Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rózsadombon belül hol találhat...

Rózsadombon belül hol található Cinege Lajos egykori honvédelmi miniszter villája? (Állítólag Kádár is megirigyelte, szóval biztos komoly házikó lehetett.)

Figyelt kérdés
2021. márc. 6. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

[link]


A nép közben szívott, ezek meg elvoltak a palotában, meg említhetjük még Anti bácsit is.

2021. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Endrődi Sándor utca
2021. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem megirigyelte. Kiskatonákat vezényelt ki az épíkezéshez és Kádár állítólag ezért hagyta ott az avatót. Nyugállományba vonulása után ez hivatalosan is honvédelmi miniszteri villa lett, neki ki kellett költöznie.

Mindenesetre Leányfalun is építtetett magának egyet, továbbiakban ott "tengette" életét.

2021. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Nem megirigyelte." - Úgy hallottam Kádáré hamarabb elkészült, és az kisebb volt... katonák építették (szakképzettek), és minden felszerelés adott volt az építkezéshez (ezt mások nem engedhették meg maguknak).


"Endrődi Sándor utca" - Hányas házszám? Nincs róla sehol kép a neten...

2021. márc. 7. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Kádár vilájwnak megvan a házszáma, czinegéét én sem találom. Pedig anno jártam ott a körny3ken és mutattwk...
2021. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az, Endrődi Sándor u. 20.

[link] ,19.0096058,3a,83.4y,217.43h,80.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_eocATZhUo97qA05ztKYkw!2e0!7i13312!8i6656

A gugli-képen nehezebben tudom felismerni, de sokszor jártam arra, nem messze laktunk. Az utca felé nem mutatott túl sokat a ház, de a másik irányba csodálatos körpanorámája volt.

Engem inkább az érdekelne, MOST ki lakik ott.

2021. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!