosszabb, még a nagyobb városokban is (Pécs, Kaposvár, Szekszárd, Baja).


A rokonság egy másik ága soproni, ott nagyságrendekkel jobb a helyzet. De igazából ott is csak az boldogul, aki kijár Ausztriába.

2021. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Kiváló.
2021. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legnagyobb különbség a Nyugat-Európa és a Magyarország között a vidéki életlehetőségekben,és körülményekben van.

Ott egy vidéki,falusi környezetben is minden megvan ami az ottani népesség megtartását szolgálja. Üzemek,iroda,üzletek,benzinkút,autószalon.szolgáltatások,sport,uszoda,

Ellenben nézzük meg,hogy nálunk egy vidéki településen mindezek megvannak-e?

Talán csak a legkiemeltebb térségekben tudjuk ezt elmondani,de semmi esetre sem általánosan -sajnos.

Egyszóval nálunk a vidék nem elég "városias",ezért a fiatalokat nem is nagyon tudják ott tartani,mert mert már senki nem akar úgy élni,mint a nagyszüleink.

2021. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!