Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Skandináviát miért kerüli ki...

Skandináviát miért kerüli ki a vírus?

Figyelt kérdés

Talán finnyás? :-)

Ismerőseim kint élnek Bergenben, és elmondasuk alapján alig érzékelnek a járványból valamit így, hogy nem ez mindig a főcím, és nem ez folyik a csapból is. Iskolák, éttermek mind nyitva. Két opció lehet. Ők csinálják jól, mi pedig át vagyunk b@szva, és mint jó kismajmok csináljuk amire utasítanak, meg bekajáljuk amit a tvben mondanak, vagy a másik, hogy ez a vírus, ami 97%-ban alapbetegséggel rendelkező elbereket öl csak meg, és aminek a társadalom nagy része meg sem érzi a jelenlétét tényleg olyan veszélyes, hogy mindent be kelljen zárni (kivéve a bevásárlóközpontot meg a kaszinót). Meddig viseljük még el, hogy elveszik a szabadságunkat olyasvalami miatt, ami a legtöbbeken nemhogy tünetmentesen átmegy, de észre sem veszik, hogy bármi fenyegetés van. Én is voltam koronás, de csak a tesztből tudtam meg, de volt egy olyan ismerősöm, aki szintén koronás volt, 3 napig volt rosszul miatta. Most komolyan, emiatt kell tönkremenniük embereknek? Ezért adtuk oda önként az életünket? Nagy százalékunk úgy élhetne most is, hogy észre sem venné hogy bármi van. Dolgozhatnánk, tanulhatnánk, szórakozhatnánk, sportolhatnánk, de nem, amiatt a 3% miatt, akire ez végzetesen veszélyes, mind szobafogságra vagyunk ítélve. Miért nem tűnik fel már senkinek, hogy mennyire abszurd ez? Miért nem csak az zárkózik be, aki fél? Biztos vagyok benne hogy kevesebb ember fél, mint aki nem fél. Mehetne tovább az élet. És ne mondjátok, hogy ez a vírus olyan veszélyes lenne, hogy a jelen lévő intézkedések indokoltak lennének, lassan úgy kezeljük, mint a spanyolnáthát, ami azért valljuk be, icike picikét veszélyesebb volt ennél.



2021. febr. 18. 08:19
1 2
 11/16 omba ***** válasza:
41%

Svédországban több a halott, mint nálunk. De nekemis vannak ostoba ismerőseim.

#1, te meg kamionosként pont semmit nem látsz egy ország életéből.


Van ez olyan ótvar, mint spanylátha, annó. Ha ugyazaz az orvosi szint lenne, se lélegeztetőgép (azt kerüljétek, ismerem) se antibiotikum, ezred ennyi gyógyszer, már simán megvolna az 50 millió halott.

2021. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
11)de te a fotelodból biztosan látsz.onnan az egész világot belátod,talán még az univerzumot is.
2021. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

Gyerekek! Maradjon meg ez a kérdés! Majd meglátjátok pár év és az összes adat feldolgozásra kerül, megy majd a pusmogás lapítás, mert ki fog derülni hogy át lett mindenki b..szva.


Keserű ébredésben lesz részünk.


Remélem akkor is a szemébe tudtok nézni azoknak akiknek egy élet munkája ment tönkre emiatt!

2021. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
Én a kérdezővel értek egyet de pontoztatok le nyugodtan.
2021. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 omba ***** válasza:
50%

#2, jóllátod a dolgot. Van előttem egy ilyen izé... kompjúter az a neve. Pucér nők, az unniverzum, most éppen a Masra szállás képeit nézegetem.

Most direktnem lapozok visza, de fél órája néztem, hog Svédországban 13 ezer ötszáz körül van halottak száma.

2021. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
8-as. Akkor menjél aktivostáskodni, meg embert menteni. A járvány előtt miért nem voltál Teréz anya, hogy így a szíveden viseled ismeretlen emberek sorsát. De akkor viseld azokat a családokat is a szíveden, akik 1 éve éheznek, mert bezárták a szülők éttermét, kirúgták őket, tönkrementek, rendben? A legtöbbjükre pedig nem lett volna veszélyes a vírus, mert tudják, hogy hülyeség a pánik. Ha már ilyen filantróp vagy, velük is érezz együtt. Mert ők többen vannak, mint azok, akiket ez a gyenge vírus halálosan megtámadott :) Akkor szívtelennek fogok most hangzani, de kimondom. Vissza akarom kapni az életem. Hogy miért? Egyszerű. Mert semmit nem érzek a járványból, mégis én vagyok megszop@tva. Mert milliók semmit nem éreznek a jáványból, mégis meg vannak szop@atva. Tehát röviden, nem éri meg. Miért nem tiltod be az autóvezetész, he? Naponta tízszer annyi ember hal meg benne, mint ebben a szerencsétlen vírusban. Értük nem vállasz szolidarizást? Istenem, azt kéne megérteni, hogy amikor az emberek sírnak a tönkrement életük felett, amiből semmi előnyük nem származott (max annyi, hogy nem köhögtek 3-at), akkor nem semmibeveszik az elhunytakat. Én sem veszem semmibe az elhunytakat. De az, hogy elhunytak, nem ok rá, hogy az életemet tönkretegyék. De ha még lenne rá nyomós ok! De nincs!! Ez a fertőzés a leggyengébb világjárvány, mi valaha történt, mégis lassan úgy kezeljük, mint a pestist. Végszó jelszó: HA FÉLSZ, TE ZÁRKÓZZ BE. Ne mások zárkózzanak be miattad ;)
2021. febr. 18. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!