Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért tartják hihetetlen...

Sokan miért tartják hihetetlennek a legutóbbi átlagfizetésről szóló adatot?

Figyelt kérdés

[link]


450 ezer forint bruttóban, nettóban nincs meg 300.

Én nem értem,hogy ezen mi a hihetetlen meg a magas.



Erre, egy pályakezdő gazdasági,műszaki diplomás ennyit kap.Egy IT-s értelemszerűen, többet.

Egy autószervizben dolgozó munkafelvevő ,nyelvtudás nélkül,középfokú végzettséggel is megkeres ennyit, sőt többet is.

Ha itt a környéket nézem (Budapest), ez az átlagfizetés teljesen reális.


2021. febr. 28. 09:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
nézd meg a jófogáson, hogy mekkora fizetéseket kínálnak
2021. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

1#


Villanyszerelő-bruttó 500

Varrónő-bruttó 450

Gumiszerelő-bruttó 500

Autószerelő - bruttó 570

2021. febr. 28. 10:05
 3/30 anonim ***** válasza:
96%

Én ugyan felette vagyok, de olyan területen dolgozom, ahol viszonylag normálisan fizetnek. Egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan embert ismerek a szakmabelieken kívül, akik keresnek ennyit.

Amúgy ez egyáltalán nem magas fizetés, sőt siralmas, de a valódi átlag még ennél is jóval alacsonyabb.

2021. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem igaza van a kérdezőnek.

Ma egy szakmunkás is simán hazaviszi a nettó 400-at, de hasonló béreket látok máshol is.

Az meg, hogy a miskolci Boschban nem fizetnek ennyit, az nem jelent semmit.

2021. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Mert most jött ki a medián fizetés (amiben szerimtem nincs benne a közmunkás bér), és az ennél alacsonyabb.



Az a középen lévő bér. Néhány ember fizetése húzza fel az átlagot, Budapesten nem érzékeljük ezt persze.

2021. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utakon közlekedő autók típusa, és a tömegközlekedésiken csimpaszkodók számadatát néz tök ellentétes a dolog.
2021. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

2

Akkor kérdezd meg pl azokat, akik kezében van a jövő generációja!

Óvónő, tanár, egyetemi tanársegéd.

Nézd meg a közalkalmazotti bértáblát.

Igaz, régebben sok volt a töltelék pozíció a közigazgatásban, de azóta feleannyi alkalmazott végzi el ugyanazt, közel 15évvel ezelőtti bérért.

2021. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
10%

5.


Szerintem meg vedd bele, hogy a fél ország minimálbéres, aztán zsebbe még kap egy pár százast.

Jah, tudom, az nem jó, mert a végén még tényleg kiderül, hogy nem igaza van a kérdezőnek.

De ha ennyire ragaszkodsz hozzá, szerintem számold bele a munkanélkülieket, gyerekeket, meg az 1979-ben dolgozók fizetését is, úgy még jobb lesz.

Szerencsétlen...

2021. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%
A kérdező rosszul fogalmazott a címben. Az átlagKERESET annyi (kerekítve) amit írt, nem pedig a fizetés. Az utóbbi havi bruttó 383000 forint, aminek a nettója 254700 forint (796 euró).
2021. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan tudják az igazságot.

.

Ha te három napig nem eszel, aztán velem jösz étterembe, de én megeszem a te adagodat is, az asztaltól két, átlag jóllakott ember fog felállni.

2021. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!