Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy zajlott le pontosan az...

Hogy zajlott le pontosan az 56-os forradalom?

Figyelt kérdés
Október 23.-a. Tényleg ilyen random kezdődött az egész? Én úgy tudom ugyanolyan napnak indult, mint az összes többi, egyszer csak a Műegyetemi egyetemisták mikor délután 3-kor vége lett az aznapi tanításnak megindultak és a végére 100.000-res tömeg lett a vége. Illetve a Kossuth téri sortűz pontosan mikor volt? Gondolom már az esti órákban a tömeg szétfoszlatása végett. Aki hallott történeteket idősebbektől leírná? Csak az a durva, hogy ennyire random tört ki az egész, még csak nem is megszervezett volt. Igaz ez?

2021. márc. 6. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg volt szervezve, csak úgy, maguktól nem gyűlnek össze z emberek.
2021. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg az is durva, hogy akkoriban nem volt mobil, a szülők csak a rádióban értesültek, hogy Budapesten vérengzés történt.
2021. márc. 6. 18:31
 3/8 Fsms ***** válasza:
100%

Nem teljesen “random”, mivel megelőzte egy egyetemi gyűlés. De valóban volt benne sorsszerűség is.

Műszaki egyetemisták indítottak el a tüntetéseket, de korántsem volt mögötte nagy szervezettség, majd csatlakoztak hozza a Közgázosok. És innen gyakorlatilag követtek egymást az események.

2021. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok jó könyv van róla, érdemes párat elolvasni.
2021. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pl. Melyiket? Én is sokat láttam, de nem tudom melyiket vegyem meg. Esetleg tudtok olyat ami jó részletes? Ami leírja mi történt úgymond "reggeltől estig". Hol vonult a tömeg, hány óra volt épp, stb.
2021. márc. 6. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem Bob Dent Budapest 56 a "kedvencem". Ez részletes, de nagyon jól követhető. Először voltak fenntartásaim, hogy az írója külföldi, de nagyon hiteles. Azért választottam, mert az én családom rengeteget mesélt 56rol és valami olyat akartam, amiben biztos lesznek újdonságok nekem is.

De ha annyira "vakon vagy" a témában, kezdetnek meg a wikipédia is megteszi, sok aloldal van a témában

2021. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
A tüntetés (természetesen) illegálisan meg volt szervezve több területen és nemcsak felsőoktatási intézményeknél. Anyám annak idején olyan helyen dolgozott, amelyik ha nem túl szorosan is, de kapcsolódott az oktatáshoz és anyám is rész vett a tüntetésben. Én akkor 11 éves gyerek voltam és nem sokat értettem a felnőttek beszélgetéséből. Annyi azonban bizonyos volt, hogy a különböző tüntetői csoportok részéről némileg eltérő kiabálások meg követelések is elhangzottak, tehát a célok bizony eltérőek voltak.
2021. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: Igaz, hogy lokális, és még csak nem is Budapest, de nagyon részletesen, minden mozzanatot dokumentációt bemutat percről percre is például a Kis József- Miskolc 1956 című könyv. Szerintem nagyon jó. Bár bemutatja az előzményeket és a forradalom menetét is, bben a könyvben hangsúly van azon, hogy az abban a korban jelentős közlési csatorna (röpiratok, kiáltványok stb) jelentős részét dokumentálja, így kicsit még résztvevőként is érezheted magad.
2021. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!