Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Magyarország...

Mi a véleményetek Magyarország jelenlegi politikai helyzetéről?

Figyelt kérdés
11. Osztályos vagyok, gimnáziumba járok. Úgy érzem, országunk vezetése nem megfelelő. Először az oktatásban vettem észre, majd szépen lassan sokféle témába betekintést nyertem, és rájöttem, hogy ezt az országot jobbá kéne tenni, mint ahogy a hatalmon lévő párt politikusainak a fejében is rendet kéne tenni. Nem tetszik az, ahogy ők intézkednek, nem tetszik az, ahogy ők semmibe veszik a nép hangját, és nem csak ezek, hanem sok más dolog is érthetetlen, és gusztustalan számomra. Mit gondoltok ti magyarország jelenlegi politikai helyzetéről?

2021. febr. 5. 13:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
És mi a nép hangja?🤔
2021. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
2021. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%

Egy fos.


Nagyban orditjuk hogy "fúj nyugat, fúj USA, fúj EU és rohamléptekkel haladunk az orosz/Belarusz félfeudális diktatúra felé. És egyesek (Fideszesek) még büszkék is

2021. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 11.osztályos ,úgy működik a dolog hogy négy évente választások vannak és mindenki arra szavaz akire akar, tehát ha te is választópolgár leszel a neked szimpatikus pártra szavazhatsz.Ha rosszul döntöttél négy évet várnod kell hogy helyesbítsd a döntésedet.
2021. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Ja hát nagyjából ugyanezt gondolom.majd arra is rá fogsz jönni hogy a többség nem akar itthon változást tehát külföldben fogsz gondolkodni mint a legtöbb tanult,felvilagosult fiatal.
2021. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

11.-esként én is így gondolkodtam mint te, mert még hittem hogy változhat a helyzet. Azóta volt egy őszödi beszéd (országos tömegdemonstrációkkal Gyurcsányék lemondását követelve) a baloldal felől, majd egy urambátyám rendszer (korrupcióval és Észak-Koreába illő királyi médiával) a jobboldalról és így 32 évesen már George Carlin-nak kell igazat adjak:

[link]

Még valami: ha valóban hasznos tudást akarsz elsajátítani akkor ne kizárólag az iskolarendszerre hagyatkozz. Ott az internet, ásd magad mélyebben a tanult témába a szabadidődben. A te jövődet csak te nézed, a tanár is csak a nyugdíjig akar túlélni. Ha a tudás amit átadnak időközben már nem kelendő a munkaerőpiacon nem fogják az orrodra kötni. Hidd el, tudom.

2021. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy zseni már megmondta 97-ben: https://www.youtube.com/watch?v=wIztvzr5TZ8
2021. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%
Nekem tetszik, és szerintem nem vagyok vele egyedül, mert eddig zsinórban háromszor nyerték meg hatalmas többséggel a választásokat, és esélyes, hogy jövőre is így lesz.
2021. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is tetszik
2021. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 11. osztályos!

Minden ember úgy kezdi hogy a maga szük kis világát ismeri csak, majd az ismeretei bővülnek, elkezd saját döntéseket is meghozni amik vagy jók vagy rosszak. Aztán tapasztalatokat gyűjt és jobb esetben megismeri azt is ami volt korábban.

Neked ezek még hiányoznak. A világ nem olyan, hogy ha akarom akkor jó ha nem akarom akkor meg nem jó. A világ az van és lehet rajta rontani vagy javítani. Idővel.

Te a magad világát, ezt az országot egy eszményképpel próbálod meg összevetni úgy, hogy közben a valósággal sem vagy tisztában, arról is csak másoktól szerzett információid vannak. Mert te iskolásként nem tudhatod hogy milyen egy munkahely, milyen munkát végezni, milyen a jövedelmedet felhasználni, beosztani, másoknak milyen a jövedelmük, mit és hogyan kellett megdolgozniuk érte stb. stb. Nem úgy működik a világ, hogy a miniszterelnök eldönti, holnaptól ez az ország sokkal jobb hely lesz, aláírja és az lesz - ahogyan nem attól nincs itt a meseország mert ezt nem akarta megtenni, a kormányon levők ne akarnának jobb gazdasági helyzetet létrehozni.

Mielőtt nagyon belelovallod magad az osztálymicsodába, azelőtt nézz utána csak az elmúlt 30 év történéseinek! Ahogy annak is hoyg a szerinted olyan nagyon utánozni való más országokban mi a valódi helyzet! Ne a netflix filmjeinek higgy, ne a reklámnak, a valóságnak. Pl annak, hogy míg neked ebben az országban 11. osztályosként csak azzal kell foglalkoznod, hogy jól sikerüljön az érettségid, legyen nyelvvizsgád, és bekerülhetsz bármelyik egyetemre. Ott az állam fizeti a tanulásodat 6,5 éven keresztül, közben még tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz, kollégiumot kevés pénzért. Mellette 3-féle diákhitelre is van lehetőséged minimális kamattal. A nagyon varázslatom USA-ban mindez csak keveseknek adatik meg, a szülőknek évekig kell takarékoskodnia ehhez még egy középosztálybeli családnál is vagy a fiatalnak kell egy életre eladósodnia diákhitellel. Nem lesz az egyetemen minden hallgatónak saját VR szemüvege, meg nem a legkorszerűbb berendezésekkel lesz minden kirakva, de a tudás az itt is ugyanúgy megszerezhető. Éppen úgy ha végignézel minden országot, megláthatod, hogy mindenhol annak van jó élete aki tesz is érte és aki másokra vár az csak vegetál. Jöhetsz azzal hogy itt nem akkora a minimálbér - nem akkora. vagy itt nincs egy évig munkanélküli segély, mert nincsen. És bizony, itt nehezebb is megélni és az átlagember sokkal rosszabbul keres.

de nem azért mert úgy döntött a kormány hogy így legyen, ahogy ha leváltod őket és más kerül kormányra, akkor sem lesz itt olyan világ, mint máshol, mert van 40 évnyi hatalmas lemaradásunk a világ nyugati részéhez képest.

Sokat behoztunk már belőle, ezért vagyunk mi is az EU tagjai. De ahogyan a spanyolok, a portugálok sem ugyanolyan életszínvonalon élnek mint a németek, éppen úgy itt sem az a hiba, hogy a "vezetés" nem akarja.

Ne nyugodj bele hogy neked kevés az ami van, mi sem nyugodtunk bele 11. osztályosan. EZÉRT nem kell most neked a szocializmusban iskolába járnod. EZÉRT mehetsz szabadon a világba ma már. EZÉRT lett sokkal jobb hely már neked ez az ország és EZÉRT keresnek ma már többet az emberek, mert mi, a nálad idősebbek sem nyugodtunk bele és tettünk azért hogy jobb legyen.

Nézd meg kik azok akik a politikai életet irányítják, uralják és ismerd meg őket. A múltjukat, mert a jövőt senki nem ismeri, amit mondanak az éppen úgy lehet teljes hazugság, mint majdan megvalósuló ígéret. A múlt azonban már megtörtént, az mutatja meg hogy kitől mit várhatsz.

Ha neked ez nem tetszik, nincs aki megfelelne az sem baj - ez ami viszi előre a világot. Ahogyan mi létre hoztuk a magunk új politikusait, pártjait, úgy te is megteheted.

Majd.

Most viszont még tanulnod kell, most még ez a te dolgod és felelősséged.

2021. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!