Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dunja Mijatović az Európa...

Dunja Mijatović az Európa Tanács emberi jogi biztosa segíteni fog abban Varga Judit igazságügyi miniszternek, hogy végre mi magyar nyugodtan facebookozhassunk és ne kelljen igazságtalan cenzúrát elszenvednünk?

Figyelt kérdés

Varga Judit oldaláról másolva:

"Magyarországon a balliberális média virágzik és meghatározó szerepe van a közéletben❗️

💻 Tegnap egyeztetést folytattam Dunja Mijatović, az Európa Tanács (ET) emberi jogi biztosával, aki a következő hetekben készíti el a médiaszabadság és a véleménynyilvánítás szabadságának magyarországi helyzetéről szóló memorandumát.

📌 Azonos állásponton vagyunk abban, hogy nem elegendő a tech cégek jóhiszeműségében, önszabályozásában bízni, időszerű volna a közös Uniós szabályrendszer.

📌 Szóba került a hazai média helyzete is, amivel kapcsolatban kifejtettem, hogy Nyugat-Európával szemben Magyarországon a nyilvános vitákban és a médiában valódi sokszínűség van. Sőt, a bal-liberális sajtó virágzik és meghatározó szerepe van a közéletben, ahogyan azt az elmúlt napokban magam is megtapasztalhattam.

⚠️ A szólásszabadsággal kapcsolatban felhívtam Mijatović asszony figyelmét arra, hogy a rémhírterjesztés büntetése már korábban is része volt a Btk.-nak, így – ahogyan azt az Alkotmánybíróság is megállapította – az a különleges jogrendre tekintettel nem lépi át a szólásszabadság arányos korlátozhatóságának határát. Mindannyiunk felelőssége, hogy a védekezés sikeres legyen.

A további párbeszédre is nyitottak vagyunk és reméljük, hogy Dunja Mijatović ideológiai befolyásoltság nélkül készíti el memorandumát."



2021. febr. 5. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Attól tartok, ebbe is bele fogják vinni az ideológiájukat
Szerintem Varga Judit minőségi változást tud ebben elérni
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

" mi magyar nyugodtan facebookozhassunk és ne kelljen igazságtalan cenzúrát elszenvednünk"


B*zizni, c*gányozni, zsidózni, n*ggerezni vagy migráncsozni szeretnél? Esetleg k*rva anyázni?

2021. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Én most is nyugodtan facebookozok, mivel nem gyűlölködök, rágalmazok és hazudozok nagy nyilvánosság előtt, így nincs is mitől félnem.

Azt meg nagyon helyeslem hogy a sok rasszista, szexista, homofób zsidózó, alternatív valóságot terjesztő hülyét kitiltják onnét. A szólásszabadság az nem egyenlő mások szabad meggyalázásával és hazugságok terjesztésével politikai előnyszerzés végett.

Varga meg inkább a százmilliós hiteleit magyarázza meg, ne a szólásszabadságot gáncsolgassa.

2021. febr. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 molnarmarcell21 ***** válasza:
Egyetértve az első két hozzászólóval, azért igenis szükség lenne arra, hogy az internetes céges megfeleljenek a helyi törvényeknek is.
2021. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!