Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csütörötkön kapom meg asztra...

Csütörötkön kapom meg asztra zeneka második oltást. Van rá esély hogy Mo-n is felfüggesztik addig?

Figyelt kérdés
Most olvastam már 6 vagy 7 európai ország beszüntette a beadást. Van rá esély hogy csütörtökig Március 18 ez bekövetkezik?

2021. márc. 15. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Van!
2021. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nincsen. Aki első körben azt az oltást kapta és menne a második adagért, annak teljesen nyilvánvalóan nem lett semmi baja az első adagtól, vagyis nem lesz baja a másodiktól sem. Mivel ugyanazt a vakcinát kell megkapja másodiknak hogy megfelelő legyen az oltottsága, így meg fogja kapni.

Ha lenne is bármi felfüggesztés az az újabb első körös oltásokra vonatkozna.

2021. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem volt bajom. Mert első oltás után 39 fokos lázam lett 2 napig, mellette görcsöltem, fejfájás, és szédülés.
2021. márc. 15. 10:21
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

#3 Ez egy teljesen normális testi reakció egy védőoltásra. Azt jelenti hogy a szervezeted reagált az oltóanyagra és beindult az immunrendszered.

Az orvosoddal beszélj erről még az oltás előtt hogy elmondhassa mire kell készülj a másodiknál.

Gondolj bele abba, hogy a kisbabáknak a védőoltásnál is teljesen természetes reakció a láz, izomfájdalom, levertség stb. Mert ez egy védőoltás.

De ha kicsit is bizonytalan vagy mindenképpen beszélj erről az orvosoddal!

2021. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is normális reakció. Olvastam hogy csak pár tucat ember kapott mélyvánás trombózist vagy tüdőembóliát a sok millióból. Csak attól félek leblokkolják a védőoltást és nem kapom meg a második dózist. Akkor meg belehalok a covidba.
2021. márc. 15. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
egyél aszpirint
2021. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem fogsz belehalni a kovidba. Az első oltásra adott reakciód már olyan, hogy valamilyen szinten a szervezeted felkészült a valódi fertőzésre. Ha el is kapod akkor sem lesz olyan súlyos mint nélküle.
2021. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nincs rá esély. Amúgy se beszüntették, hanem ideiglenesen felfüggesztették. Valamiért a média az AstraZeneca-t kapta fel teljesen értelmetlenül, miközben a többi vakcináról nincsenek adatok. 17 millió oltásra 35-40 megbetegedés és 3-4 haláleset jut. Lakosságarányosan a vérrög és a trombózis semmivel se kevesebb az oltatlanok körében.
2021. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

#8 Igen, így van. Sajnos az tény, hogy mint minden beavatkozásnak a szervezetbe, a védőoltásoknak is van kockázata és bizony előfordulnak olyan esetek amikor akár végzetes következménnyel is járhatnak. Ez minden védőoltásnál így van, ahogy minden gyógyszernél, műtétnél is. Mindig azt kell mérlegelni hogy minek van nagyobb kockázata. Annak ha megkapják az emberek a védőoltást vagy ha nem. Egy bárányhimlőnél is a többség gond nélkül átvészeli a fertőzést gyerekként, mégis megérte kötelezővé tenni a védőoltást amiatt a pár eset miatt amikor a betegség nagyobb kárt okozott a gyerekeknek, mint amennyi veszélye a védőoltásnak van. Ráadásul idősebb korban a veszély egyre nő a fertőzésnél, felnőtt férfiaknak meg már nagy százalékban okoz komoly, maradandó károsodást.

Ezzel a védőoltással is ez a helyzet, sajnos van és lesz is olyan akinek rosszul reagál rá a szervezete - akár én is lehetek vagy valamelyik szerettem. De ez nem változtat azon, hogy maga a járvány sokkal kockázatosabb. Bármennyire is aggódom a családtagjaimért és féltettük azokat akik megkapták éppen az oltást, mivel egy idős családtagunkat már eltemettük a járványnak köszönhetően, ez a kockázat sokkal kisebb amit az oltás jelent, mint ha nem kapják meg.

És eddig nem is lett senkinek semmi baja a védőoltástól.

2021. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

#9! "És eddig nem is lett senkinek semmi baja a védőoltástól."


Sanszos, hogy sokan és egyre többen nem osztják ezt a véleményed.

[link]



Ja! Hallottátok, hogy Németországból megindult Oroszországba a vakcinaturizmus?

Állítólag már különgépek is szükségesek.

2021. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!