Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a szavazás legális volt...

Ez a szavazás legális volt vagy nem? Videóval.

Figyelt kérdés

Magyarázatot is legyetek szívesek!


[link]



2021. febr. 13. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Legális volt.

Magyarázat: az legális, amire I. Orbán azt mondja, hogy az.

2021. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Szerinted kétszer is különleges jogkört adott az ellenzék a kormánynak? Én nem hiszem, vagy ha igen akkor ez csapatjáték
2021. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg zsarolás
2021. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező

A rendszer működésének elvi leírását itt olvashatod el:

[link]

[link] (49.oldal)

Ha ehhez képest eltérés volt, akkor jogorvoslattal élhettek a képviselők és kérhették a szavazás ismétlését.

Természetesen ha valóban rossz a rendszer működése akkor az ismétlés is ugyanazt az eredményt hozná. A szavazáson viszont nem lehet több a szavazatok száma, mint a jelen levő és igazoltan távol levő képviselők száma, mert a szavazással meg lehet bízni más képviselőt is, a parlamentben a házszabály és a törvény lehetővé teszi, hogy ha egyértelmű egy képviselő szavazata, akkor azt megtehesse helyette a távollétében egy frakciótársa is pl. ha maga a képviselő éppen ki van tiltva a teremből. Ez a rendelkezés pont amiatt van, hogy ne lehessen a szavazást úgy befolyásolni hogy kitiltják onnan a szavazás előtt azokat akik ellenkezőleg szavaznának.

Nem tudom hogy akkor ott mi történt, ellenben a leírásban szerepel, hogy ha kihúzzák a kártyát a képviselő azonosítása után, akkor a szavazatot még a gép érvényesnek fogja tekinteni. Hogy ez most azt jelenti hogy abban az X mp-ben amikor szavazni lehet akkor a gombnyomásig kell benne legyen a kártya és ha előbb kiveszik akkor még beszámolja a rendszer vagy a szavazás kezdetén kell csak bent legyen a kártya majd kiveszi és a 10 mp-ben még szavazhat így is, az nem egyértelmű nekem.

De mindemellett sajnos ezekből a képviselőkből akik a videón szerepelnek azt is ki tudom nézni, hogy míg az egyik látványosan megnyomta a szavazógombot azon az asztalon ahol nem volt bent a kártya, közben meg a másik a saját asztalán is ugyanúgy gombot nyomott és az jelent meg a táblán. Ezt éppen úgy nem fogjuk megtudni, mint az ellenkezőjét sem.

2021. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!