Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőltetik a politikusok...

Miért erőltetik a politikusok az oltást, amikor ez a 22-es csapdája, lévén hogy itt van már az első rezisztens dél-afrikai is?

Figyelt kérdés

A mostani oltás max az angol variánsig jó még, az is kérdéses. Jelenleg az angol mutánstól robbant be a 3. hullám, de ha beoltjuk magunkat, akkor teret adunk annak, hogy a dél-afrikai legyen a domináns törzs. Ami ellen meg nincs vakcinánk.

Tehát ez a 22-es csapdája, mert ha nem oltjuk be magunkat akkor az angol mutáns fog tovább tombolni, ha beoltjuk magunkat akkor meg kiszorítjuk azt ami ellen jó a vakcina, és teret adunk a dél-afrikai és durvább mutánsoknak majd. Mindkét esetben ugyanott tartunk ahol a part szakad.

Akkor ennek mi értelme így?



2021. febr. 27. 22:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

Vegyed meg a vakcinámat.

Had építsek még pár várat.

Várat ,várat,

Kacsa lábon forgó palotákat.

2021. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

elméletileg a dél-afrikaira is hatásos az összes vakcina a tudomány szerint ami messze megbízhatóbb egy kormánynál.


Én azt olvastam (nem vagyok orvos, biológus, stb) de úgy tudom csak akkor lesz hatástalan egy oltás ha a tüske fehérje mutálódik, mert a jelenlegi oltások közül az összeset úgy fejlesztették ki, hogy ott fejtse ki a hatását.

2021. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%

Én vagyok itten a stadionkirály

a stadion király

a stadi stadionkirály!

2021. febr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

A pfizer és a moderna elvileg jó minden eddig ismert mutáns ellen, bár 50%-os hatékonysàggal a 80% fölötti érték helyett.


A kínai vakcina lehet, hogy szintén jó, mert az egész vírust beküldik, valami csak felismerhető marad a mutáció után.


Az astrazeneca nem annyira jó, de dolgoznak az ügyön.


Jelenleg a brit mutáns elterjedt nálunk, az ellen mindegyik többé-kevésbé jó. Ha be vagy oltva, akkor benned kisebb eséllyel mutálódik a vírus, mintha nem vagy beoltva (gyorsabban reagál a szervezeted, nincs annyi ideje mutálódni), szóval legalább az eredeti nem mutálódik tovább, és az újak ellen is véd valamennyit.

2021. febr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
A kínai a leginkább hatásos, mert a teljes vírus minden fehérjéjével szemben immunizál.
2021. febr. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha minden variáns ellen létre tudnak hozni egy általános védőoltást, akkor miért kell a variánsokkal riogatni? Ha pedig valaki mégis elkapja a koronavírust a védőoltás ellenére, az milyen statisztikákba kerül bele?

Engem főleg ez érdekel: oltottak száma, akik mégis megbetegedtek.

2021. febr. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Pénz. Pénz. Pénz van benne, ezért.
2021. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Egy vakcinával kapcsolatban több mérőszámot kell figyelembe venni, de a két legfontosabb pillanatnyilag:

1., Mennyire tudja megakadályozni a megbetegedés, súlyos szövődmények kialakulását? (Ez a most engedélyezett vakcinák esetében az összes oltott ember figyelembevételével 100%. Egy oltott ember sem került kórházba súlyos covid tünetekkel.)

2., Oltás után az ujabb fertőződés esetén a szervezetben a vírus szaporodási rátája (magyarul az, hogy a bekerült vírus mennyire tud szaporodni, ezzel összefüggésben ürülni a szervezetből, tehát a többi embert mennyire tudja fertőzni az oltott. Itt főleg az oltatlanok fertőződését kell megakadályozni. Ennek ideális rátája 100% lenne, de ezt soha egyetlen vakcina nem tudta még elérni a történelemben. Ez azt jelentené, hogy a vírus egyetlen egyszer sem tud szaporodni a szervezetben. De ez sajnos nem így van. Tud szaporodni valamilyen mértékben, de annyira nem, hogy betegséget, tüneteket, szövődményt okozhasson. Ez az a százalék, amit ki szoktak írni.)

Miheztartás végett a vírus üritesének (egyen többieket fertőzésének) arányszámai nagyjából:

Egy oltatlan tünetmentes fertőzött vírusszáma mondjuk legyen 100.

Az enyhe tünetes 500.

A még tünetmentes, de később tüneteket mutató a fertőzést követő vírusszáma 600, tünetek idején 2000.

Az oltott vírusszáma 20-30.

Azért ez nagyon nem mindegy.

2021. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%

Előző voltam.

Megint leírtam egy csomó betűt, amit a legtöbben el sem fognak olvasni, vagy nem akarják megérteni.

Ettől függetlenül közlöm, hogy csupán 12 evig tanultam, és 10 éve dolgozom ezen a területen, tehát a tudásom legjavát irtam, és igyekeztem közérthetően fogalmazni.

Ennek ellenére fogtok lepontozni.

Örömmel tölt el, hogy tudásommal szolgálhatom minden nap azokat is, akik ma lepontoznak. Őszintén remélem, hogy nem találkozunk, mert az azt jelenti, hogy nekem feladat, nekik súlyos betegség az aznapi program :-(

Jó egészséget mindenkinek!

2021. febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%
11-es: mielőtt teljesen elszállnál magadtól, vedd figyelembe azt is, hogy az a rendszer okított ki téged, amelyik most elnyomás alatt tartja a népet... És mi van, ha nem az az igazság, ahogy neked tanították?! Nekem az a fura, hogy mivel a nép nagyja nem akar oltakozni, most azt találták ki, az oltástól a béna járni fog, a krónikus beteg meggyógyul. Ki az a hlye, aki ezt elhiszi?! A megvezetett nyuggerek tuti. Hazugság jóra nem vezet..
2021. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!