Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szakítottál meg kapcsolatot...

Szakítottál meg kapcsolatot baráttal/rokonnal/ismerőssel a politikai hovatartozása végett?

Figyelt kérdés

Próbálom kerülni mindig a politikai témákat az ismerősi és baráti körben , mivel vegyes ott is a kör. Én magam Fideszes vagyok , de ellenzéki ismerősök előtt inkább nem hangoztatom, hogy ne legyen vita belőle.


Egyik régebbi ismerősömmel akivel régebben baráti viszonyban is voltunk most felkerült a politikai téma és mivel tudtam, hogy ellenzéki DK szimpatizáns, próbáltam témát váltani de nem engedte. Egy darabig csak hallgattam, de a vége felé már szinte habzó szájjal szídta Orbánt és nem értette miért nem csatlakozok , majd kifejtettem csak röviden véleményem az elmúlt 10 évről, meg az azelőttiről és akkor teljesen begőzölt, hogy én a Fideszre szavazok, illetve ha ezt tudja régebben akkor szóba se áll velem.


Most ezek után kérdezem, hogy csodálkoznak itt sokszor többen is, hogy ismerősi körükben nem hangoztatja senki, hogy Fideszes , vajon miért?

Egyszerűen ráugranak az emberre és bármilyen észérv kevés a vitába, Facebookon is látni ezt, de nem gondoltam volna, hogy normálisnak mondható egykori barát is ilyen szinten megcsinálja ezt élőben is.


Mindenesetre a kérdés, veletek történt már ilyen?


2021. febr. 21. 16:53
A kérdező szavazást indított:
Igen történt, ellenzéki vagyok
Igen történt, Fideszes vagyok
Nem történt
17 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Vannak ilyen fanatikusok, mint a DK-s ismerősöd.
2021. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Én kerülöm a máshogy gondolkodókat, mert ne legyen gond és vita később. Egy közeli haver, ismerősöm se fideszes, távoliak persze vannak, de ők azért IS távoliak.
2021. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Magyarország nem Amerika, ahol a balosok a családtagjaikat kitagadják, ha megtudják, hogy konzervatív szavazó. Nem szakítottam meg senkivel a kapcsolatot a politikai nézetei miatt. Hanyagolom a társaságát, ha erőszakosan nyomja a nézeteit, de nem fogom kiutálni.
2021. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Fideszes ismerősöm nem beszél velem már 3 éve. Nem én kezdtem el a fikázást, hanem ő, de mindent magára vett, ami kicsit is kormány hangulatú: pl azt, hogy 7 éves gyereket vertek megy a cigányok, miközben azt kiabálták rá, hogy migráncs, pedig nem is volt migráncs, hanem ősi magyar családból származott és én meg a kormányt hibáztatom, mert gyűlöletet szított az emberekben és ennek következménye ez az eset. Aki egy gyerek megverését nem ítéli el, az kollaboráns. Nálunk elég sokan egyetértenek azzal, hogy egy 7 éves gyereket meg kell verni :(
2021. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Amúgy politikáról nagyon kevés emberrel lehet értelmesen beszélni.

Ehhez kell egy fokú érettségi szint, ami magyaroknál nem létezik.

2021. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
Van ismerősöm, aki a '18-as választások után megfutott és minden Fideszes ismerősének írt egy gyerekes levelet, hogy többet nem áll szóba velük. Pár hónapra rá kérte a bocsánatot (sikertelenül).
2021. febr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek megy a piros :) Ezaz! :)
2021. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akiről tudom, hogy nagyon nem értünk egyet, és képtelen az érveken alapuló vitára, annál kerülőm a politikai témákat beszélgetéseknél, pont és vége, nem kell ezt túlbonyolítani.
2021. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Senkivel nem szakítom meg a kapcsolatot, attól függetlenül, hogy hová szavaz. De ilyen gyerekes dolgok történtek:

-Faceről törölt 2-3 ismerős, de pár hónap múlva ha le voltak égve, akkor csörgött a telefon...

-Facen 2 embert kellett lekorlátoznom, mert a diktatúra marhaságaikkal offolták az üzifalat folyamatosan

2021. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8: ha így dob ki néhány ember az életéből, akkor mit teszel?
2021. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!