Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politikában melyik...

A magyar politikában melyik párt követte el a legnagyobb árulást, megtagadva a remélt politikai haszonért korábbi nézeteit?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 09:26
A kérdező szavazást indított:
SZDSZ
Fidesz
Jobbik
42 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Magasan - Orbán vezetésével - a fidesz!

Na, azok voltak már minden, csak akasztottak nem.

De van rá esélyük.

2021. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ez egykori liberális most konzervatívnak hazudott fidesz.
2021. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
57%
Fidesz, volt már minden: liberális, demokrata, nemzethy.
2021. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a fidesz meg a jobbik. Mindegyik elárulta politikai haszonszerzésért a saját nézeteit.
2021. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Megint kezditek a hülyeséget?

Kérdező, az MDF miért nincsen a szavazásban?

A rendszerváltást követően az 1994-es választáson az szdsz még lelkes antikommunista jelszavakkal kampányolt, előtte az mdf kormányt is azzal támadta 4 éven keresztül, hogy nem az ország javát szolgálják, meg együttműködnek a volt állampárti politikusokkal blablabla. Majd a választási eredmények után lazán koalícióra lépett a kommunista utódpárttal csak hogy hatalomra kerülhessenek, elárulva ezzel mindent amit addig tett és mondott a párt a szavazóinak.

A másik nagy befutó az mdf, amelyik párt a fidesszel közösen kormányzott is, majd a választásokon egyedül indulva már szintén az mszp-szdsz csapat ellen kérte a választók bizalmát, ezután a 2006-os választáson nem állt a fidesz-kdnp mellé hogy ne az mszp-szdsz alakíthasson újra kormányt. Pedig még azt is felajánlották nekik, hogy adják ők a miniszterelnök személyét, ha ebben látnak garanciát arra, hogy a nekik megfelelő módon alakuljon meg a kormány. A választóik szépen meg is köszönték nekik ezt az árulásukat, meg is szűnt a párt miatta.

2021. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Az első 4 válaszolónak:

A fidesz rendszerváltó KIS párt volt, alig lépte túl az 5%-os bejutási küszöböt az 1990-es választáson. Listán 9%-t szereztek ugyan, de a mandátumuk 5%-nyi volt csupán amit el tudtak nyerni.

Az első élesben a politikában töltött hónapok után kezdett kialakulni minden parlamenti pártnak a politikája, mivel előtte nem is volt erre lehetőség az állampárti időszakban, csak arra, hogy parlamenten kívüli lázadó ellenzéke legyenek a hatalomnak. Amikor valódi helyzetben valódi döntéseket kell hozni a konkrét ügyekben, akkor derül ki, hogy a nagy általánosságban együtt gondolkodók között melyik útnak van többsége. Ezért már 1993-ban szét is vált a fidesz és KIVÁLT belőle a valóban liberális része, nagyban meg is roppantva ezzel a pártot. Nem Orbánék változtak meg, hanem egy közös csapatból mentek egyik irányba az egyféleképpen gondolkozók és másik irányba a másképpen gondolkodók. A fidesz szavazója vagyok több, mint 20 éve, láttam megtapasztaltam minden változásukat. Pontosan azért ekkora nagy néppárt mert meg tudták valósítani, hogy olyan utat mutassanak amiben nagyon sok ember megtalálta a maga céljait, értékrendjét IS és nem volt összeegyeztethetetlen ellentét a különbözőképpen gondolkodók között. Nagyon sokféle embert találsz a fidesz-kdnp szavazói között, nem irányt váltott hanem kiszélesedett az a terület amiket képviselni képesek.

Nektek elfogadható, hogy olyanok állnak össze akik a valódi kérdésekről homlok egyenest ellentétes dolgokat mondtak korábban. Azt meg nem vagytok képesek felfogni, hogy egy pártnak a szavazói döntését kell képviselnie és nem fordítva, meg kell mondania a szavazóinak hogyan döntsenek.

2021. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Fidesz.


Ott voltam '89.06.16-án a Hősök terén. A '90-es évek közepéig még kedveltem. Már '95 környékén is érezhető volt, hogy változni fog, de megelőlegeztem nekik a bizalmamat, így a Fideszre szavaztam '98-ban, mert látszódtak még apró, nem konzervatizmusra utaló nyomok, inkább tűnt centrálisnak, mintsem jobb, vagy baloldalinak.


Nekem még volt is lehetőségem személyesen beszélni Orbánnal.

Tetszett, hogy bár fontosnak tart mindent ami hazai, attól még nem gondolja ezeket felsőbbrendűnek más értékeknél,

hogy oroszellenes, európai gondolkodása volt.


Azonban 2000-től teljesen meggárgyult. Egyre inkább eltolódott a liberális, de nemzeti irányból, a konzervatív irányba. 2002-ben pedig már "radikálisan" konzervatív volt.


2010-re pedig, bár nem maguk miatt, hanem mert megjelentek méginkább szélősjobbos pártok, jobbközepesek lettek, ami már végképp nem volt sehol az eredeti irányhoz képest, így hiába akartam én is megszabadulni az MSZP-től, a Fidesz-re sem voltam már hajlandó szavazni.


Mikroszkóppal sem lehet már felfedezni bennük a régi önmagukat.


Ma már inkább Momentumos vagyok.

2021. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

Lehet, hogy ott voltál. De úgy tűnik, nagy volt a zaj. Nevezett tud ám ma is kedvesen beszélni. Ha akar. Lehet hogy ma nem akarna. Veled.

Mert az említett naptól lehet tudni a "fejlődést". A részleteit talán nem, de aki "akkor" mindent hallott, többé kétségei nem lehettek.

2021. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Orbánnak 2010-től látványosan kezdett elmenni a maradék esze is, mára egy elmebeteg kullancs a nemzet hátán!
2021. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!