Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az online oktatást elnézve,...

Az online oktatást elnézve, miért nem lesz a középiskolákban távoktatási opció?

Figyelt kérdés

Én szeretem a távoktatást, mert sokkal individuálisabbnak érzem.

Nem kell reggel fél 6-kor kelnem, korábban lefeküdni.

Számomra ad egyfajta szabadságérzetet.Ha idén vissza kell térni, olyan, mintha előzetes letartóztatásba kerülnék.


Magam osztom be az időmet, sokkal több szabadidőm is van.Szerintem, jobban is tudok tanulni így, mint ásítozva azokban a kényelmetlen osztálytermekben.


Meg amúgy is, csak az a lényeg,hogy érettséginek jó eredménye legyen és felvegyenek egyetemre.Más nem lényeg.


Anyámnak van a munkahelyén home office.Heti 2 alkalommal kell bent dolgoznia.Miért nem adnak a diákoknak is ilyesmit.

Az a baj,hogy a politikusok többsége a kommunizmusban nőtt fel, boomerek.


2021. febr. 7. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért a legtöbb középiskolásnak szüksége van a korosztálya társaságára, szerintem nem sokan örülnek ennek a helyzetnek, max gondolom ott is könnyebbek a követelmények most.
2021. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Szerinted nem szoktunk találkozni?Dehogynem szoktunk.

Szóval, ez nem indok.



Szerintem a távoktatással is az a helyzet,mint a távmunkával.Az elmaradott fejekben évekig az volt,hogy akkor dolgozik valaki, ha bent ül a seggén az irodában.

Ugyanez van még az oktatással is.De, az idő talán megoldja ezt a problémát.



Egyébként én a nyelvvizsgát is itthonról csináltam.Nem lehetett volna csalni rajta.

2021. febr. 7. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is lehetne opcionális a dolog. Sokan visszaakarnak menni, amit meg lehet érteni, de sokan meg nem akarnak, amit szintén megértek. Az a baj, hogy a két oldal, csak saját magával foglalkozik. Az online oktatáspártiak nem foglalkoznak azzal, akik mondjuk szeretnének suliba menni, míg az online oktatásellenzők nem gondolnak bele abba, hogy sokaknak jobb otthonról tanulni, mint hajnalok hajnalán kelni, és késő délután hullaként beesni. Muszáj lenne kompromisszumot kitalálni erre. Én spec pártolom az online-t, nekem sokkal jobb, de megértem azt is, ha valaki menne.
2021. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Gyakorlatias tárgyakat nem lehet hatékonyan otthonról. Főleg nem tudom örülnél-e, ha online oktatásból jött orvosok műtenének majd meg. Az emberek kevés részének hatékony ez, sokan a másik oldalról csak azért akarnak otthom maradni mert kényelmesebb. Végzős vagyok, tapasztalat.
2021. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező

Ha alkalmatlan vagy az iskolába járásra akkor kérvényezheted az egyéni tanrendet vagy kereshetsz magántanárt. Minden más esetben az iskola az oktatás helye.

2021. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

#4

Középiskolában mióta képeznek orvosokat?

2021. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

#5

Hát ahhoz képest november óta otthon vagyunk. :) Nem kéne boomerkedni, mert nem igazán áll jól.

2021. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Kontra:


1 -A pedagógusoknak sok hátránya van: irreálisan sok dolgozat, írásbeli feladat javítása, egész nap elmegy ezekkel.


2 - Az a sok retek alkalmazás szinkronizálása a kollégákkal, vezetőségekkel nekem is nagyon nehéz, pedig még fiatal tanár vagyok. Az idősebbeknek borzalmas


3 - A legtöbb helyen kistérségekben. Nem a nagy városokban nincs is számítógépe az embereknek. Olyan okos mobilja sem mindenkinek van, ami elbírja ezeket a retek alkalmazásokat. A másik pedig, hogy ezt a diákok telepíteni, használni sem tudják. Szülők pláne


4 - A diáknak közösségre van szüksége, ahol egészségesen szocializálódhat a többi korabelivel.


5 - Nagyon megterheli az internetet. A szolgáltatók nem erre építették ki a kapacitásuk. Laggolás lesz a vége


6 - Egészségtelen életmódhz vezet. Nem tornászól, nem mozogsz csak kockulsz a gép előtt. Mi lesz ennek a vége? Elhízás, diabétesz, daganat, krónikus betegségek

2021. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem akarsz suliba menni, legyél magántanuló. Amúgy ez nem lenne rossz ötlet, ha kérvényezésére nem kellene indok.

Én utálom az online oktarást.

2021. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!