Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akkora probléma,hogy az...

Miért akkora probléma,hogy az MSZP elnöke igénybe vette a CSOK-ot?Miért probléma, ha egy politikus igénybe veszi?

Figyelt kérdés

[link]


A CSOK nem zárja ki azt,hogy valaki politikus.Tóth Bertalan meg 3 gyerekkel teljesítette a feltételeket.



Az összes média úgy ír erről, meg Varga Judit esetéről, mintha halálos bűn lenne, ha egy politikus igénybe veszi azt, amit magyar állampolgárként igénybe vehet.


2021. febr. 12. 15:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

#8

A CSOK nem csak a rászorulókat támogatja. A nagycsaládosokon keresztül az építőipart támogatja. Ez ki is lett többször mondva. Aki nem veszi fel az általad "ingyen" pénznek titulált támogatást, amikor erre jogosult, az nem akar pénzt. És ki nem akar pénzt? Aki nem tudja, hogy hogyan kell vele bánni, tehát az, aki nem szorul rá, pontosan tudja, miként kell vele bánni.


A CSOK úgy van reklámozva, hogy a családokat támogatja, akár a babaváró hitel. Mindegyik "ingyen pénz" helyett "ingyen tőke", amit vagy elszórhatsz, vagy befektethetsz.


Én átlag alatti fizetéssel és lehetőségekkel rendelkezek, az utcán is laktam, nekem anyuk-apu csak betegségeket adott, nem javakat. Szóval mondhatni, hogy nem vagyok az a burzsuj, akiről írsz. Mégsem adományozom a YT csatornáknak, amikor a hónap végén 20 ezer sem marad a kasszában.

Amikor látok egy csövest az utcán, ruhát és tartó kaját adok neki. Nem pénzt. Főleg azért, mert nincs nálam pénz, viszont a vacsorámat ki tudom hagyni, nekem egy nap vacsi nélkül nem számít, neki meg igen.

Hitelből élek és próbálok minél olcsóbb hiteleket (2%körülieket) szerezni. Lakáshitelem 2.1%os, babaváró ugye 0%os, mivel van már kormánynak termelt gyerek.


De! Biztos, hogy nem lenne lehetőségem gyereket vállalni, ha nem lennének a támogatások. A támogatások előtti időszakban az ingatlanok 2016 előtt nem kicsit voltak olcsóbbak.


Amikor támogatást ad egy szektorba az állam, ott a verseny miatt az árak felkúsznak.


Szóval én továbbra is tartom, hogy a CSOK nélkül nincs lehetősége sok embernek gyereket vállalni és ez szégyen, hogy csak ezzel megy. Nem így kéne lennie. Úgy kéne lennie, hogy egy mérnök végzettségű ember meg tudja fizetni a gyerek fenntartását hitelek nélkül is. Ha arra büszke Magyarország, hogy ezt nem tudja megadni, akkor ott az én nézetemben baj van.

2021. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!