Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Astrazeneca vakcina menynir...

Az Astrazeneca vakcina menynire biztonságos a Pfizerhez képest?

Figyelt kérdés
Ha egyébként Pfizerrel szeretnéd magad oltatni, de felajánlanák, hogy most megkaphatod az Astrazenecát, hogyan döntenél?
2021. febr. 7. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A Pfizer mRNS-vakcina, teljesen új dolog. Nem tudjuk, hogy milyenek a hosszútávú hatásai. Lehet, hogy pl. bekavar a fehérjeszintézisbe, és bajt csinál egyeseknél. Az Astrazeneca hagyományos, és legalább nyugati (a minőség, megbízhatóság stb.) Én ezt választanám. A keletiekből nem kérek. (Mondjuk az is csúcstechnológia, de ott a tömeggyártás nem valami magas színvonalú.)
2021. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hypno ***** válasza:
83%

Egyik engedélyezett vakcinánál sem az a kérdés, hogy biztonságos, hanem hogy hatásos-e.


A lakossági bizalom úgy tűnik a Pfizer-be helyeződött...mondjuk ők kapták a legjobb sajtót.

2021. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Ki találja ki ezeket a neveket?


Astra zeneca?

2021. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez kb. hitvita kategória. Hozzáértő ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, ő az AstraZenecat inkább javasolta, mert megbízhatóbbnak tartja az ő gyártási folyamataikat.
2021. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hypno ***** válasza:
81%

#3


Miért, a tiedet ki találta ki?


Én akkor találkoztam először a nevükkel, amikor jégcsarnokot építettek Káposztásmegyeren.

2021. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

Meg pfizer


Akkor is hülye neve van

2021. febr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztonságos, de a vírus dél-afrikai mutációjával szemben nem elég hatékony egy 2.000 emberen elvégzett tesztelés szerint (a Financial Times írta meg, mai hír!).


A Pfizer ez ellen a mutáció ellen is hatékonynak bizonyult, de az is igaz, hogy bármikor megjelenhet olyan mutáció, ami ellen az sem véd.


Viszont bármelyiket is adatod be, nagyságrendekkel csökken az esélye, hogy belehalj a koronavírusba, mert ha egy variánsával találkozott már a szervezeted, a mutációkat is hamarabb felismeri és hatékonyabban termel ellenük antitesteket az immunrendszered!


Szóval még mindig jobb az AstraZeneca mint a semmi!

2021. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az mondják is-is.

A Pfizer egy nagyon új típusú, hatékony (97%) mRNs vakcina, de nem tudni a hosszútávú hatásaitól semmit.

Az AstraZenecaval típusával (vektor) több a tapasztalat, kevésbé hatékony (70%), viszont 65 év felettieknek nem ajánlják.

2021. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

#8/8

Tudod is hogy, mit jelent az a 70%, vagy csak leírod mert láttad? Nem kötöszködésből kérdem, tényleg kiváncsi vagyok rá, mert a kommentedből kiindulva erős a gyanúm, hogy nem tudod.

2021. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Csak leírtam, mert láttam, részletesen nem olvastam utána, de feltételezem, hogy ilyen % arányban ad védettséget a beoltottaknál. Ha már így írtad, gondolom, másról van szó. Leírnád?

2021. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!