Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Ellenzék lenne most hatalmo...

Ha Ellenzék lenne most hatalmon, akkor mivel lenne másabb a járványhelyzet kezelése?

Figyelt kérdés
2021. febr. 17. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
#10. Fhu, még szerencse akkor, hogy nem ezek a balfékek vannak kormányon.
2021. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
17%

Aki nem tudja megkülönböztetni a Fidesz célját az ellenzék céljától, annak fölösleges bármiféle magyarázat, azt sem tudja megkülönböztetni.


A járvány egy állapot, amit másképpen kezelünk, ha ettől függetlenül különböző a célunk. Aki lop, az járványban is lop, aki nem, az ott se. Aki elnyom, az járványban is ezt teszi, akik nem az ott se, sőt. És fel lehet sorolni kisebb nagyobb célokat, azokkal is ez a helyzet. A járvány lehet erősebb és gyengébb, de eltüntetni semmiféle rendszer nem tudja.


Annyit azért lehet mondani: a fertőzés rendkívül eltérő területileg. Ezt még ebből a gyatra közlésből is lehet tudni, ha valaki magától nem jött rá. Bármilyen kellemetlen, azt is lehet tudni, ha valaki fertőzött, és találkozik másokkal, azokat is fertőzi. Ha sokakkal, akkor sokakat. Vagyis a találkozások csökkentése nem elkerülhető. AZONBAN! Ha tudom, hogy a 10 millióból abban a pár ezerben, ahol én ténykedek, alig van fertőzés, másképp viselkedek, mintha azt tudom, ott van éppen a csúcspont. És ha ezt tudom, a szabadabb és visszafogottabb viselkedés is könnyebb. Mert tudom, hogy mi a helyzet és nem bizonytalan vagyok. Ha tudom, hogy mérik, és ezért egyik iskolát becsukják, másik munkahelyet nem, akkor sokkal könnyebb az életem. Igaz, lehet hogy e héten nem mehetek iskolába, a jövő héten a szüleim nem dolgozhatnak, de ez nem hónapokig tart, hanem folyton változik a helyzet szerint. Ehhez mindössze tesztelni kell, meg megfelelő hozzáállás (akarat). Minden más adott.

A kórházi ellátás olyan amilyen. Ha a jelenlegi problémás, az nem mostani ok, hanem a korábbi elhanyagolásé, meg az elvándorolt egészségügyisek hiányáé. Ami viszont komoly probléma, hogy erre hivatkozva lényegében megállt a gyógyítás más téren. És ez legalább akkora (ha nem nagyobb) katasztrófa, mint a járvány. Legalábbis e leromlott ország sok betege számára. Ezen semmiféle ellenzék nem segíthet gyorsan, ehhez évek kellenek.

2021. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%

Bármit is csinalnának sokal inkább lenne szervezetlen, kaotikus, randomkodo.

Legalabbis a korabbi szocikormanyra jellemző volt, hogy inkabb csak sodrodik az esemenyekkel es ha baj van tanacstalan dermetseg es koncepcio hianya.

A jellenlegi kormany sokkal szervezettebb es inkabb kepes tervszerűen valami fele strategiat vegrehajtani.


Mindez fuggetlenul attol hogy kinek milyen a politikaja igaz.

2021. febr. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%
Az ellenzékben tanúsított stratégiájukból kiindulva fejetlenség.
2021. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!