Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége jólétben...

A magyarok többsége jólétben él, sokan miért hiszik el azt a hazugságot hogy itt szegénység van?

Figyelt kérdés

Relatív elég sok embert ismerek Budapesten és vidéken egyaránt.


Egy olyan embert nem tudok mondani aki legalább a havi 300-400 ezret ne keresné meg.


Van köztük festő, burkoló, fogorvos, ügyvéd, személyi edző, auto értékesítő, takarító vállalkozó meg még vagy 20 féle terület/szakma.


Mindegyik kulturált lakásban/házban él, van normális kocsija, külföldön nyaralnak.


Egy a titok: nem szabad megijedni a munkától és életrevalónak kell lenni, folyamatosan keresni kell a lehetőségeket.



2021. febr. 13. 22:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
100%

"Fogorvos, ügyvéd, személyi edző"


Kérdezd már meg pl a takarítónőt, a gyári munkást, a tanárt, a közmunkást és az eladót a sarki boltba hogy mennyit keresnek Kérdező.

2021. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
16%
51: Tanulni kellett volna. :)))
2021. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, aztán a felmosó meg végigszalad egyedül, nem?
2021. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, gyere le Pécsre, van itt néhány gyár, pl. dohány gyár, Hanon, Hauni, több műszakosak, mindegyikben minimálbér + műszakpótlék a fizu, ami sokszor még a nettó 200-at sem éri el. Szóval ne akard bemesélni hogy itt 300-400 ezreket keresnek az emberek.
2021. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
27%

Ha itt M.o.-n olyan jólét lenne, akkor nem lenne rászorulva a Fidesz, hogy itt is, és más fórumokon fizetett agitátorok hazudják tele az oldalakat a jólét mantrájával...

Agymosott idiótákat beültetnek ide (is), akik 0-24-ben a kiadott szöveggel hazudják tele a magyar fórumokat...

De ettől nem lesz jólét; csak szólok...

2021. febr. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként kíváncsi lennék a szeretve tisztelt gyári munkások, takarítók, közmunkásol és egyéb alacsony keresetű honpolgárok 2010 előtt, a szocik alatt sokkal jobban éltek? Ők a Fidesznek köszönhetik a lecsúszást? Előtte magasabb volt a fizetésük, jutott mindenre, aztán jött a gonosz Orbán bácsi és vége lett a habzsidőzsinek?


Mert én még arra emlékszem, hogy a közmunka "elődje" a szociális segély volt, amiért ugyan dolgozni nem kellett, de nettó 20 ezer forint volt. Persze, 50 ezerből sem lehet megélni, de még mindig a korábbi konstrukció duplájáról beszélünk (igaz, legalább úgy kell tenni érte, mintha dolgozna az ember).


Mondjatok kérlek a rendszerváltás után olyan időszakot, amikor a képzetlen, tanulatlan emberek jól éltek volna. Én értem, hogy vidéken nagyon sokan kénytelenek 8 általánossal gyártósor mellett senyvedni minimálbérért, de őszintén: erről a Fidesz tehet? Abban egyetértek, hogy ennek a rétegnek a mostani kormány nem tudott érdemi jövőképet vetíteni, mivel a sanyarú helyzetük a piacgazdaság logikájából adódik: kétkezi melóért ennyit fizet a piac.

A másik oldalon viszont a diplomások és szakemberek fizetései jelentős mértékben emelkedtek az évek során, rengetegen kezdtek építkezésbe, cserélték le az autójukat újra vagy pár évsere, a COVID előtt mozdulni sem lehetett a reptéri váróban a turistáktól... és azt ugye nem gondoljátok, hogy ezek az emberek azért engedhetik meg maguknak, mert fideszesek?!


Én azt is értem, hogy az egész kérdést könnyebb elintézni egyetlen sornyi gyűlölködő kommenttel, de ha magatokba néztek, talán elgondolkodtok azon, hogy nem minden a kormány hibája.

2021. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
79%

"a szocik alatt sokkal jobban éltek?"

Ez most érv akarna lenni? Ki veri a mellét arra, hogy most a jó? Akkor talán tőle kéne megkérdezni, hogy "igen?"


"nettó 20 ezer forint volt. Persze, 50 ezerből sem lehet megélni, de még mindig a korábbi konstrukció duplájáról beszélünk"

Kenyeret csak akkoriban nem kellett venned soha, vagy most se? Az árak szépen lekövették. És erről az is nagyon sokat tudna mesélni, aki 200 körül keres azóta is, és még az elején bizakodva vállalt hitelt az akkori, várhatóan növekvő törlesztőkapacitása szerint, aztán ez lett. Egyedül a kőgazdagok látnak rá arra a vetületére, hogy ahányszor változik vagy elromlik valami, abból jó haszonforrást építhetnek maguknak, aztán amikor fárad, eladják valami feltörekvő reménykedőnek.

2021. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
38%

56: "Egyébként kíváncsi lennék a szeretve tisztelt gyári munkások, takarítók, közmunkásol és egyéb alacsony keresetű honpolgárok 2010 előtt, a szocik alatt sokkal jobban éltek?"

Eddig olvastalak.

Neked nincsenek érveid - és ezen nem csodálkozom!

11 és 2/3 uralom után azzal kezdeni egy vitát, hogy bezzeg akkor milyen sz@r volt... Igen. És el is lettek zavarva oda, ahova most indul az Orbán-horda!!!

2021. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
83%

51: Tanulni kellett volna. :)))"


Láttam én már diplomás közmunkást. Meg diplomás segédmunkást. :)) Neked is az lesz a sorsod. Majd ha megunták a nyalizást.


"Én azt is értem, hogy az egész kérdést könnyebb elintézni egyetlen sornyi gyűlölködő kommenttel, de ha magatokba néztek, talán elgondolkodtok azon, hogy nem minden a kormány hibája."


A kormányod meg se próbált javítani a helyzeten. Csinált 100 stadiont, hogy a hájfejű potrohos tokás führernek legyen hol bámulni a rohangáló kisgatyás férfiakat. A nagy sportember. Meg lopott jó sokat mindent 4x-es áron annak a fele eltűnik.


Közben a forint szétrohadt.


Tény az hogy magyarországon sz*r a fizetés, és drága minden.


Én se maradok sokáig ebben a fertőben, nem ér annyit.

2021. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
84%

58: ok, de ezek váltanák ismét a mostani kormányt. Ahogyan Budapesten is ez volt: Karácsony koma ugyanazokat a régi levitézlett kommunistákat hozta vissza, akik anno milliárdos végielégítéseket lapátoltak ki a BKV-ból és töltötték fel vele a pártkasszát.

Hidd el, én is látom a mostani kormány hibáit, mert van belőlük bőven, de ezzel együtt azt is látom, hogy az emberek zsebében (a legszegényebb réteg kivételével) igenis több marad.

Igen, van korrupció, meg haveri pénzosztás, de valahogy nem érzem azt, hogy ez a saját zsebemre menne. Ezzel szemben Gyurcsány alatt folyamatosak voltak a megszorítások, elvonások, nadrágszíj-húzások, amit a kisnyugdíjastól kezdve a középosztálybeli tanáron át a vállalkozókig mindenki megérzett. És ne legyenek illúzióid, ha Orbánt elzavarja a nép, ez jön vissza. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a Fekete-Győr vagy Tordai féle hülyegyerekek itt labdába rúghatnak a "nagyok" mellett? Az ellenzéken belül Gyurcsány az egyetlen komolyan vehető figura, akinek megvannak a kapcsolatai és tőkéje ahhoz, hogy kormányozzon. A Momentumos kisfiúknak majd odalölnek valami seggvakaró bizottsági helyet szép pénzért, de nagy beleszólásuk nem lesz a főbb politikai döntésekbe.

2021. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!