Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz kilép a Néppártból...

A Fidesz kilép a Néppártból is? Vagy annyira azért nem bátrak? Ez a frakció dolog megint csak ilyen durci meg földöhön fetrengve hisztizés?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 23:30
A kérdező szavazást indított:
nem lép ki, ez csak a szokásos Orbán-hiszti
kilép
egyéb
8 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
földön
2021. márc. 3. 23:30
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Te hisztizel toporzékolva, ballib-tálib!
2021. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Kiléptek.
2021. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
#3: Nem a Néppártból, hanem a frakcióból léptek ki. Gondolom, lövésed sincs, mi a kettő közt a különbség, egybiteském. :)
2021. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

#4 Na akkor magyarázd már el nekem hogy mi a különbség a kettő között mert nekem nem sikerült semmit találnom.

A fidesz TAGSÁGA van már egy jó ideje felfüggesztve a Néppártban és most ki is léptek onnan.

Az Európai Néppártnak vannak tagjai - mint eddig volt a fidesz is, meg van a frakciójuk, ami a tagok EP képviselőit jelenti az unió parlamentjében.

Olyan nincsen hogy a fidesz kilép a frakcióból de a Néppártnak tagja marad, mert a fidesz csakis a Néppártból tud kilépni. A fideszes képviselők léphettek volna ki a frakcióból egyenként, mert mondjuk valami frakciószabályt megszegtek és kirakták őket, de akkor a fidesz, mint párt tovább a Néppárt tagja maradna és a következő EP választáson másik képviselőt indít aki megint a frakció tagja lesz - mert a néppárti szabályzat szerint minden tagpárt képviselőjének kötelessége a néppárti frakcióba ülnie.

Szóval szerinted akkor hogy is van ez másképpen?

2021. márc. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gyaszvertemeg ***** válasza:

#5

Ez nem igaz, most pontosan az történt, hogy a Fidesz kilépett az Európai Néppárt EP frakciójából, de a pártban még bent van, felfüggesztett tagsággal.

A Néppárt honlapján ezt írják a Fidesznél:


FIDESZ

Hungary

Date of Entry in the EPP: 1996

Membership status: Party under suspension

Delegates in the EPP Political Assembly: 5

2021. márc. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Majd nézd meg mit írnak pár nap múlva! Ez a korábbi állapot, ami ment hónapokon keresztül eddig.

Ha eddig is a Néppárti tagságuk volt felfüggesztve, akkor most a kilépésük is a néppárti tagságot érinti.

2021. márc. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gyaszvertemeg ***** válasza:

#7

De akkor szerinted miért írják azt mindenhol, hogy a képviselőcsoportból, frakcióból léptek ki? Sokkal nagyobb mondás lenne, ha azt írnák, hogy a NÉPPÁRTBÓL léptek ki, nem?

2021. márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Igazad van, én tévedtem. Próbáltam értelmezni a helyzetet és nem jól, homokot szórok a fejemre.

Továbbra is tartom amit leírtam - de valóban nem az történt amit gondoltam. Nem a fidesz, mint párt lépett ki, csak a fideszes EP képviselők. Ők tényleg csak a frakcióból léptek ki. A fidesz, mint párt kilépése majd a jövő kérdése.

2021. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!