Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire etikus jogilag hogy...

Mennyire etikus jogilag hogy bizonyos dolgokat vakcina igazólványhoz akarnak kötni?

Figyelt kérdés
Szerintem teljes mértékben sértené egy ilyen törvény/rendelet az emberi szabadságjogokat. Egy ilyen szabályozás diszkriminatív lenne. Ti nektek erről mi a véleményetek?

2021. febr. 17. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek veled.
2021. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Mostmár jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba.Az EU tanács megtiltotta a diszkriminációt.Akkor ez hamis hír volt vagy mi van?
2021. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is diszkriminatív lenne, meg sértené az emberi szabadságjogokat. Igazából régen én is mondtam, hogy ezek az emberi jogok ilyen-olyan úri huncutságok. Most látom, amikor a saját bőrömön tapasztalom a dolgokat, hogy azért ezek komoly dolgok. Most mennyire pokoli lenne már annak az élete, aki nem rendelkezik vakcina igazolvánnyal? Szerintem elviselhetetlen lenne. Remélem, eszüknél lesznek a politikusok.
2021. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
A szabadságjogokat egyértelműen sérti, el kell utasítani.
2021. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Abban az esetben, ha bárki aki jelentkezik egy héten belül kaphatna oltást akkor legyen vakcina igazolvány és korlátozások.

De addig amig ez a káosz van és nincs oltóanyag mindenkire vonatkozzanak ugyanazok a szabályok.

2021. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Undorító zsarolás, aminek ráadásul alapja sincsen, mivel a fertőzést nem állítja meg a vakcina. Ki kell nyírni azt aki ezt bevezetné.
2021. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Elfogadhatatlan.Kb.olyan lenne mint ha valakit azért nem engednek be a diszkóba mert mondjuk cigány,kövér,alacsony,magas vagy ronda.
2021. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Nincs kedvem átolvasni a Mo.-ra jogszabályokat, viszont ha abból indulunk ki, amit általánosságban elmondanak a szabadságjogokról, ami ez:

"Az ember személyes szabadsága addig tart, amíg azzal másokét nem korlátozza."

Akkor teljesen okés.


Te azzal, hogy megfertőzhetsz mást egy adott esetben akár halállal is végződő, vagy hosszútávú károkat okozó vírussal, azzal fenyegetést jelentesz rá.

Vagyis te árthatsz embertársaidnak, illetve egy járvány, járványgócpont kialakulásával árthatsz a gazdaságnak is. Így logikusan, illetve ezzel a jogi értelmezéssel, teljesen reális, hogy bizonyos jogokat olyanok kapnak, akikre ez nem igaz.


Te pl. örülnél, ha valaki pestisesként mászkálna az utcán? Nyilván nem, és nem is lehetne, mivel jogilag veszélyezteti embertársait.

Az ő esetében mégsem állnál ki, hogy mennyire jogtalan, hoyg nem fertőzhet végig mindenkit egy veszélyes vírussal.

2021. febr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

8

Ne zavarjon hogy mit pofáztam a hatos válaszomban...

2021. febr. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Etikátlan, mert fertőzhető és fertőzőképes marad a beoltott ember is, - innentől nincs miért alkalmazni a diszkriminációt.
2021. febr. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!