Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez mennyire érinti Magyarorszá...

Ez mennyire érinti Magyarországot ?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy valami miniszter vagy államtitkár vagy valami ilyesmi azt nyilatkozta, hogy a nyugati agy elszívás már nem jellemző nálunk és inkább itthon maradnak a mérnökök, orvosok kutatók egyrészt hála a béremelésnek másrészt meg a magyar kormány soha nem látott kutatásba invesztált pénze miatt maradnak itthon. EZ mennyire fedi a valóságot ?

2021. febr. 11. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy képzelem, rogántóni és habony összejöttek egy este, és két lopás + betépés közt röhögve leírták ezt a hírt. Az mti nevű lószar pedig lehozta.
2021. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Semennyire. Ez vegytiszta fideszisztán propaganda.
2021. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


tavaly 1200 milliárd ment ilyen célokra, meg Szertárt hallgattam régebben és ott se nagyon panaszkodtak a kutatók úgy általánosságban de azért biztos vagyok benne, hogy ez is tipikusan az a szakma ahol a világ összes pénze nem elég, és vannak olyan kutatási területek ahol kint jobb lehetőségek vannak.

2021. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Én mérnök vagyok, keresett munkaerő és épp eltávozni készülök ebből a szar országból, több tízezer kollégámmal együtt. Az orvosok is gondolom így vannak ezzel, hisz kint 8-szor annyi a fizu nekik. Nekünk "csak" 4-szer annyi.
2021. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező

A kutatás-fejlesztés területén most sokkal jobb a helyzet mint pár éve, ahogyan az egyéb magas végzettséget igénylő területeken is. Tényleg magasabbak már a fizetések és tényleg sokkal több pénzt tesz most bele az állam, mint korábban.

Ettől még azonban egy német vagy brit cégnek sokkal több lesz a pénze és mivel ott eleve sokkal magasabbak a bérek, nyilvánvalóan azokkal nem lesz egy szinten az amit itthon lehet keresni. Helyesen úgy lehet mondani, hogy most sokkal jobb a helyzet, kevesen mennek ki kényszerből, inkább azért mert mindenképpen ki akarnának menni dolgozni máshová és nem azért mert itthon ne tudnának jól megélni.

2021. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!