Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldaliak, akik a vallással...

Jobboldaliak, akik a vallással indokoljátok meg, az LMBTQ-emberek jogainak elvételét, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ha "Isten férfinak és nőnek teremtette az embereket", akkor itt mi történet?


[link]


[link]



2021. márc. 7. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
semmi köze a vallásnak ehhez. egyházi iskolában dolgozom, a diriről kb. mindenki tudja, hogy nem a szebbik nemhez vonzódik, mégis engedik fungálni. erről ennyit. madár.
2021. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Én nem a vallás miatt ellenzem, hanem mert az lmbt eleve egy anomália, egy hiba a mátrixban.


Ha az ember rákos lesz, az egy természetes dolog, az állatvilágban is előfordult.Viszont a sejtburjánzás maga alapvetően, egyáltalán nem normális folyamat.



Az egész lmbt csak a saját lobbija tolja.

Alapvetően nem lenne probléma, ha nem tolnák az emberek képébe reklámokkal, felvonulásokkal, erőltetett filmes karakterekkel.

2021. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Milyen jogai vannak elvéve az LMBTQ embereknek?
2021. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Nincsenek elvéve semmiféle jogok az LMBTQ-soktól. Pont ugyanazt tehetik mint bárki más. Mondj egy példát, amit megtehet egy átlagember és nem tehet meg egy LMBTQ-s azért, mert ő az ami?
2021. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Micimacko67 ***** válasza:
43%
#4, például nem köthet házasságot, nem fogadhat örökbe...
2021. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Köthet házasságot nővel. Egyedülállók nem fogadhatnak örökbe.
2021. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Semmilyen "joguk" nincs elvéve. Ugyanúgy megilleti őket a társadalombiztosítás, a szavazati jog, választhatnak és választhatók, törvény előtt is egyenlőek, dolgozhatnak, stb.

Házasságot nem csak ők nem köthetnek (mármint egymással), hanem más kritériumok is vannak, ami alapján mások sem pl. testvérek, vagy pl. a szellemi sérültek sem). Örökbefogadás ugyanez. Én meg vadászpilóta nem lehetek. Tiszta diszkrimináció.

2021. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Ez nehéz kérdés. Az egyházak, konzervatívok úgy gondolják, hogy valaki hím vagy nő nemű, próbálnak mindenkit így besorolni, de egyébként nem tudom milyen jogaik vannak elvéve, melyeket kellene számukra is megadni szerinted.


Általában az azonos nemű házasságkötés, örökbefogadás szokott előjönni a liberálisoknál, amit például Magyarországon is lényegében az ellenkező nemű párok számára biztosított. Európa a melegházasság felé tart, de például örökbefogadásnál nem csak két ember életéről van szó, hanem a gyermekek érdekeit is nézni kell, ebből a szempontból lehet hátrány a homoszexuális nevelőszülőkből.


Az egyházak, főleg a katolikus egyház (nem keresztényeknél a zsidók, muszlimok is) a politikusoknál is konzervatívabb. Ők a házasságon kívüli szexet, mesterséges fogamzásgátlást, mesterséges megtermékenyítést, abortuszt, alapos indok nélküli válást is elutasítják, pedig ezek már teljesen legalizálva vannak általában, meghaladta őket a modern mai társadalom.


Ami az LMBTQ közösségeket illeti, szerintem szükség van toleranciára, elfogadásra, de hibásnak tartom a liberális propagandát, hogy ez is teljesen normális. Azért ezek nem olyan dolgok, mint hogy valaki szőke hajú vagy balkezes. Szerintem az normális, ha valaki fiúnak vagy lánynak születik, majd heteroszexuális kapcsolatot folytat. Ha valaki transznemű, meddő, homoszexuális, aszexuális (nem alakul ki benne nemi vágy), az szerintem abnormális, rendellenes dolog nem csak társadalmi, vallási, hanem tudományos, biológiai szempontból is.


Elolvastam az első cikket és az alapján is vitatható, hogy mennyire jó valójában, ha valaki interszexuális. Dorottya szerint nem szabadna az orvosoknak beavatkozni, korrekciós műtéteket alkalmazni, hormonkezelést alkalmazni az ilyen gyerekeknél a nemi szerep rögzítése érdekében, ezt az egyénre kellene bízni és megadni a választás lehetőségét felnőttként. Ugyanakkor meg leírja, hogy kamaszként mennyire szenvedett a helyzettől, nem találta a helyét a fejlődési rendellenesség miatt és 18 éves kora után ő is a hormonkezelést választotta a helyzet kezelésére, hogy rendeződjön valamelyest a dolog. Szerintem előnyösebb lett volna számára, ha előbb diagnosztizálják és segítik az orvosok.

2021. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

#5 "például nem köthet házasságot, nem fogadhat örökbe..."

A házasságkötésnél senkitől nem kérdezik meg hogy heteró vagy homoszexuális-e, mert az utóbbinak tilos. Mindenki egyformán köthet házasságot és mindenkinek ugyanúgy az a feltétel hogy 1 férfi és 1 nő akarjon házasságot kötni.

Az örökbefogadásnál is ugyanez van. A házaspárok fogadhatnak örökbe. Egyedülállóknál pedig az alkalmasságot, a körülményeket egyedileg vizsgálják meg. Nincs különbség itt sem.

2021. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Néhányaknak itt nem sokat jelent a "különbség" szó. Pontosabban nem képesek átlátni a jelentését. Tehát a téma nem megvitatható.
2021. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!