Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a korlátozó...

Mi a véleményetek a korlátozó intézkedésekről?

Figyelt kérdés
A kérdés inkább az, hogy mennyire bírjátok , és mennyire látjátok értelmüket? Leginkább a kijárási tilalomra gondolok este 8 tól hajnali 5ig. Mi értelme van? Hiszen,ha belegondoltok mindenki ugyanúgy eljár azokra a helyekre, ugyanazokkal az emberekkel találkozik, mint akikkel 8 után találkozna. Csak nézni kell az időt, hogy mikorra kell hazaérni, meg tök jó a bioritmus felborítására. Amúgy is java része télre esett a kijárást korlátozó intézkedéseknek, amikor az emberek többsége úgy is otthon van. Max. 1-2 részeg biciklist, meg magányos futót lehetett 8 után felfedezni. Viszont az érzés, hogy be vagyunk zárva, szociálisan nincs túl jó hatása ránk. A kormány szerint az emberek egészsége a legfontosabb számukra, hát kérem szépen a pszichés egészségre ügyet sem fordítanak. Egy 3,0% os max. halálozási rátájú vírus miatt mindenki be van zárva otthonra. Nem kap kivételt sem az, aki már átesett rajta, sem a versenyengedéllyel rendelkező sportolók, akik olyankor szoktak kimenni futni, sem a 18 év alattiak (na már most őket ugye nem oltják majd be alapból, akkor a korlátozások után ugyanúgy ki lesznek téve a fertőzés veszélyének..,akkor miért vonatkozik most ez rájuk?), még a biciklisekre sem..ők is mozgást végeznek este, max. 1-2 emberrel futnak össze, ezek közül már vagy találkozott az egyikkel napközben, vagy alapból egy háztartásban élnek. Viszont, ha van kutya akkor az egész feloldozást nyer..mivel a kutyának van mozgásigénye..az embernek ugyanúgy!!Miért ilyen szent dolog a kutya? Miért nem lehet kivinni macskát?Csirkét?Kaméleont? Az ember szociális lény, szüksége van a szabadságra, társas kapcsolatokra, ez megfogja betegíteni a magyarok mentalitását. Az intézkedések végét követően fogadok, hogy meg fog ugrani a bűncselekmények, garázdaság elkövetéseinek a száma. Tudom, hogy más országokban is voltak intézkedések..voltak helyek az EUban, ahol teljes kijárási korlátozások is voltak, de azok rendszerint két hétig tartottak maximum, majd feloldás,..szóval arra akarok utalni, hogy így szünet nélkül, november 11.-e óta (lassan 4 hónap), ha nem is teljes, hanem egy adott napszakra vonatkozó intézkedésről is van szó..hát sehol nem volt ilyen hosszú időn keresztül egy húzóban. A boltokat 19.00kor bezárni..annyi az értelme, hogy a fiatalok nem 19.30 és 22.00 között szétszórtan mennek vásárolni, hanem nagy tömegben 18.30 és 19.00 között..ugyanannyi ember rövidebb időintervallumban oszlik meg!! A konditermeket nem részletezem..az éttermek, szórakozóhelyek,vendéglátó helyiségek bezárása.. súlyos hatás a gazdaságra. A piacokat nem zárják be reggel! 5kor meg már ki lehet menni, azért, hogy a nyugdíjasok nyugodtan tudjanak járkálni ugyanúgy, mint eddig, a fiatal generációt pedig bezárják. Az idősek otthonában meg enyhítenek, lehet őket látogatni, mert 80% feletti az oltottság. Szerintem , ha be is vannak oltva, akkor is nagyobb eséllyel halnak meg, mint egy nem be oltott 20 éves (krónikus betegektől eltekintve). Én 60 év felettiekre hoztam volna csak kijárási korlátozást (ők reggel 6 és este 6 között mozoghattak volna). Tök jó megoldása a problémának. Nektek mi a véleményetek erről? Mit gondoltok az egészről?

2021. febr. 27. 15:29
 1/9 hypno ***** válasza:
78%
Az idegeimre megy, türelmetlenebb vagyok a környezetemmel, de egyelőre a szabálytisztelet kerekedik felül.
2021. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

1. Van ahol sokkal szigorúbb...Van ország ahol ami megnyitott, de konditerembe, szállodába, meg a színházba is csak védettségivel mehetsz...


[link]


A 20:00 kijárási engem nem zavar, kevesebb a támadások is...(meg hát aki egészéges akar élni az legalább hétköznap már 21-22 között már alszik. :)

2021. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván megértettem, hogy a COVID hiszti miatt nem járhatok úszni este. Nyeltem egyet és elfogadtam (hiába van így hónapok óta?), de hogy sétálni is bohóc maszkban lehessen és rohanni kelljen 20:00 óra miatt, na ezt ne.
2021. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a zöld kéz. Hisz mindenkinek lehet saját véleménye. Annyit hozzátennék az én szemszögemből, hogy "A 20:00 kijárási engem nem zavar, kevesebb a támadások is...(meg hát aki egészéges akar élni az legalább hétköznap már 21-22 között már alszik. :)" Nyilván jó az, ha valaki minél korábban alszik főleg hétköznap, de hidd el, azok akiknek erőszakkal kell hazamenniük 8kor attól még nem fognak korábban elmenni aludni. Fiatalok esete például. Én mindig messengeren hanghívásozom a haverjaimmal legalább éjfélig, mert nem volt elég időnk mindent átbeszélni, vagy csak unatkozunk, és így ott megy a duma. Pedig hazamennénk lehet 22.00kor és a fáradtság miatt 23.00kor már bőven aludnék. Meg nekem szeptember-október környékén, a korlátozások előtt, amikor tudtam,hogy nehéz hetem lesz, vizsgáim lesznek, tanulnom kell..magamtól elmentem aludni 23.00 kor, hogy a 23.00 től 03.00ig tartó mélyalvási faktort megaludjam. Szóval mindenki maga dönti el mikor alszik, ebben ennek nem volt szerepe szerintem.
2021. febr. 27. 15:59
 5/9 A kérdező kommentje:
4#, ha nem is ilyen nyersen fogalmaznék, de igen.. aki vállalja, hogy neki nem lesz semmi baja az menjen, ő teste,ő egészsége, ő döntése, neki kell mérlegelnie.. aki fél annak meg adjuk meg az otthonülés lehetőségét, én sem azt mondom,hogy mindenkinek kint kéne lennie..csak már nagyon azt szűröm le, hogy az emberek többségének a f""sza ki van ezzel. Meg élnék újra az életüket, mint régen.
2021. febr. 27. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanazt tudom megismételni:Az jó lenne ha hagynának élni. De most az megy már hogy minden üzletet ami nem létfontosságú be kell zárni!!! Úgy is túl sokan dolgoznak még. Majd kapnak 40 ezer forintot és ki kell bírni! Ha nem bírják ki önzők! Sőt! Az élelmiszerboltok is zárjanak be, mert minek annyit enni! Ki kell bírni,


De bírjuk ki még egy kicsit még két hét. Mert olyan hülye vagyok hogy nem fogom fel hogy így úgy járvány. Hát nagyon sok hónapja kell még egy kicsit kibírni miközben két dolog növekszik: munkanélküliek meg a betegek száma.

2021. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

" aki fosik a "vírustól" maradjon otthon, oltassa (el)magát, és kuss"


Én oltatnám, de nincs oltás, nem adnak. Még a 85 éves nagyszüleim sem kapnak. Akkor most mi legyen?

2021. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

1. Semmi értelmük, totál feleslegesek, a vírus veszélyessége nem indokolja őket, úgy tupírozzák fel a számokat a pánikkeltés miatt.

2. Több intézkedés akkor is hatástalan, sőt kontraproduktív lenne, ha ez tényleg egy veszélyes, nagyon fertőző, nagyon halálos vírus lenne. Hatástalan lenne pl. az utcai maszkviselés, kontraproduktív az esti kijárási tilalom, ami összezsúfolja zárás előtt az embereket a boltokban.

3. Egyes intézkedéseket akkor sem lenne szabad bevezetni, ha ez tényleg egy szörnyen halálos vírus lenne. Ilyen az iskolák bezárása.

2021. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fsms ***** válasza:
Tragédia. Megvisel.
2021. márc. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!