Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az ellenzék?

Miért az ellenzék?

Figyelt kérdés
Akik az ellenzéki összefogásra fognak szavazni, milyen okból teszitek? Nem értetlenkedő hangnemben kérdezem, tényleg az indokaitokra vagyok kíváncsi.
2021. febr. 23. 14:40
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
67%

[link]



Na,pl emiatt mondom hogy kell más nézőpontot is olvasni. Kíváncsi vagyok, hogy erre hogy reagál a kormánypárti média.

2021. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
28%

#20 "Nézd, közgazdász vagyok, látom, hogy a Fidesz mit tett gazdaságilag és társadalmilag az országgal. "

Kíváncsivá tettél. Mit tettek ezzel az országgal?

2021. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
46%

22-es, nagyon sok mindent lehetne sorolni, de arra az egy dologra már rájöttem, hogy nincs értelme olyan emberekkel leállni eszmét cserélni és vitázni, akik feleakkora tudással sem rendelkeznek a gazdaságpolitika és pénzügy terén, mint én, mert ez kb. olyan, mintha én állnék le egy szívsebésszel vitatkozni valami beavatkozásról. Úgyse jutunk dűlőre, úgyse látják át az általam elemzett folyamatokat és őszintén szólva, ezek nem is olyan rövid témák, amiket az ember itt GYK-n bepötyög.


Adott volt egy kérdés, válaszoltam a saját belátásom szerint, de nem célom itt nekiállni győzködni olyan embereket, akik alapvető közgazdaságtani vagy szociológiai ismeretekkel sem rendelkeznek.

2021. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
23%

#23


Tanultam közgazdaságot.

Kellett közgazdaság témában könyvet is olvasni, mert a tananyag része volt. Ugye abban csak nagy általánosságban is beszélnek a közgazdaságról, valamint néha állnak elő példával is, hogy miért jó vagy miért rossz az adott dolog.

Mikor a könyvet olvastam és le volt írva hogy mit nem kellene csinálni valamint az, hogy mit kellene csinálni egy jó működő gazdasághoz, csak a magyar példa lebegett a szemem előtt. Ami le volt írva a könyvben, hogy egy egy gazdasági intézkedés a kormány részéről hogyan érinti a gazdaság egészét, annyira adta magát, mert a magyar intézkedések mindennel szembe mennek. Ami le volt írva hogy mért rossz, azt láttam, hiszen azt az intézkedést hozták nálunk is. Ami le volt írva hogy miért lenne jobb, azt át tudtam érezni, mert nálunk is azt kellene.


Lehet nem látom át úgy közgazdaságtanilag az egész képet mint te, hiszen a közgazdaság valóban tudomány, nem egyszerű megérteni a dolgot. Mindenesetre így is érzem hogy jogos amit mondasz, hiszen én is így értettem meg az alapvető közgazdaságot.

Aki meg akarja érteni hogy miről beszél a kedves válaszoló, javaslom neki(k) is, hogy olvassanak el 1-2 könyvet a témában, majd minden fejezet után gondolkozzanak el egy kicsit.

2021. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell közgadászi diploma, hogy lássa az ember szétlopják az országot.
2021. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
62%

Az az okom, hogy nem tetszik, amit a Fidesz művelt itt 10 év alatt, és nincs kétségem, hogy továbbra is ugyanazt fogják művelni.

Így aztán oda szavazok, ahol van rá esély, hogy a fidesz leváltódik.

2021. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
65%
Az indoka az ellenzékre szavazóknak a mérhetetlen korrupció, krvra semmi baja nem lenne az emberek nagy részének a Fidesszel, ha nem lopnának ilyen látványosan.
2021. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
34%

Nem lehet megbízni az ellenzéki sajtóban.

444, HVG, Zsúrpubi, Atv stb.

Ha nem tudnátok, ezeket azért fizetik, hogy kizárólag rossz dolgokat írjanak le, hogy minden rossz, ami az országban történik. Ezeket is gyakran álhírekkel. Valamelyik kitalálja, a többi átveszi.


Azért csinálják, hogy nektek pontosan ez legyen a véleményetek, amiket ide leírtatok.

Ez a sok baromság, amit leírtatok (lop csak hazudik, Mészáros, 500milliárd, stadionok...), ezzel csak ismétlitek, amiket a sajtóban írnak.

Gondoskodnak arról, hogy még véletlenül se írják le a jó dolgokat, hogy ti azt higgyétek, hogy minden úgy rossz az országban ahogy van.


Persze, aki fiatal, lázadó és nincs még családja, annak hiába mondja az ember, hogy Családtámogatás, hitel-moratórium, adócsökkentés, 800ezer új munkahely, és még sorolhatnám ezrével...

Arról nem is beszélve, hogy megvédik az országot a migránsoktól, akik gondolom, szerintetek semmiféle veszélyt nem jelentenek.

A járványt is a tőlük telhető legprofibban kezelik, a kedvenc sajtóitok meg csak gúnyolódik a Cecilián is, mert jobbat nem tudnának ők se mondani.


Nem azt mondom, hogy most az írásom miatt szavazzatok a Fideszre, csak azt, hogy vizsgáljátok már meg a másik oldalt is rendesen!

Nemcsak 444, HVG meg Zsúrpubi van a világon.


Nem mondom, hogy higgyetek el mindent amit a Fidesz mond,

csak 1 darab Informátor c. műsort nézzetek már meg, hogy lássátok, milyen alakok vannak az ellenzéken!


És most kérem szépen a "nem hasznos" jelöléseket, nagyokosok!

2021. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
77%

#28


Érdekes, hogy a kormánypárti médiának kell folyamatosan elnézést kéri és helyesbíteni az álhírek miatt.

A kormánypárti médiát meg azért pénzelik, hogy csak a jót írják le és csak azt ami kedvez a kormánynak.

Kormánypárti médiában az sincs sehol, hogy több 100 ukrán van 1 lakcímre bejelentve (nem panel lakás, hanem 1 földszintes parasztház). Akkor pl ezzel mi a helyzet?? Felveszik a magyar nyugdíjat, de itt se laknak. Ez rossz az országban, de nem kitalált cikk. Kérdezz körbe akármelyik ukrán határ közeli faluban, tudni fognak ilyet, mint ahogy én is tudok ilyenből jó párat a közelbe. Az egyik ilyen helyen 350 ukrán van bejelentve, volt a tv-be is, de senki nem foglalkozik ezzel a dologgal, csak az ellenzéki média. A kormánypártiak miért nem?? Oké, hogy ez nem jó, mert ugye ezt az Orbán banda elnézi, hogy olyanok vesznek fel több százezer forintot havonta akik 1 foront adót nem fizettek be ide, ráadásul itt se laknak, mert 300-500 ember nem lakhat életvitelszerűen egy kicsi házba.

Ilyen szempontól meg én mondhatom, hogy nem jó a kormánypárti média, mert semmiről nem szól, néha be ad egy egy jó hírt, de amúgy meg semmivel nem foglalkozik. Míg az ellenzéki leírja, hogy mi az ami ezenkívül van még az országban. Ugye amit mondtam is, hogy az érmének 2 oldala van, nem minden fekete/fehér.

Gondold át mégegyszer, hogy miért jó az ha csak azt hallgatod, hogy minden szép, minden jó, de közben nyakig van az egész ország a kakiban?? Jó néha azért az is, hogy tudod mi zajlik az országban, nem csak a jó dolgokat amik többségében kamuk, valamint egy kiragadott részlet.


De mint mondtam kíváncsi leszek én is arra, hogy a #21, re is mi lesz a válasza a kormánypárti médiának. Vagy a Ceciles emailes ügyre, mert még arról se láttam semmit. (pedig kormánypárti média a kezdőlapom is)

2021. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
69%

"Nem lehet megbízni az ellenzéki sajtóban.


444, HVG, Zsúrpubi, Atv stb."


A kormánymédia 57 helyreigazítási pert vesztett 2020-ban. Origo:20, Pesti Srácok:15, Magyar Nemzet:9. A "libsi" média: RTL Klub:1, HVG:1, 444:1.


Erről ennyit! :)

2021. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!