Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége jólétben...

A magyarok többsége jólétben él, sokan miért hiszik el azt a hazugságot hogy itt szegénység van?

Figyelt kérdés

Relatív elég sok embert ismerek Budapesten és vidéken egyaránt.


Egy olyan embert nem tudok mondani aki legalább a havi 300-400 ezret ne keresné meg.


Van köztük festő, burkoló, fogorvos, ügyvéd, személyi edző, auto értékesítő, takarító vállalkozó meg még vagy 20 féle terület/szakma.


Mindegyik kulturált lakásban/házban él, van normális kocsija, külföldön nyaralnak.


Egy a titok: nem szabad megijedni a munkától és életrevalónak kell lenni, folyamatosan keresni kell a lehetőségeket.



2021. febr. 13. 22:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
89%

Csak a fél ország keres kevesebbet, mint nettó havi 213 ezer forint. A nettó havi átlagbér is csak 245 ezer forint volt 2020-ban.

Forrás: [link]

2021. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
20%
Én minjá éhen halok a gép előtt oszt még netre se fussa.
2021. febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
4%

Nálunk van vagy egymillió putris cigány, akik lehúzzák a statisztikákat, egyébként az átlag magyar életszínvonal megvan a csehek szintjén.

De látom, már megint "békésmegyéznek", meg "keletiországrészeznek" itt egyesek. Én Csongrád(-Csanád) megyei vagyok, de nem egy rokonom, ismerősöm él Békés megyében. Rendszeresen járok Komlósra, meg Orosházára. Egyáltalán nem élnek arrafelé rosszul az emberek. A kistelepülésekről meg ingáznak. Budapest és Pest megye nagy része meg borzasztóan le van pukkanva, szemetes, koszos, piszkos, szmogos, büdös (még a vidéki disznóhízlalda felől is jobb illat jön), a lakhatás meg borzasztóan drága.

2021. febr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az a legszomorúbb,hogy ezek az emberek mint a kérdező valószínűleg portások a helyi általános iskolában nettó 160 ezerért ,ülnek otthon a mama panellakásában aztán 2 kiló krumpliért szopkodják a fideszt itt naphosszat :D
2021. febr. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
100%
Az ország nem csak a fővárosból áll.hogy lehet valaki ilyen hülye?Olvasd el ezt a hírt 5x egymás után,hátha akkor jobban rögzül benned. [link]
2021. febr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
100%

Mutatok neked keleten nem 1 olyan gyárat ahol havi 100-120 ér ostorral vernek hogy dolgozzál te olcsó rabszolga.

2x 5 perc szünet átlag 10 órára. Szerintem ez nem is legális.


Naponta 10 ember megfordul az ilyen helyeken.

Fele otthagyja pár óra után a másik felét kirúgják, mert úgyis jön helyette 100 másik.


Nem egy olyat hallottam hogy tökéletesen dolgoznak mint a gép, mégis bármilyen indok nélkül egyszerűen elküldik.


De kb mindenhol ez van. Azt alkalmazzák hosszútávon aki gürcöl mint a rabszolga, lehetőleg minél olcsóbban.


Miért is adna egy munkáltató többet mint a minimálbér ha annyiért is bőven talál munkást?


Ez a munkaerőhiány szöveg csak propaganda hazugság.

2021. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
100%

"sokan miért hiszik el azt a hazugságot hogy itt szegénység van?"


Dr. Rogán Lőrinc Mihály például, nem hiszi el! :)

2021. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nagyot, még Orbán sem mer hazudni.
2021. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Relatív elég sok embert ismerek Budapesten és vidéken egyaránt.


Egy olyan embert nem tudok mondani aki legalább a havi 300-400 ezret ne keresné meg."


Ez a te "vidéked" Budapest hány km-es körzetében van? 5? 10? Csak mert én alig többre, éppencsak túl azon, amit agglomerációnak hívunk, elég sok olyan embert ismerek, akiknek a 200 ezer is csak álom, nemhogy a 300. Sőt, igazából ők vannak (sokkal) többen. Akkor nekem most azt kellene mondanom a nem túl reprezentatív példám alapján, hogy mindenki csóró?

2021. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom miért Békés megyézel. Én is itt élek. 569 ezer nettó a fizetésem, ennyi érkezik. ;). 1 éve dolgozok, diplomásként, tehát ez még pályakezdő bér. Testvérem 1.2 milliót keres nettóba. Édesapám tanár 270 nettót hazavisz... ismerősöm gyárba dolgozik 3 muszak 300 felett keres. Ne Békés megyézz... lehet itt keresni.
2021. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!