Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a legfeleslegesebb...

Melyik a legfeleslegesebb korlátozás szerintetek, és melyeket törölnétek el leginkább?

Figyelt kérdés
Indoklással légyszi, ha lehet, ne csak úgy, hogy mindet. 😀

2021. febr. 23. 10:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj hogy egyet nem lehet kiemelni ebből a káoszból amit a rezsim okozott.nyilván a különféle boltok újranyitása lenne a legfontosabb hogy ne nélkülözzenek százezrek.
2021. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Az éjszakai kijárási tilalom. Eleve nincsenek nyitva a vendéglátóhelyek, nincs is jóformán hova menni, így felesleges ezen túl csesztetni azt a pár lézengőt, akinek a 100 méteres körzetében amúgy senki nincs az utcán.


De leginkább a vendéglátóhelyek, konditermek, szállodák kényszerzárását törölném el, mert ez gazdaságilag ártalmas.

2021. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai kijárási tilalom: amíg vendéglátóhelyek nincsenek nyitva, addig mégis hol zsúfolódnának az emberek? Nagyobb az esély, hogy éjszaka leüt valami hajléktalan és kirabol, minthogy éjszaka utcán elkapom a covidot...

A másik meg a színházak, múzeumok zárva tartása: nem veszélyesebb, mint egy átlag vásárlás bármelyik nagyobb boltban. Nyilván nem telt házzal, de korlátozott befogadóképességgel nyitva lehetnének.

2021. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
15%
Egyiket se, sőt szigorítások kellenek!
2021. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én a fentieken túl még az állatkertet mondanám.

Az állatkertek nagyrészt szabadtéren vannak (kivéve azt a pár benti kifutót). Na most állatkertbe nem lehet menni mert nagyon veszélyes, de a Margit szigeten, meg a Normafán tömegek vannak hétvégente, főleg ha kisüt a nap, és ezzel semmi gond nincsen. Szóval ez is tök logikátlan.

2021. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Többet is mondhattok ám, nem csak egyet, rosszul fogalmaztam 😀
2021. febr. 23. 11:32
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
A legnagyobb baromság az éjszakai kijárási tilalom, mert az egyértelműen kontraproduktív. Mivel 7-kor bezárnak az üzletek, a munkaidő utáni 1-2 órában liheg egymás nyakába a sok ember, és terjesztik a vírust. Egyébként természetesen mindet eltörölném, mert egy nátha miatt felesleges.
2021. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Talán az éjszakai kijárási tilalmon kéne enyhíteni.

Komolyabb lazítás szerintem csak akkor jöhet, ha legalább 2-3 millió magyar be lesz oltva.

2021. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

Kommentekben aki nem törölne el mindent és nem tartja a covidot közönséges náthának, az nem szokott népszerű lenni, úgyhogy én pláne népszerűtlen leszek.


Tulajdonképpen megértem azokat az érveket, amiket fent is írtatok az éjszakai kijárási tilalom ellen (sőt, hogy tolják ki mondjuk 10 órára, azt egyébként én is támogatnám). Vagy azt is megértem, hogy a jó idő közeledtével a vendéglátóhelyek teraszán az asztalok széthúzásával akár ki is lehetne ülni. De amíg az elvégzett tesztekhez képest ilyen sok a fertőzött, meg összességében is napi 1000 fölött van az új regisztrált esetek száma, addig énszerintem van létjogosultsága a talán túlzónak tűnő intézkedéseket is. De ez az én személyes véleményem, nem fog emiatt senkivel se összeveszni.


Egyébként számomra logikus lenne, hogy aki oltott / átesett, azokra kevésbé szigorú szabályok vonatkozzanak. Persze igazságtalanul hangzik meg minden, de ha van antitested, akkor járványügyi szempontból sokkal kevésbé vagy veszélyes, ez van. A gazdaságot meg legalább ez az egyre bővülő kör valamelyest újra tudná indítani, amíg a kör nem akkora, hogy vége lehet ennek az egésznek.


Ami viszont számomra megdöbbentő, hogy a héten (feltételezem a jó idő miatt) nem szeretnek maszkot hordani az emberek a környékemen azokon a közterületeken, ahol amúgy kötelező lenne. A maszkviselés se a gazdaságra nem káros, de az egyéni komfortból is őszintén szólva csak minimális áldozatot követel.

2021. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%
9: a közterületi maszkhordás az a legnagyobb hülyeség. A vírus szabad térben nem terjed. Pláne ha olyan külvárosi helyen laksz, mint én, ahol alig van ember az utcán, mégis kötelező.
2021. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!