Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szakítottál meg kapcsolatot...

Szakítottál meg kapcsolatot baráttal/rokonnal/ismerőssel a politikai hovatartozása végett?

Figyelt kérdés

Próbálom kerülni mindig a politikai témákat az ismerősi és baráti körben , mivel vegyes ott is a kör. Én magam Fideszes vagyok , de ellenzéki ismerősök előtt inkább nem hangoztatom, hogy ne legyen vita belőle.


Egyik régebbi ismerősömmel akivel régebben baráti viszonyban is voltunk most felkerült a politikai téma és mivel tudtam, hogy ellenzéki DK szimpatizáns, próbáltam témát váltani de nem engedte. Egy darabig csak hallgattam, de a vége felé már szinte habzó szájjal szídta Orbánt és nem értette miért nem csatlakozok , majd kifejtettem csak röviden véleményem az elmúlt 10 évről, meg az azelőttiről és akkor teljesen begőzölt, hogy én a Fideszre szavazok, illetve ha ezt tudja régebben akkor szóba se áll velem.


Most ezek után kérdezem, hogy csodálkoznak itt sokszor többen is, hogy ismerősi körükben nem hangoztatja senki, hogy Fideszes , vajon miért?

Egyszerűen ráugranak az emberre és bármilyen észérv kevés a vitába, Facebookon is látni ezt, de nem gondoltam volna, hogy normálisnak mondható egykori barát is ilyen szinten megcsinálja ezt élőben is.


Mindenesetre a kérdés, veletek történt már ilyen?


2021. febr. 21. 16:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 Vagy nem nekem akartad címezni, vagy nem értem a kérdésed.

Kerülőm egy batári beszélgetés során a politikai témát, mert korábbi beszélgetéseink alapján tudom, hogy csak abban értenénk egyet, hogy nem értünk egyet és érvek helyett csak propaganda szöveget mond vissza, mint egy papagáj, szóval érdemi vitát sem lehet vele folytatni ezen témában.

Részemről ettől még tudunk másról beszélgetni. Vagy, ha nem, és erőszakosan a politikai monológját akarja nekem előadni, az rég gond. Következő hétvégén valószínűleg nem pont vele fogok meginni újra egy sört, de azért nem szakítom meg vele a kapcsolatot. Ha ő igen, az az ő baja.

2021. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Még soha. Ez önmagában nem ők erre nálam.
2021. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%

"nem hangoztatja senki, hogy Fideszes , vajon miért?"

Az ellenzékiek egy része (és tisztelet a kivételnek) ha politikáról van szó, közönséges, agresszív, irracionális és nem tűri, ha nem értenek egyet vele. És ezek az emberek csodálkoznak, hogy hát nekik egy Fideszes ismerősük sincs, hogy győzött megint a Fidesz? Közben meg több Fideszes ismerősük van, mint nem Fideszes, csak senki nem írja ezt a homlokára, mert kerüli a konfliktust.

2021. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
55%

Szegény fideszesek, úgy látszik nemcsak baloldali médiatúlsúly van, de baloldali lakossági túlsúly is és mindenki őket bántja igaztalanul :(


:D

2021. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

#14

Te is közönséges vagy, jellemző ez rátok :)).

2021. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Emiatt nem szakadt meg a kapcsolatom senkivel. Attól mert ellenzéki, miért nézzek rá másképp? Akkor van egy kis fennakadás, amikor pl a migrációról beszélgetünk, és adok nekik olvasni valót, amit kriminológusok írtak a témáról. Szerintem zavarja őket, hogy nem sok kép van benne.
2021. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!