Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha mégtöbb fiatal...

Szerintetek ha mégtöbb fiatal menne külföldre dolgozni akkor elképzelhető hogy a kormány rákényszerülne a minimálbér drasztikus emelésére?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyfajta megoldás lehet a jelenlegi diktatúra ellen, bár nem rögtön lesz változás. Orbán azt ígérte hogy elengedi a 25 év alattiak szja-ját 2022-től. Ez lehet ennek az eredménye vagy inkább a szavazatok kellenek nekik?

2021. febr. 6. 01:37
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Egyébként miből gondolod hogy az EU szétesését követően mindenkinek haza kell mennie a saját országába? :D van még ország az eu-n kívül is, nem leszünk rákényszerülve hogy hazakullogjunk, bármennyire szeretnéd. Irigykedni meg lehet, de attól nem lesz jobb a helyzeted :D
2021. febr. 6. 09:41
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszerülne rá, csak behozna még többezer, több tízezer Ukránt és kész.
2021. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

A minimálbért nem a kormány határozz meg, hanem az évenként esedékes munkáltatók és munkavállalók érdekképviseletei, a kormány akkor avatkozik közbe, ha nem tudnak megállapodni egyrészt.

Másrészt látszik, hogy nem tanulták közgazdaságtant (mikroökonómia, makroökonómia), mert akkor tudnád, hogy a minimálbért nem lehet az ország gazdasági teljesítőképességétől elrugaszkodva meghatározni, mert óriási gondokat generál, például inflációt. Hiába keresel számszerűen többet, ha az értéke a fizetésednek folyamatosan csökken. Emiatt érdemesebb inkább a reálbért figyelni. Kereshetsz te havonta 2 millió forintot is, ha egy kilogramm kenyér ára 100 ezer forint. Ugye, hogy nem hangzik valami jól?

Egy megoldás van erre a kérdésre, hogy növelni kell az ország hatékonyságát, termelékenységét és a hozzáadott értéket előállító cégeket. Ha innováció van, ha élen járunk bizonyos termékekben a világon, akkor lesz magasabb bér. Amíg a fejlesztés nyugaton van, a gyártás nálunk (összeszerelőüzemek), addig nem lesz magas bér. Ezért támogatom azt, hogy minél képzettebb, minél innovatívabb magyar emberfők kellenének.

2021. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Majd lesz vendegmunkas.
2021. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy mindenki veri magát, hogy ilyen meg olyan kevés a fizetés, közben meg egy segédmunkásnak is 20 ezer Ft a napszám minimum, nem kell lehurrogni, meg frusztrációból lefele pontozni, ez így van, ha tetszik ha nem. Nézzetek körül. Aki kimegy külföldre a nagy pénz reményében nem tudom mit akar. Mire kell nektek annyi pénz, amit ti nem tudtok megkeresni? Hogy tömni tudjátok degeszre a pofátokat? Hogy béjemvét veressetek a seggetek alatt? Hogy az életönzésetekhez legyen elég lóvé?


Itthon is meg tudtok keresni 3-400 ezer nettót simán, ha nem csak veritek magatokat, hanem csináltok is valamit. Könnyű persze mutogatni, hogy bezzeg Nyugat, meg habzó szájjal vergődni, hogy ez meg az annyit keres. Semmit tevés helyett lehet cselekedni is.


Ha normális életmódot folytatnátok, ahol balliberális életönzés helyett a család motiválna, teljesen más lenne a helyzet. Ott 3 gyerek vállalása esetén 10+10 millió csok, adókedvezmények, és már meg is van egy ház, 2,5 millió támogatás új autóra. Minden alap adott, csak siránkozás helyett, hogy jajj de ehhez pénz kell stb. tenni is kellene valamit. Itt az a baj mindenki mindent ingyen akar, és azt, hogy 8 óra semmittevésért cserébe 600 ezret keressen. 8 óra rendes munkával egy normális helyen itt is meg tudsz keresni annyit, hogy boldogulj belőle. Alapbér és társai baromság csak politikai h.lyítés. Senkinek a nyomora és frusztráltsága nem érdekel, szóval sz.rok a lepontozásokra, a saját nyomorát meg ne rajtam élje ki senki, mert nem fogok értelmetlen vitába beleállni senkivel, felesleges tehát leállni vergődnötök, mert úgyse reagálok, nem is vagyok kíváncsi az értelmetlen válaszokra sem, amiből az esetleges frusztráltság áradna, ezektől kímélhettek engem is meg magatokat is

2021. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Molyember ***** válasza:
62%

Az igen, 25-ös! :D Azért írtad, hogy nem fogsz reagálni, mert úgy érzed, hogy hülyeségeket írtál? :)

Na, Budapesten sem általános a 3-400 ezres fizetés, cserébe egy másfél szobás panel is 25-30 millió. Hova szüljön valaki 3 gyereket, te okos? :) Albérletbe? Anyuékhoz? Nem lenne szükség a kormány családtámogató dolgaira, ha a kormány nem hozta volna nehéz helyzetbe a fiatalokat.

Az önzőségről meg annyit, hogy nem most lett vége a második világháborúnak, senkinek sem kötelessége gyereket csinálni. Talán többről szól az élet, mint dolgozni, hitelt fizetni, szaros pelust cserélni. Ha neked nem, az a te dolgod. Vannak országok, ahol kényelmesen meg lehet élni a fizetésből, Magyarország nem ilyen. Ha szerinted önzés emiatt máshol élni, akkor a frusztráció inkább benned van, nem? Talán nem úgy alakult az életed, mint kellett volna? Elmentek az évek, és már senki se adja vissza őket? Miért akarsz másnak is rosszat? Tudom, tudom, nem válaszolsz.

2021. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
25: Jól felb*sztad magad :D talán nem is olyan könnyű az élet mint ahogy leírtad 🤔 Nekem Heves megyében nem lett volna lehetőségem legjobb esetben is 250nél többet keresni az meg semmire nem elég még CSOK-kal sem, főleg 20 milliós lakás árak mellett, úgyhogy pár éve kijöttem külföldre és gyakorlatilag ahogy írtad, a semmittevésért kapok 700ezer Ft-nak megfelelő pénzt. Gyűjtögetni is tudok és mellette életem is van. Dolgozni mindenhol kell nyilván, de nem mindegy hogy mennyire becsülnek meg. Lehet vergődni semmi pénzekért otthon meg gyakorin osztani az észt hogy otthon is lehet boldogulni. Ha lehetne akkor valószínűleg nem lennél ennyire indulatos.
2021. febr. 7. 11:33
 28/40 A kérdező kommentje:
Abba meg ne is menjünk bele hogy ha megkeresel 3-400at akkor nagyon nagy eséllyel külföldi cégnek dolgozol, ami nem sokban különbözik attól mintha külföldön dolgoznál, azzal a különbséggel hogy Orbán kapja meg az adódat amiből ugyanúgy nem fogja fejleszteni se az egészségügyet, se az oktatást, se semmit érdemben.
2021. febr. 7. 11:59
 29/40 anonim ***** válasza:
51%

Csak reagálok, mert elfelejtettem törölni rögtön a kérdést a listámból, miután megírtam az egyébként jogos válaszom, így láttam sajnos a válaszaitokat, amikre nem voltam egyébként kíváncsi, de ha már így alakult mégis megszegem azt, hogy nem válaszolok (emiatt nyugodtan kövezzetek meg, ez az egy amiért valóban jogosan teszitek, de nem gond).


Először is azt leszögezem, hogy hiába pontoztok le 0%-ra, attól még nem az lesz az igaz, amit ti írtok. Amit én írok sem azért igaz, mert én írom, hanem a tartalma miatt, mert a valóságban így működik, ez az élet valódi rendje, attól hogy nem tetszik. Az igazságnak nem kell népszerűnek lennie, attól még igaz. Akkor is, ha ezt frusztráltságból vagy egyéb okokból nem hajlandó valaki elfogadni. Szerencsére az igazság nem elfogadás kérdése.



"Na, Budapesten sem általános a 3-400 ezres fizetés, cserébe egy másfél szobás panel is 25-30 millió."


Amit az ennyi pénzből felhalmozható önerőből, minimális hitelből és CSOK-ból meg is tudsz venni. Nem gondolod, hogy azért 20-30 millió, mert ennyiért is bőven van rá kereslet? Nehogy azzal gyere, hogy azért ennyi, mert pár vállalkozó vásárolgatja felfelé az összes ingatlant, mert ez nem igaz. Egyébként 10+10 millióból, plusz önerőből egy saját házat is fel tudsz húzni. Hitelt is fel lehet értelmesen venni. Vidéken tuti tudsz építkezni ennyiből, tisztában vagyok az árakkal, mert a családunkon belül is volt, aki nemrég építkezett és olyan is, aki házat vett.


"Hova szüljön valaki 3 gyereket, te okos? :) Albérletbe?"


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy Nyugaton viszont tényleg esélyed nem lenne házat venni, hiába 6-700 ezer a fizetés, az ingaltanárak a magyar árak többszörösei még így is, meg ott eleve elavult felfogásnak számít ez a mindenáron saját lakás, amivel sok esetben röghöz kötöd magad eleve. Semmi baj nincs azzal sem, ha albérletben vagy. 4-500 ezerből egyszerűen simán tudni kell boldogulni 3 gyerekkel és a havi 100-150 ezres bérleti díjjal is. Ha azt mondod nem lehetséges, egyszerűen hazudsz, ki lehet simán kalkulálni. Élelmiszer mondjul 5 főre, fejenként havi 40 ezerrel számolva 200 ezer Ft, albérlet 150 ezerrel számolva 350 ezer, rezsi mondjuk 50 (nincs annyi szerintem, de legyen) 400 ezer. Ott vagy, hogy egy átlag pesti normál fizetésből is ki tudtál jönni, a valóságban bőven nincs 40 ezer Ft/fő a kaja sem, ha ésszel csinálod, és a fizu is akár lehet 500 ezer is, Pesten abszolút nem ritka ez sem, hiába kezdenél el ezzel vitatkozni. Vidéken, ahol ettől kevesebb, ott pedig az albérlet se 150 ezer, 70-80-ért rendre látok hirdetéseket. Egyébként itt szerencsére könnyebb házat, lakást venni, mint külföldön, így a bérleti díjra szánt pénzt hiteltörlesztőre is költheted, persze nem 20 millió hiteleket felvéve.


"senkinek sem kötelessége gyereket csinálni. Talán többről szól az élet, mint dolgozni, hitelt fizetni, szaros pelust cserélni."


Ja, szóval te ennyire sötét szellemi csőd vagy, hogy neked a gyereknevelésről, a nemzet megmaradására irányuló cselekedettől a sz.ros pellus jut eszedbe. Ne haragudj, de ez a legaljadékabb életönző, semmirekellő balliberális hozzáállás mintapéldája. Lehet vergődni a gyereknevelés ellen, meg nyomatni a dumát, hogy "hova szüljek?", de tetszik vagy sem, ha mindenki a te felfogásodat hirdeti, akkor a nemzet megszűnik létezni. Hiába nem érdekel, hiába nem értesz egyet, egyszerű biológia. Szerinted miről szól az élet? Életönzésről? Önmegvalósításról? Más örömók nincsenek benne? Szerintem a család a legfontosabb kötelék. Mit akarsz önmegvalósítani? Mellesleg senki nem mondta, hogy gyerekek mellett nem lehetsz az, aki szeretnél lenni. Ha szerinted többről szól az élet ennél, akkor ne haragudj, de te semmit nem értesz belőle. Mellesleg ha téged nem vállaltak volna a szüleid, most te se tudnád ezt a nagy önmegvalósító "degeszrekeresemmagam" mentalitást nyomatni. Adtak neked egy életet. Erről szól minden, te is adhatsz másnak, miközben az élet számos területében kihasználod a lehetőségeket, de nem pusztán életönzésből, hanem céllal.


"Vannak országok, ahol kényelmesen meg lehet élni a fizetésből,"


Itt a kulcsszó. Kényelmesen. Tehát te semmittevésből akarsz milliókat, de keményen dolgozni érte azt már nem. Ezt tudat alatt kimondtad, ez ezt jelenti, akáhogy fogod majd próbálni tagadni. Te magyarul a kevés munkára sokat akarsz. Ne azokból a hú de nagy nyugati országokból indulj ki, ahol már lassan őshonos lakos nem lesz, mert mindenki bevándorol pont a hozzád hasonló gondolkodás miatt, és ahol alapvető genderproblémáktól kezdve minden jelen van.


"Talán nem úgy alakult az életed, mint kellett volna? Elmentek az évek, és már senki se adja vissza őket? Miért akarsz másnak is rosszat?"


Ez a saját frusztrációd másokra való kivetítése, ahogy azt fent kifejtettem az előző válaszban? Ezzel tudod "cáfolni" az igazam tények helyett?


"Jól felb*sztad magad"


Én a legmélyebb nyugalommal írtam a kommentet, még ha a stílus szándékosan is volt olyan, amilyen. Semmi fel.szás nincs, max aggaszt, hogy egyre több az ilyen, életönző balliberális felfogás. Ez az emberiség végéhez fog vezetni, ha így folytatódik, ez az alapja a fogyasztói társadalom problémáinak, amik globális károkat okoznak. Tudom, aki iylet leír, egyből megkapja egy balliberálistól, hogy "nem vagy százas, mit szívsz?" Stb. Nem is várok mást, érdemi érv helyett egyszerűbb.


"pár éve kijöttem külföldre és gyakorlatilag ahogy írtad, a semmittevésért kapok 700ezer Ft-nak megfelelő pénzt."


Jól mondod, tényleg semmittevésért. Tudom, másnak egyszerűbb egy mosogatás is havi 5-6-700 ezerért, mint itthon csinálni valamit, ami építi a társadalmat, miközben családod van, gyerekek vannak. Persze, hogy egyszerűbb egyfajta semmittevéssel sokat keresni, mint több területen helytállni kitartással. Az a baj, hogy ti a saját állampolgárságotokat, a nemzeti hovatartozásotokat árusítjátok ki pénzért. Ti ezért vagytok igazából hontalanok, mert bárhová mentek, ahol pénz van, mert nektek csak ez számít. Ha épp ahol vagy, holnaptól ott nem keresnél csak feleennyit, akkor máris mennél még tovább, de igazából pomt emiatt aehol nem leszel igazán otthon, mert csak a pénz miatt teszed. Amíg ez álla középpontban, addig rég rossz. Hidd el, akkor fogsz igazán fejlődni, megélni, haladni, ha a pénz csak másodlakos lesz, és elsődleges az, hogy tegyél is valamit. Igen, vannak problémák, van s.gnyalás, vannak nehézségek stb, de ezeket ki lehet küszöbölni és előbb utóbb itthon is el tudnál boldogulni hosszútávon, ha akarnál.



"Abba meg ne is menjünk bele hogy ha megkeresel 3-400at akkor nagyon nagy eséllyel külföldi cégnek dolgozol, ami nem sokban különbözik attól mintha külföldön dolgoznál,"


Ez óriási baromság és a dolgok totálisan értelmetlen leegyszerűsítése és kisarkítása. Az ilyen egyszerű primitív gondolatmenet semmilyen jóra nem vezet. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogyha veszek egy piros Swiftet, valakinek meg van egy piros Ferrarija, akkor végülis ugyanott vagyunk, ugyanolyan autóm van, mert mindkettőnké piros. Nem, egyáltalán nem olyan, mintha külföldön dolgoznál, mert az adót ide fizeted, ebben az országban költöd a pénzed, itt termeled a GDP-t, ahová születtél, és ahová kötni kellene a hazaszeretetnek, amit nem forintosítani kellene, meg nem a kormány miatt megtagadni, ahogy manapság divat.


Azért egy dolgon érdemes elgondolkodni. Lehet életönzéssel család és gyerek nélkül élni egy életet, csak ezzel megfosztod magad sok olyan dogtól, ami megfizethetetlen, csak azért, hogy önmegvalósíts. Tudod mindkét ember típus egyszer elmúlik, csak az egyik után marad is valami, a másik után meg csak az üresség.

2021. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Ebben a hosszú szövegben amit leírtál kb minden mondatba bele lehetne kötni de nem kívánok egész nap ezzel foglalkozni szóval csak a lényegesebb dolgokra reagálok.


Az hogy sokunk elhagyta az országot nem azért van mert nem szeretjük a hazánkat vagy mert nem akartunk keményen dolgozni, hanem mert úgy éreztük hogy ellehetetlenítették a helyzetünket az évekig tartó kemény munka ellenére is. Ha vállalkozó vagy vagy ha van egy jobb szakmád akkor jobb esetben, gyakorlattal talán meg lehet keresni a 300+at, ami fogjuk rá hogy vidéken jónak számít (Pesten már nem annyira). De mi van az alacsony végzettségűekkel és a végzettség nélküliekkel? 200 felett szinte esélytelen keresni vidéken, esetleg nagyon sok túlórával és ahhoz is szerencse kell hogy valaki ilyen munkát találjon főleg a keleti országrészen. Azoknak parizeren kéne hónapról hónapra vegetálniuk csak azért mert nincs munkalehetőség a régiójukban? Vagy azok már nem is emberek?


A külföldön dolgozó magyarok esetében eddig működött egy olyan modell amely szerint 5-10 év külföldi munkával össze lehetett gyűjteni annyi pénzt amiből a szülővárosában meg tudott venni egy lakást és hazaköltözhetett, családot alapíthatott. Ez ugye megbukott mert a CSOK miatt egy év alatt nagyjából a másfélszeresére nőttek az ingatlanárak. Sok esetben teljesen indokolatlan mivel infrastruktúrális szempontból semmit nem változott a város, csak az árak nőttek. Akkor mi indokolja azt hogy lassan egy vidéki városban 100ezer alatt ki sem lehet venni egy albérletet? Infláció? Turizmus? Akkor a fizetések miért nem nőnek ezekkel együtt vagy legalábbis miért nem olyan mértékben?


A CSOK-ról még annyit hogy nem mindenki akar 3 gyereket és nem mindenkinek jön össze fiatalon egy megbízható partner akivel lehet tervezni is (abba már bele se megyek hogy mi van akkor ha nem lehet valami miatt gyereke, akkor nem jár a támogatás mert nem tud több adózót szülni?).

Ez a CSOK, a szépkártya stb. mind olyan intézkedések amivel a kormány azt próbálja kikerülni hogy emelni kelljen a bért a tisztességesen dolgozó magyar embereknek (máskülönben nem érné meg a multiknak az eu átlag bér harmadáért dolgoztatni), viszont ők keresnek rajta meg az a pár ember aki ezt ki tudja használni. És mi van az emberek másik részével? A többséggel?


Említetted hogy ha otthon laksz akkor otthon költöd el a pénzed. Megkérdezhetem melyik szupermarketben szoktál vásárolni? Tesco vagy Lidl? Kik is ezeknek a cégeknek a tulajdonosai? Vagy netán elmész minden reggel a piacra magyar termelőktől megvenni a friss kaját? Akkor valójában kit támogatsz? Mert még a 27%os áfával is a kormányt gazdagítod, a maradékból pedig legtöbb esetben ugyanúgy külföldi cég profitál.


A 20-30 milliós lakásárak nem azért alakultak ki mert a magyar emberek részéről van rá igény hanem inkább a külföldi befektetők miatt. Magyarul így adja el a kormány az országot miközben te büszkén vered a melled hogy te a hazádban dolgozol és élsz. Senki nem fog érte megdícsérni, a saját életed, a saját döntéseid. Mindenki a saját életéért felelős és próbálja a saját helyzetéből a legjobbat kihozni. Nem értem miből gondolod hogy jogod van bárkinek megszabni hogy mit kezdjen az életével. Attól hogy te 3 gyereket akarsz csinálni és megvagy elégedve az eseménytelen életeddel, nem mindenki erre vágyik. Valaki akar élni, utazgatni, karriert csinálni családalapítás előtt és semmi jogod nincs hozzá hogy ítélkezz.

Ez a balliberálisozás meg az ilyen beskatulyázásokra meg nem is reagálnék inkább. Nem tudom mit jelent ez a szó de szerintem te magad sem. Engem meg nem érdekel.

2021. febr. 7. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!