Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A köztévét miért nézik le...

A köztévét miért nézik le sokan, amikor legutóbb a 80-as években volt ennyire színvonalas?

Figyelt kérdés

A kereskedelmi tévéken csak az igénytelen bunkó amcsi szenny megy, pl. Adam Sandler filmek fingással, büfögéssel, Reszkessetek Betörők 3 naponta, valóságshow-k stb. a közszolgálati csatornák viszont újra elérték azt az értelmiségi nívót, mint mondjuk 1985-ben, amikor komoly filmek, Delta, Cimbora, és hasonló műsorok, meg Attenborough-dokumentumfilmek mentek.


Most is ott van Duna TV, ami megörökölte az MTV1 szerepét, az M1-ből nívós állami hírcsatorna lett, mint pl. az angoloknál a BBC.


M2-őn napközben gyerekeknek intelligens rajzfilmek mennek, este fiataloknak is normális programok, szemben a kereskedelmi kínálattal, ahol a gyerekeknek büfögő amcsi rajzfilmszereplők, meg villogó szemű Pikacsuk ugrálnak, fiataloknak meg drogozás, krválkodás.


Ott a Duna World ahol egyéb műsorok és határon túli magyarok számára sugárzott programok mennek, ott az M4 Sport igényesebben közvetítve a fontos sporteseményeket, mint egy kereskedelmi sportcsatorna, és az M5 az oktató műsoraival.


Én tetőantennával TV-zek, és bejön a köztévé, meg valamennyi kereskedelmi adó is, de szinte csak állami tévét nézek, mert amikor véletlen átkapcsolok egy kercsatornára, úgy érzem magam, mintha a Hülyék Paradicsoma című filmbe csöppentem volna.



2021. márc. 13. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Mert fullba nyomja a kretént és tolják az állami propagandát. Én mindig csodálkozok hogy ők hogy bírják ezt felmondani nevetés nélkül egyáltalán.
2021. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Egészségere, csak így tovább. Amiket felsoroltál csatornákat, még nem is hallottam róluk.
2021. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Na ezt a Sandlert én sem bírom.
2021. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Pálinkázva szerelik a wartburgot miközben ordít a zene?


Ha nem, akkor nem színvonalas.

2021. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Bocs, megakadtam az M1-nél mint nívós hírcsatornánál. Bár végül is a nívó szintet jelent, az tényleg van neki. Szóval nem szóltam...
2021. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
1# Az igaz hogy, valóban nem független, tényleg tolja az állami propagandát de, etől még nem lessz kevésbé jó vagy kevésbé minőségi, nincsen független média csak olyan van hogy, kormányközeli és bármi egyéb politikai csoport által támogatott tv, média.
2021. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Én nem értem, eddig is volt olyan csatorna ahol az általad áhított dolgok mentek pl National Geographic, Discovery channel, ezeken csak normális filmek mennek és piaci alapon is működnek.
2021. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a Dunát kevesen nézik le, az elég nehezen vitatható, hogy a műsoridő 80%-ában kulturálisan értékelhető tartalmat sugároz még mindig - még ha egyeseknek kicsit túl konzervatív értékrend szerint is. De továbbmegyek - még az is védhető, hogy mondjuk az M5-ön miért kell egy csomó vallási műsort adni, nyilván egy olyan rétegnek szól akit ezen a médiafelületen lehet már csak elérni, s az is tök jó, hogy interneten bármikor bármelyik adás elérhető régóta és jó minőségben. Ezek kétségtelenül a közszolgálatiság előremutató jelei.

Ellenben az már nehezen védhető, hogy gyakorlatilag az egész hírközlő és friss információt átadó felületből egy leszedált propagandagépezetet csináltak, s igazából az egész televízió e köré a szerep köré épül fel amit nehezen tud kikerülni az is, aki csak egy tematikus természetfilmet szeretne mondjuk megnézni.

2021. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Micimacko67 ***** válasza:
70%

Kérdező, jól gondold meg...ha a TV2-t szidod!

Elkapják a frakkod érte!

2021. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

"Én nem értem, eddig is volt olyan csatorna ahol az általad áhított dolgok mentek pl National Geographic, Discovery channel, ezeken csak normális filmek mennek és piaci alapon is működnek."


LOOOOL :D National Geographicnak már évek óta kevés köze van az újsághoz ami még valóban színvonalas, gyakorlatilag most már hivatalosan is a Disney ismeretterjesztő csatornája, s ennek megfelelő populáris szerepet tölt be. De még így is kispályás a Discoveryhez képest, az egy igazi kamu-dokumentumfilmes csatorna, évek óta csak valóságshowkat adnak ismeretterjesztőnek álcázva. Discovery:

15:00 Bunkó amerikaiak megpróbálnak aranyat ásni, drága tengeri herkentyűket fogni vagy gilisztákat szedni és az adásidő alatt különböző munkahelyi balesetek okán fél millió dollárral szegényebbek lesznek, miközben megismerjük a káromkodáshoz kapcsolódó sekélyes szókincsüket

16:00 Még bunkóbb amerikaiak motorokat/autókat szerelnek, tetoválnak vagy nyomoznak, de a szórakoztató tartalom kedvéért ők is kevés sikerrel teszik ezt.

17:00 Totál suttyó amerikaiak Jack-Asshez mérhető baromságokat eszelnek ki, néha megisszák a saját vizeletüket vagy dolgokat robbantanak fel látványos lassított felvételeken. Igen, ez aztán normális.

2021. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!