Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nem állítsák vissza a...

Mért nem állítsák vissza a sorkatonaságot, mikor az jó?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a magyar társadalomban negatív mégitélése van a sorkatonaságnak. Mert mielőtt eltörölték, az minden volt, csak katonaság nem. Számos jótékony hatása van a sorkatonaságnak. Először is növeli a hadsereg erejét, ami a számokat tekintve szátnya állapotban van. A férfiak a katonaságtól lesznek igazi férfiak, ezért a társadalomra is jótékony hatással van. Különösen jót tenne ez a városi fiataloknak, melyek között több nő van már mint férfi. Nem a fiatalság ellen vagyok, kell a buli, kell a szórakozás, de kellene a katonaság is. Annak minden alapértéke amit az embereknek ad, és minden ami azzal kapcsolatos. Jó hatással lenne azokra a fiatalokra akiknek abból áll az élete, hogy délig alszik, gépezik, bulizik mindezt a szülei nyakán.

Természetesenn a professzionális katonaság is megmaradna, illetve ezzel együtt önfenntartóvá is lehet tenni a katonaságot.



2021. márc. 15. 13:14
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
89%

Támogatom, de csak ha elsőnek téged, meg a többi elmeháborodott negyvenes-ötvenes katonaságmániást hívják be.

Ugye milyen könnyű más f@$zával verni a csallánt?

2021. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
86%

"Mért nem állítsák vissza a sorkatonaságot, mikor az jó?"

Mert nem jó a sorkatonaság.

Honnan veszed hogy bármiben is jó lenne?

Manapság értelmetlen egy ilyen országba, mint a mienk ami barát országokkal van körülvéve.

Izraelben, ahol az állam léte függ az erős hadseregétől, ott fontos lehet a sorkatonaság, de itt pont azért szűnt meg mert évtizedekig értelmetlen volt a létezése.

2021. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
70%
ok boomer
2021. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
73%
Semmi akadálya, hogy a sorkatonaság-pártiak elküldjék a saját gyerekeiket, unokáikat katonának. Aki nem akar menni, azt viszont hagyják békén.
2021. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem rengeteg más értelmesebb dologra is lehetne költeni az államkasszából mint a fiatalok szívatására. Én köszönöm szépen, de 20 évesen dolgozok, pénzt keresek és azon dolgozom hogy ne kelljen már sokáig a szüleim nyakán lennem. Ebben csak hátráltatna, ha elvinnének hónapokra, esetleg évekre sárban kúszni, wc-t pucolni, meg idegbeteg elmeháborodottak értelmetlen parancsait követni pont a legszebb, legerősebb éveimben. Menj te katonának minden agyhalottal együtt, aki a 21. században még mindig itt tart.
2021. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
2. Ott a fenyegetés Ukrajna felől. A határőrség számát is meg kell növelni, de a rendőrök számát is. Így javulna a közbiztonság is, anélkül hogy vagyonokat költenének béremelésre. Kiképzést megkapnák, önfenntartó lenne a rendszer, vagyis megtermelnék amit megesznek. Hosszútávon jobban megtérül mint a jelenlegi rendszer. Katonaság megtanítaná a fiatalokat a haza szeretetére és megbecsülésére, ahogyan az összefogásra is, az együttműködésre. Nem tünnének el a társadalomból azok a férfiak, akikre szükség van de hiány van belőlük. Szélesebb tömeg számára lenne vonzóbb életpálya a katonaság vagy a rendvédelem.
2021. márc. 15. 13:31
 7/57 A kérdező kommentje:
5. Hamarosan a hadsereg a NATO feladatok ellátására, sem pedig a haza megvédésére nem lesz képes. Akkor mi lessz? A társadalom túlságosan kényelmes, olyan hogy haza szeretet, haza megbecsülése nem létezik a szótárukban.
2021. márc. 15. 13:33
 8/57 LazyJones ***** válasza:
84%

"Először is növeli a hadsereg erejét"

Nope, csak a létszámát.


"A férfiak a katonaságtól lesznek igazi férfiak"

Nem tudom, honnan jön ez a felkapott baromság. Semmivel nem lettünk "férfibbak" a katonaságtól, sőt. Az összes dolog, amit tanultunk, a piálás volt, a kummantás, meg az, hogy ha látványosan csinálod a semmit, az többet ér, mint hatékonyan végezni a munkád.


"Különösen jót tenne ez a városi fiataloknak, melyek között több nő van már mint férfi"

Valami gondod van a nőkkel...?

2021. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, honnan jön ez a felkapott baromság. Semmivel nem lettünk "férfibbak" a katonaságtól, sőt. Az összes dolog, amit tanultunk, a piálás volt, a kummantás, meg az, hogy ha látványosan csinálod a semmit, az többet ér, mint hatékonyan végezni a munkád."


Azért mert nem csináltak semmit, éjjel nappal piáltak és "lazítottak." Én nem erre a "katonaságra" gondoltam. Egy kicsit meg kellene "rugdosni" az embereket, hogy valóban érjen is az egész valamit.


"Valami gondod van a nőkkel...?"


Nem csak a mostani fiatal férfiak többségével és kényelmességével.

2021. márc. 15. 13:37
 10/57 anonim ***** válasza:
69%
A katonságban tanultál -suk-süközve beszélni ?
2021. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!