Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a demokratikus ellenzék a...

Ha a demokratikus ellenzék a közmunka helyett a 100 ezer forint alapjövedelmet vezetné be, az jó vagy rossz lenne?

Figyelt kérdés

Én azt mondom vannak előnyei és hátrányai is a közmunkának és az ingyen pénznek is. A közmunkának előnye, hogy a söpredék is lekösse az idejét, addig sem unatkozik és unalmában nem követ el bűncselekményeket meg ilyenek. Viszont a nagy hátránya az, hogy lenyomja a béreket és elveszi a munka értékét. Azt plántálja a lakosságba, hogy még egy falat kenyérért is dolgozni kell, holott elvileg a 21. századi Európában élünk, nem Szudánban.

A jóléti országokban azért magasak a bérek, mert kevesebbért senki nem megy el dolgozni. Van értéke a munkának. Tehát pl. Ausztriában a szociális segély 900 Euro, a minimálbér 1200 Euro... egy osztrák sem megy el minimálbérért max a bevándorlók. A munkavállaló ott beinthet a munkaadónak, hogy ha nem fizetsz meg rendesen, qurvára nem fogok elmenni szarért húgyért kidolgozni a belem neked. Inkább akkor megyek segélyre, abból is meg lehet élni. És a rendszer működik. A bérek az egekben, a jólét magyar szemmel elképzelhetetlen. Itt meg a munkáltató gyakorlatilag rabszolga béreken, rabszolga körülmények között, sokszor bejelentetlenül és ingyen túlórával dolgoztatja, azt csinál amit akar a munkavállalóval. Mert nem alakult ki a munka értéke, és a Fidesz közmunkája ezt még jobban megtépázta.

Ha a demokratikus ellenzék bevezetné (a gazdaságilag már bizonyítottan lehetséges) európai szinten potom 100 ezer forintos összeget alap jövedelemként, itt is felkúsznának a bérek?

Melyik lenne jobb?



2021. febr. 17. 21:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

7


Tudom hogy ez erős kijelentés lesz de még Magyarország is "túl" van szaporodva ugyanis rengeteg munkanélküli van.Egy ilyen gazdasági szinten lévő országnak 5 milliós népességunek kéne lennie

2021. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

(Én írtam a 6-os és 8-as kommenteket)

Mondjuk nem hiszem, hoyg a túlnépesedést munkanélküliség alapján kellene megállapítani. Elég sok betöltetlen munkahely is van, akkor szaporodnunk is kéne?

A helyzet az, hogy a probléma ott van, hogy nem olyan szinten képezzük az embereket, amilyen szinten munkahelyek vannak. Pl. 40 ezer informatikust egyik napról a másikra fel tudnának venni. Csak mi nem diplomás embereket akarunk képezni, hanem a kormány is azt kommunikálja, hoyg szakmát tanuljanak a gyerekek.

2021. febr. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12


Én már több mint 1 hónapja keresek állást de semmi.Talan hétfőn lesz rá esélyem de nem hiszem hogy lesz belőle valami.Persze a korlátozások előtt könnyebb volt munkát találni

2021. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#13

A kereslet nem egyezik a kínálattal, ennyi.

2021. febr. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14


Oké de ha kevesebb lenne a népesség akkor munkahelyet is könnyebben lehetne találni

2021. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Oké de ha kevesebb lenne a népesség akkor munkahelyet is könnyebben lehetne találni"

Nem feltétlenül, mert ha megint ott tartanánk, hogy nincs jó oktatásunk, akkor nem lehetne, és nekünk nincs jó oktatásunk.

Pont erről beszéltem. Vegyük például a szakmákat. Szerintem nem szakemberekből van hiány, hanem jó szakemberekből.

Láttam már pár olyan munkát, amit hozzá nem értő személy is szebben tudott volna megoldani.


Akkor lehet könnyebben munkát találni, ha a kínálat egyezik a kereslettel.

2021. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16


Dehát rengeteg olyan munkahely van ahova nem kell szakma de még ilyen helyekre is nehéz bekerülni

2021. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Dehát rengeteg olyan munkahely van ahova nem kell szakma de még ilyen helyekre is nehéz bekerülni"

De pont azért mert rossz az oktatásunk.

Mondok egy leegyszerűsített példát.

Béla elment egy vidéki ZS kategóriás programozó képzésre és végigcsalta az egyetemet, amire a végén lett egy papírja és nulla tudása.

Na, mivel Béla semmit se tud, ezért ő a szakmájában nem tud elhelyezkedni, így valami nem szakmai, de irodai munkát csinál, így kiszorítja azt, aki ezzel foglalkozna.

Akit kiszorított, ezért az ő szakmájánál is alacsonyabb presztízsű munkát keres, mondjuk pénztáros lesz.

Aki pénztáros akar lenni, az így kiszorul, ezért neki is alacsonyabb munkát kell keresnie, mondjuk raktáros.


És így tovább. Alapvetően teljesen mindegy, hogy honnan indul a lánc. A képzésekről mindig kikerül egy réteg, ami nem tud a saját területén elhelyezkedni, akár mérnök, villanyszerelő, vagy tanár. Ezért nekik is olyan munkát kell keresni, ami nem szakma specifikus.

A végén pedig azok szorulnak ki, akiknek eredetileg sem volt magasabb végzettségük, mivel egy cég mindig a képzett személyt fogja alkalmazni.

Így jön létre az, hogy felsőbb szinteken magasabb a hiány, mint ami lehetne, ha jobb képzéseink lennének.

2021. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!